HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
HK BREZNO - "A" - REPORTY / ČLÁNKY 

SOBOTA  18.03. 2017 - Zimný štadión V. Dzurillu Bratislava-Ružinov - O 3. MIESTO 2. kolo
HC BRATISLAVA - HK BREZNO  5:6 x (2:2, 3:0, 0:3, 0:1)
Góly BR: 62 BAMBÚCH Lukáš (16 MICHALEK Igor), 18 LONGAUER Andrej (28 BETKA Miloš, 15 GUTTMANN Tomáš), 62 BAMBÚCH Lukáš (20 TOMAŠKA Ján, 16 MICHALEK Igor), 19 ŠMÁLIK Michael (62 BAMBÚCH Lukáš, 32 CPIN Ján), 19 ŠMÁLIK Michael (16 MICHALEK Igor, 11 LAUBERT Lukáš), 18 LONGAUER Andrej (56 PINKA Lukáš)

Dnes sme do Bratislavy prišli vyhrať a potvrdiť fantastický výkon z prvého domáceho zápasu. Ak sme doma odohrali fantastické stretnutie, tak to dnešné si zaslúži totálne, ale totálne absolutórium. Dosiahli sme niečo čomu len málokto veril. Vyhrali sme prehratý zápas, otočili priam neotočiteľné a zdolali jedného z najväčších favoritov 2. Hokejovej ligy. Mohol by som o dnešnom zápase napísať neuveriteľne veľa ale...ale napíšem už len to najpodstatnejšie. Porazili sme veľkú Bratislavu, získali sme bronzové medaily, skončili na treťom mieste z 20 členného peletónu 2. HL, získali tú povestnú čerešničku na torte, niekoľko násobne prekonali naše predsezónne ciele. Odchádzame z Bratislavy domov na Hron ako víťazi. Je to to najkrajšie ukončenie sezóny, aké sme si mohli priať. HK BREZNO OBSADILO  NÁDHERNÉ 3. MIESTO

 
SOBOTA  11.03. 2017 - Aréna Brezno - O 3. MIESTO 1. kolo
HK BREZNO - HC BRATISLAVA 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK Michael (62 BAMBÚCH Lukáš), 90 ŠTUBŇA Tomáš (91 TURŇA Tomáš, 56 PINKA Lukáš), 11 LAUBERT Lukáš (20 TOMAŠKA Ján), 19 ŠMÁLIK Michael (11 LAUBERT Lukáš, 28 BETKA Miloš)

Po nešťastných semifinálových prehrách, ktoré nás stáli finálovú účasť, sa dnes v šatni nič iné, ako víťazstvo nebralo. Na Bratislavu sme sa poctivo pripravovali celý týždeň. Od úvodného buly všetko nasvedčovalo tomu, že dnes sa body do Bratislavy viesť nebudú. Naši do zápasu vstúpili vo veľkom štýle, čoho výsledkom bola jednoznačná herná prevaha. Celých 13 minút sa hostia k ničomu nedostali a bola len otázka času, kedy padne gól. A gól padol už o 54 sekúnd. No na prekvapenie celej Arény do siete domácich. Furdek nabil Kovačičovi a a bolo 0:1. Pomer striel  bol 18:9. V druhej tretine sa obraz hry nezmenil a my sme pokračovali v dobíjaní Neumanovej bránky. Keď v rozmedzí deviatich minút prišlo na našej strane dva krát k oslabeniu, na ukazovateli skóre svietilo už 0:3. My sme hrali a hostia dávali góly. Po týchto dvoch góloch ostalo na štadióne hrobové ticho. Nikto nechápal čo sa to deje a stále sa pozeral na svetelnú tabuľu či je to naozaj pravda. Priebežný výsledok tak napovedal, že tie body nakoniec, predsa len pôjdu smerom na západ. V čase 33:29 fauloval nášho hráča Ščepko a my sme mali výhodu presilovej hry. Práve v nej po tvrdej strele Bambúcha od modrej čiary, zavelil na obrat tečom do bránky hostí náš kapitán Šmálik. O necelú minútu a pol, bol rozdiel už len jedného gólu.Turňa posunul puk Štubňovi a ten nedal Neumanovi žiadnu šancu. Od tohoto gólu ožil aj štadión a začal našich tlačiť k vyrovnaniu. Keď v čase 38:54 nabil Tomaška Laubertovi, štadión skoro spadol. Do tretej tretiny sme tak išli za nerozhodného stavu. Ak v úvodných dvoch častiach hry mali Bratislavčania akú takú možnosť gólovo ohroziť nášho gólmana, tak v tej záverečnej nemali, žiadny nárok. Rytieri súperovi nedali žiadnu šancu presadiť sa a v čase 53:53 zavŕšil totálny obrat krásnym gólom kapitán mužstva Šmálik. Horehronci si výsledok ustrážili až do konca a vo fantastickom zápase porazili veľkého favorita nielen v konečnom skóre ale aj v počte striel v pomere 46:27. Do Bratislavy tak odchádzame s jednozápasovým náskokom. V sobotu 18.03. 2017 tak chceme o tejto sérii definitívne rozhodnúť. Bude nás tam čakať peklo, no my sme si už na horúce dresy favoritov zvykli.

SOBOTA  04.03. 2017 - Zimný štadión Dubnica - SEMIFINÁLE PLAY OFF 2. kolo
MHK DUBNICA - HK BREZNO 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Góly BR: 28 BETKA Miloš (91 TURŇA Tomáš), 18 LONGAUER Andrej (21 ZNAK Radovan, 91 TURŇA Tomáš)

Do Dubnice sme išli s jednoznačným cieľom odvrátiť hrozbu finálového vypadnutia a stretnutie vyhrať. Úvod sme si ani nemohli lepšie naplánovať, pretože po prvej tretine sme v Dubnici viedli 0:2. Celý štadión, ktorý bol naplnený skoro do posledného miesta, bol od začiatku stretnutia naladený na pohodové a jednoznačné víťazstvo svojho tímu. No po góloch Betku a Longauera ostalo na tribúnach hrobové ticho. Aj na lavičke domácich bolo vidno, že niečo takéto vôbec, ale vôbec nikto nečakal. Ak  si hráči alebo fanúšikovia domácich  mysleli, že toto stretnutie bude už len potvrdenie trošku zvláštneho víťazstva z Brezna a že sa už vlastne nič nemôže Dubnici stať , tak sa veru poriadne pomýlili. Do druhej tretiny sme nastúpili presne v takom istom tempe, ako na úvodné buly. Všetko nasvedčovalo tomu, že aj v tejto časti hry, si dvojgólový náskok udržíme. No prišli dve vylúčenia na našej strane, ktoré domáci v rozmedzí troch minút využili a tak sme do tretej tretiny išli za stavu 2:2. Posledná časť hry bola jednoznačne naša najlepšia. Dubnicu sme prakticky do ničoho nepustili. Ak sa im aj podarilo niečo vymyslieť, tak sme mali v bránke parádne chytajúceho Cpina. Keď v 53. minúte prekonal nášho brankára Šimko, zimný štadión išiel spadnúť. Po veľkom trápení sa domácim podarilo dostať na koňa.  Tento gól našich ešte viac naštartoval a to čo predviedli od jeho vsietenia, bolo niečo nádherné.  Najväčší kandidát na postup nabitý hviezdnymi menami nebol schopný eliminovať náš tlak a tak do úplného konca sa iba bránil a doslova klepal o výsledok. Keďže domácim už nešli nohy a bolo zjavné, že už toho majú plné zuby prišli z ich strany fauly. Keď rozhodca vylúčil Jánoša a Kazdu, mali sme tak tú najlepšiu možnosť vyrovnať. Tréner si zobral oddychový čas a po jeho skončení sme mali prázdnu bránu, čím sme získali presilovku o dvoch hráčov. Počas nej sa nám síce podarilo prekonať  Dovinu, no na bránkovej čiare to zachytil domáci obranca. Prišlo však jedno veľmi, ale veľmi zvláštne buly na ktorom mal rozhodca jednoznačne ale jednoznačne vymeniť domáceho hráča. No on poslal na výmenu nášho centra. Prečo tak urobil vie asi len on sám. Po tomto buly sme dostali gól do prázdnej bránky, keď Chatrnúch  vyhodil puk cez celé ihrisko. Práve pre zvláštne rozhodnutia, ktoré urobil hlavný rozhodca v závere stretnutia, sa toto semifinále skončilo nedôstojne a to  bitkou za bránkou domáceho tímu.  Atmosféra v ktorej sa niesla celá semifinálova séria ukázala, že tohtoročná druhá liga má veľmi vysokú úroveň. Či už po stránke samotných duelov, ale aj po stránke mimo ľadu. V Dubnici dnes ukázali, že to s hokejom vedia. Plný štadión, parádny hokej, fantastický domáci fanklub, skvelá organizácia. Pre domácich veľký palec hore.

V Dubnici sme prehrali a skončili tak pred bránami finále. Dnes nevyhral lepší, ale šťastnejší. Táto prehra mrzí no vôbec, nebolí. Naše hlavy sú hrdo vztýčené a z Dubnice ideme domov ako víťazi. To čo sme v doterajšom priebehu súťaže a hlavne dnes dokázali, si zaslúži jedno veľké absolutórium. Sezóna však ani zďaleka nekončí. Už najbližšiu sobotu vstúpime do bojov o 3. miesto. A že to nebudú hocijaké boje, nám zaručuje súper, ktorý by mohol mať aj iné prívlastky ako len atraktívny. O tretiu pozíciu v 2. HL budeme bojovať s tímom HC BRATISLAVA. Poďte spolu snami a pomôžte nám na to tretie miesto. 

 
SOBOTA  25.02. 2017 - Aréna Brezno - SEMIFINÁLE PLAY OFF 1. kolo
HK BREZNO - MHK DUBNICA 1:6 (0:0, 0:2, 1:4)
Góly BR: 11 LAUBERT Lukáš (59 TEPLAN Martin, 87 SRNKA Stanislav)

Keď som počas zápasu uvažoval o tom, ako to dnes dopadne a čo po stretnutí napíšem, myšlienky som mal nasmerované vzhľadom na vývoj stretnutia celkom pozitívnym smerom. Všetko nasvedčovalo tomu, že dnes bude v Brezne veľký hokejový sviatok, hrali sme semifinále, stretnutie o 1. Hokejovú ligu, najatraktívnejší súper aktuálneho ročníka 2.HL, Aréna zaplnená sezónnym maximom, no v čase 47:44 sa všetko zmenilo... Práve do tohoto času bolo všetko oslavou hokeja. Na stretnutie naši chalani nastúpili v sprievode "plameňov". Bolo to niečo, čo sme v Brezne ešte nemali. Ľudom sa to muselo páčiť, pretože počas čítania mien domácich hráčov, pri každom jednom hučal celý štadión. Od úvodného buly, bolo z priebehu hry jasné, že sú oba tímy na toto semifinále kvalitne pripravené. Ani jeden z nich nič neriskoval a čakal čo urobí ten druhý. No viacej z hry mali práve našich chalani, ktorí dokázali prestrieľať Dubničanov v pomere 20:9. Žiaľ, žiaden gól nám to neprinieslo. Druhá tretina nám ukázala, ako sa dá z minima vyťažiť maximum. A ako sa to robí predviedol Lezo a Kanaet. Po ich dvoch krásnych góloch sme do tretej tretiny odchádzali s mankom dvoch gólov. Tretia tretina sa pre nás začala naháňačkou zmazať dvojgólové manko a dotiahnúť tak zápas aspoň do predĺženia. Chalani makali a robili všetko preto aby vsietili gól v čo najkratšom čase. Žiaľ šance, ktoré sme mali, nie a nie premeniť. Keď už všetci videli, že to s tým obratom myslia Horehronci Vážne, prišla už spomínaná 47:44. V semifinálovom zápase, ktoré bolo absolútne vyrovnané a v ktorom jednoznačný faforit viedol len o dva góly, urobil hlavný rozhodca niečo, nad čím zdravému človeku ostane rozum stáť. Práve v tejto minúte odpískal faul kolenom nášmu hráčovi a ukázal trest 2 minúty. Samozrejme sa to nikomu z našich hráčov ani divákov nepáčilo, no museli sme to akceptovať a nejak sme sa s tým zmierili. A potom to prišlo. Nasledovalo niečo, čo nikto ani len náhodou nečakal. K rozhodcovi pristúpili dvaja Dubničania a jeden z nich mu povedal, že on to vidí na 5 minút. A čuduj sa svete, o niekoľko sekúnd už na ukazovateli nesvietili dve minúty, ale pať + dokonca zápasu pre nášho hráča. Žiadne protesty nášho kapitána už nepomohli a tak sme začali hrať päťminútové oslabenie. Skúste hrať päť minút oslabenie v takomto zápase a s takýmto súperom. Dostali sme dva góly a bolo po zápase. Aj keď sa nám ešte podarilo gólom Lauberta znížiť, na konečný výsledok to malo už len kozmetický vplyv. Mala to byť oslava hokeja, ale po tomto rozhodnutí hlavného pruhovaného bolo všetko preč. Znechutil hokej hráčom a tak isto ho znechutil všetkým divákom. Od tejto chvíle to už nebol semifinálový hokej, ale len dohrávané obyčajne druholigové stretnutie, kde už nikomu o nič nejde. Aj keď sme Dubnicu v počte striel porazili v pomere 48:38, víťazstvo doma neostalo. Nehovorím, že by sme inak Dubnicu porazili, ale... Ďakujeme, pán pruhovaný hlavný. Zbrane však ani náhodou neskladáme. O týždeň hráme v Dubnici. A my urobíme všetko preto, aby sme túto sériu otočili. Držte nám palce. 

 
SOBOTA  18.02. 2017 - Aréna Brezno - ŠTVRŤFINÁLE PLAY OFF 2. kolo
HK BREZNO - HC 96 DYNAMAX NITRA 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK Michael (20 TOMAŠKA Ján, 16 MICHALEK Igor), 16 MICHALEK Igor (62 BAMBÚCH Lukáš),  56 PINKA Lukáš (91 TURŇA Tomáš), 87 SRNKA Stanislav (21 ZNAK Radovan, 11 LAUBERT Lukáš), 21 ZNAK Radovan (20 TOMAŠKA Ján, 87 SRNKA Stanislav), 18 LONGAUER Andrej (16 MICHALEK Igor)

Po prvom zápase v Nitre nám bolo všetkým jasné, že ten dnešný bude oveľa oveľa ťažší. Do stretnutia sme vstupovali s odhodlaním vyhrať a vyhnúť sa tak potencionálnemu tretiemu duelu v nedeľu. Úvod sa ani lepšie začať nemohol, pretože už v prvej tretine svietil na tabuli výsledok 2:0 v náš prospech. Aj keď sme v druhej časti hry boli strelecký lepší len o jednu strelu, dokázali sme ju vyhrať opäť o dva góly. Do tretej tretiny sme už išli s jednoznačným cieľom, nedovoliť Nitre akékoľvek zdramatizovanie tohoto zápasu a potvrdiť postupové ambície. Hosťom sa síce podarilo prekonať nášho Donovala a pokaziť mu prvý štvrťfinálový shootout, no na konečnom výsledku to bola z ich strany len kozmetická úprava. Keď ešte brankára hostí prekonali Znak a Longauer, bolo o zápase definitívne rozhodnuté. Porazili sme Nitru 2:0 na zápasy a vrátili im tak naše minuloročné semifinálové vyradenie. Neodpustím si však malú poznámočku na margo pána rozhodcu, ktorý svojimi "zvláštnymi"  rozhodnutiami poškodil chalanov z Nitry a  dehonestoval toto štvrťfinále. Podrobne to rozoberať nebudem, ale všetci čo tam boli vedia o čom píšem. Touto cestou sa Vám Nitrania chcem poďakovať za kvalitnú štvrťfinálovú sériu a popriať Vám veľa zdaru do nasledujúcej sezóny.

Brezno postúpilo do semifinále, kde bude už v sobotu 25.02.2017 na domácej pôjde bojovať  o priamy postup do 1. HOKEJOVEJ LIGY.

SOBOTA  11.02. 2017 - Zimný štadión Nitra-Klokočina- ŠTVRŤFINÁLE PLAY OFF 1. kolo
HC 96 DYNAMAX NITRA - HK BREZNO 4:5 x (3:3, 1:1, 0:0, 0:1)
Góly BR: 16 MICHALEK Igor (19 ŠMÁLIK Michael), 56 PINKA Lukáš (28 BETKA Miloš), 91 TURŇA Tomáš, 56 PINKA Lukáš (20 TOMAŠKA Ján, 91 TURŇA Tomáš), 62 BAMBÚCH Lukáš (90 ŠTUBŇA Tomáš)

Do Nitry sme cestovali na prvé štvrťfinálové stretnutie s cieľom získať  jednozápasový náskok. Úvod stretnutia nám nevyšiel podľa predstáv a už vo štvrtej minúte sme prehrávali. Po nešťastnom začiatku sme svoju hru skonsolidovali, čoho výsledkom boli dva góly Michaleka a Pinku v sieti domáceho brankára Nemčiča. Keď všetko nasvedčovalo tomu, že sa naši chalani rozbehnú, prišli dve fatálne chyby a za necelých tridsať sekúnd sme inkasovali až dva góly. S našimi to však nezamávalo a najlepšou možnou odpoveďou bol v čase 13:13 gól Turňu. Do druhej tretiny sme tak odchádzali za nerovnovážneho stavu. Druhá tretina začala ukazovať, že dnes o víťazstve rozhodne maximálne jeden gólik. Práve v nej sa obom mužstvám podarilo streliť už len po jednom góle a tak do tretej tretiny sme opäť išli za nerozhodného stavu. Absolútne vyrovnané stretnutie v tretej tretine gól neprinieslo a tak sa išlo do predĺženia. Na konci tretej tretiny došlo z našej strany k nešťastnému faulu, kedy sa na ľade objavila krv , čoho výsledkom bola štvorminútová preslilovka domácich. Tá sa preniesla aj do predĺženia. Nitrania ju však využiť nedokázali, čo našich Rytierov poriadne povzbudilo. O tom, že si dnes z Nitry odnesieme jednozápasový náskok, rozhodol náš obranca Lukáš Bambúch, ktorý po nahrávke Štubňu, prekonal domáceho brankára. Domov na Hron si tak vezieme dôležité víťazstvo. Ak však chceme uvažovať o semifinále, musíme vyhrať ešte jedno stretnutie na domácej pôjde. Boj to bude nesmierne náročný, no my chceme doma vyhrať.

NEDEĽA  05.02. 2017 - Aréna Brezno - PLAY OFF 3. kolo
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Góly BR: 11 LAUBERT Lukáš (21 ZNAK Radovan, 59 TEPLAN Martin), 19 ŠMÁLIK Michael (62 BAMBÚCH Lukáš), 21 ZNAK Radovan (20 TOMAŠKA Ján), 18 LONGAUER Andrej (16 MICHALEK Igor, 19 ŠMÁLIK Michael)

Horehronski Rytieri vyhrali tretie stretnutie a postúpili do Štvrťfinále play off. Tento postup sa nerodil ľahko. Na domácej pôjde sme nastupovali s mankom jedného zápasu. Sobotný duel sa pre nás skončil úspechom a tak dnešný deň bol o tom, kto z koho. Ak by pred určením dvojíc do play off na základne tabuľky základnej časti niekto povedal, že prejsť cez Liptákov bude malina, tak sa poriadne zmýlil. Play off je úplne iná súťaž ako základná časť, čoho dôkazom boli aj dva stretnutia, ktoré sa rozhodli až v predĺžení. To dnešné rozhodujúce sme začali podľa našich predstáv. Po góloch Lauberta a Šmáika sa dostali naši do dvojgólového vedenia. Liptáci však v prebehu celej druhej tretiny svojou umnou hrou dokázali eliminovať naše útoky a v dvadsiatej druhej minúte prekonal Donovala útočník hostí Husarčík. Od tejto chvíle začali domáci fanúšikovia hovoriť o ďalšom možnom predĺžení a komplikáciách svojho tímu. Nebiť fantastických výkonov Lukáša Donovala, tak by výsledok mohol byť úplne iný. Ak nám v doterajšom priebehu súťaže nevychádzali presilové hry a dávali sme v nich minimum gólov, tak tie dnešné nám vyšli úplne parádne. Veď práve presilovky rozhodli o tom, že do ďalších bojov pôjdu naši chalani. V tretej tretine sme z troch využili dve a gólmi Znaka a fantasticky hrajúceho Longauera definitívne zlomili odpor súpera. Od tejto chvíle bolo na ľadovej ploche iba jedno družstvo. Horehronci si s prehľadom ustrážili záver stretnutia a zaslúžene postúpili do štvrťfinále play off.  Touto cestou  chcem ešte pozdraviť Ružomberčanov a odkázať im, že boli veľmi kvalitným protivníkom a svojou hrou a prístupom prispeli k tomu, že nás poriadne vytrápili a že sa hral kvalitný, čistý a napínavý hokej. 

 
SOBOTA  04.02. 2017 - Aréna Brezno - PLAY OFF 2. kolo
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 3:2 x (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)
Góly BR: 16 MICHALEK Igor (59 TEPLAN Martin, 18 LONGAUER Andrej), 90 ŠTUBŇA Tomáš (19 ŠMÁLIK Michael, 62 BAMBÚCH Lukáš), 20 TOMAŠKA Ján (62 BAMBÚCH Lukáš, 91 TURŇA Tomáš)

Dnes začnem slovami nášho kapitána Michaela ŠMÁLIKA, ktorý pred zápasom povedal: "Ak chceme uvažovať o postupe, doma nám to velí vyhrať obidva duely. Do zápasov musíme vstúpiť zodpovedne, hrať dobre v obrane a vytvoriť si šance, ktoré musíme premieňať.  V priebehu týždňa sme tvrdo pracovali na zlepšení herného systému a koncovky. Veríme, že na dnešné stretnutie príde viac divákov, ako tomu bolo počas základnej časti a že nám svojimi hlasivkami pomôžu zvládnuť toto ťažké dvojstretnutie. Cieľ je jasný. Chceme ísť ďalej." Po záverečnom hvizde je jasné, že polovičný cieľ sme dnes splnili. Kto dnes nebol, môže ľutovať. Už od úvodného buly bolo jasné, že to bude tvrdý  boj až do konca. V stretnutí sme sa ujali vedenia už v deviatej minúte, kedy Michálek prekonal brankára hostí. Ak sme v Ružomberku dostali gól sekundu pred koncom tretiny, tak na domácej pôde sme si to "skoro" zopakovali. Oravec sa pretlačil cez našich obrancov a šesť sekúnd pred koncom druhej tretiny, pretlačil puk do Donovalovej bránky. Tretia tretina sa pre nás začala ako zo zlého sna, pretože postupové ambície Liptákov zreálnil vedúcim gólom Knapčík. No z našimi chalanmi to nijak nezamávalo. Hrali si svoju hru, ktorá sa pretavila do vyrovnávajúceho gólu Štubňu. Za nerozhodného stavu sme išli opäť do predĺženia. V ňom náš súper urobil dve fatálne chyby, za ktoré išiel do troch. Naši Rytieri už túto šancu nepustili  a Tomaška svojou strelou rozhodol o tom, že sen o štvrťfinále stále žije. Dnešné stretnutie bolo hodné zápasu play off. Kvalitný výkon rozhodcovskej trojice prispel k tomu, že tréneri, hráči, ale aj diváci venovali svoju pozornosť len na hokej. Nech je dnešné stretnutie tou najlepšou pozvánkou na to nedeľné rozhodujúce.

SOBOTA  15.10. 2016 - Zimný štadión Ružomberok - PLAY OFF 1. kolo
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 2:1 x (1:1, 0:0, 0:0, 1:0)
Góly BR: 11 LAUBERT Lukáš (59 TEPLAN Martin, 20 TOMAŠKA Ján)

O dnešnom stretnutí by som mohol napísať samostatnú knižnú mini bublikáciu... Po dvoch neuznaných góloch (vyjadrenie rozhodcu nášmu kapitánovi." Dajte tretí a ten Vám uznám..."), po inkasovanom vyrovnávajúcom góle 2 sekundy pred koncom, ktorý bol súčasne zo sirénou a teda nemohol platiť (osobne som bol vtedy priamo za bránkou domácich, čo rozhodca ani náhodou), odchádzame z Ružomberka s prehrou. Dnes nám jednoducho nebolo súdené vyhrať. Dovolím si troškou irónie poznamenať, že aj keby v domácej bránke nestál nikto, tak aj tak odídeme z Liptova s prehrou. Dnes sa jasne ukázalo, že stretnutia Play off sú úplné iné, ako tie ligové. Prehrali sme bitku no vojnu ani zďaleka. Ak chceme uspieť, tak po dnešnom zápase presne vieme, čo musíme zmeniť.  Na domáce stretnutie ideme za stavu 1:0 pre hostí. Keďže sa hrá na dve víťazné stretnutia, urobíme všetko preto, aby sme po sobote hrali aj v nedeľu, no a po nedeľnom zápase išli ďalej my.  

SOBOTA  21.01. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC REBELLION GELNICA 1:2 gws (0:1, 1:0, 0:0, 0:0)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK Michael (87 SRNKA Stanislav, 22 TOMAŠKA Ján)

Aj keď sme do dnešného zápasu išli s jednoznačným cieľom vyhrať, naplniť sa nám ho nakoniec nepodarilo. Dnešný víťaz určite nebol lepší, ale šťastnejší. V zápase sme prehrávali od 15 minúty, kedy Huszárik zvláštnym spôsobom poslal puk pred nášho brankára a ten si ho sám poslal do siete. Vyrovnať sa nám podarilo v druhej tretine, kedy brankárovi Rebelov nedal žiadnu šancu náš kapitán Šmálik.  Po 60 minútach bol stav nerozhodný a išlo sa do predĺženia. No ani v tom sa nerozhodlo a tak sa o rozuzlenie vyrovnaného stretnutia museli postarať samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší hostia a tak si extra bod vezú domov práve oni. Posledné domáce stretnutie v základnej časti sme síce prehrali, no naše postavenie v konečnej tabuľke to neohrozilo. Keďže aj naši súperi odohrali zápasy v ktorých nezískali dostatočný počet bodov, ktoré by nás z tejto priečky odsunuli, do zápasov skupinovej play off, tak ideme z druhého miesta. Prvé stretnutie play off sa hrá už 28.01.2017 na ľade Ružomberka. Na domácej pôde sa našim fanúšikom predstavíme 04.02.2017 o 17:00 hod. 

SOBOTA  07.01. 2017 - Zimný štadión Trebišov
HK 2016 TREBIŠOV - HK BREZNO 3:2 x (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)
Góly BR: 18 LONGAUER Andrej (59 TEPLAN Martin), 91 TURŇA Tomáš (71 ZNAK Radovan, 65 PODKONICKÝ Martin)

Po 20 dňovom zápasovom "pôste", sme dnes vycestovali za súperom, ktorý naposledy stratil body 17.11.2016 a ktorý mal jednoznačnú ambíciu poraziť Brezno, aby sa mohol dostať na druhé miesto v priebežnej tabuľke. Pre domácich to bol zápas veľmi dôležitý a  tak nič iné ako tri body neprichádzalo do úvahy. Už od úvodného buly bolo na ľade vidieť, že sa stretli dva vyspelé tímy, ktoré si šliapu za svojim cieľom. Úvod vyšiel lepšie domácim, ktorí sa dostali do vedenia v jedenástej minúte gólom Petrička. Našim Rytierom sa podarilo vyrovnať v 39 minúte, po samostatnej akcii Lonagauera, ktorý si z obrany Trebišova urobil trhací kalendár a strelou pomedzi nohy nedal domácemu Fedorovi žiadnu šancu.  Aj keď sa domácim opäť podarilo dostať do vedenia, to však netrvalo dlho. V 49 minúte nabil Znak Turňovi a išli sme do predĺženia. Tento gól mal pre domácich veľmi trpkú príchuť, pretože ich pripravil o možnosť trojbodového zisku a zosadenia našich z druhého miesta v tabuľke. Pre našich Rytierov to však bol gól, ktorý naplnil naše minimálne predzápasové ciele. Aj keď sa nám v predĺžení nepodarilo získať extra dva body, vraciame sa domov na Hron spokojný aj s bodom, ktorý nám zabezpečil našu pozíciu a dáva nám výborné výhliadky pred posledným domácim stretnutím v základnej časti súťaže. Celé stretnutie bolo absolútne vyrovnané čoho dôkazom je aj počet striel 38 : 36. Zápas tak nevyhral lepší, ale šťastnejší. Dnes sa hral  hokej, ktorý svojou úrovňou dosahoval zápasový štandard 1. Hokejovej ligy. Bol rýchly, kombinačný, férový a pre divákov určite atraktívny.  Neboli žiadne zákerné fauly ani žiadne vybičované emócie. Takisto rozhodcovská trojica podala výkon, ktorý bol hodný tohoto dôležitého a kvalitného stretnutia. Dnešné zápolenie opäť ukázalo, že keď hokej robia rozumní ľudia, ktorí ho milujú a rozumejú sa mu, výsledok prináša kvalitnú hru, spokojnosť hráčov, funkcionárov a divákov. Pozdravujem všetkých ktorí v Trebišove robia hokej (aj ošetrenie nášho hráča po zlomenine ruky),  lebo práve oni prispeli k tomu, že dnešným jednoznačným víťazom bol hokej. Keďže 14.01.2017 sa v Ružomberku uskutoční Zápas Hviezd 2. Hokejovej ligy, na poslednom zápase základnej časti sa tak uvidíme až 21.01.2017 v našej Aréne Brezno, kde privítame "Rebelov" z Gelnice. 

 
SOBOTA  17.12. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ a.s "B" 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Góly BR: 90 ŠTUBŇA Tomáš (56 PINKA Lukáš, 91 TURŇA Tomáš), 77 BAMBÚCH Lukáš (19 ŠMÁLIK Michael), 12 LEŠKO Michal (87 SRNKA Stanislav, 38 KOVÁČIK Patrik), 11 LAUBERT Lukáš (19 ŠMÁLIK Michael, 77 BAMBÚCH Lukáš), 19 ŠMÁLIK Michael (11 LAUBERT Lukáš)

Posledné tohtoročné stretnutie, bolo pre náš tím nesmierne dôležité. Keďže do konca základnej časti ostávajú už len dva kolá, každá strata čo i len jediného bodíka, môže náš tým pripraviť o dobré štartovacie miesto v tabuľke do play off. Príprava na zápas prebiehala podľa plánov trénera a tak sme išli do zápasu s jednoznačným odhodlaním odplatiť Liptákom prehru z ich domáceho prostredia a poslať ich domov z veľkou nulou. Pred rozcvičkou všetko nasvedčovalo tomu, že sa zápas odohrá štandardným spôsobom. No to čo sa stalo počas úpravy ľadu...Breznianskej (bojím sa to už nazvať rolbou) pojazdnej továrničke na respiračné choroby, rozdrapilo dopravný pás na odber snehu. To čo sa dialo potom nebudem radšej rozpisovať  a tak napíšem k tomu už len jedno: "Osobne ako aj v mene celého vedenia a hráčov HKB ďakujem pánovi rolbárovi za to, že to dokázal opraviť a že sa tento zápas nemusel riešiť za "zeleným stolom". 

Stretnutie sa tak začalo s oneskorením, ale vrámci limitu pravidiel. Úvod stretnutia naznačil, že to bude zápas náročný. Mikuláš dobre korčuľoval a s jeho hrou sme v prvej tretine problémy, čoho výsledkom bol aj počet striel v pomere 7:14. Donoval však ani raz neinkasoval. Na úvodný gól stretnutia sme museli čakať do jedenástej minúty. Zaužívaný postup pre dosiahnutie nášho víťazstva, prerušil gólom do Melnovej bránky Štubňa. Išli sme tak do vedenia my. Do 26 minúty to bolo stále o jednom góle. Mikuláš vyrovnal a zápas začínal naberať na obrátkach. Aj keď sa hostia stále snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, brankár Donoval o tom nechcel ani len počuť a svojim výkonom odsúdil Liptákov na dnešný neúspech. Keď v 26 minúte odpovedal na vyrovnanie Bambúch a poslal našich do vedenia, z predvedenej hry Rytierov bolo jasné, že výsledok bude už len o počte gólov v sieti Melnu. V druhej tretine sme hostí prestrieľali 22:9. Do konca zápasu sa nám podarilo streliť ešte tri góly a tak sme nepríjemného a ťažkého súpera zdolali 5:1. Doma sme ešte neprehrali a tak veríme, že si túto neporaziteľnosť udržíme aj po poslednom zápase základnej časti v stretnutí s Gelnickými Rebelmi 21.01.2017.

SOBOTA  10.12. 2016 - Zimný štadión Humenné
MHK HUMENNÉ - HK BREZNO 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
Góly BR: 90 ŠTUBŇA Tomáš (22 TOMAŠKA Ján, 19 ŠMÁLIK Michael), 19 ŠMÁLIK Michael (11 LAUBERT Lukáš, 22 TOMAŠKA Ján)

Dnes sa hral v Humennom šláger 15 kola 2HL-východ, kde proti sebe nastúpili dva doposiaľ najlepšie tímy. Na pôdu aktuálneho lídra, sme cestovali s úmyslom potvrdiť domáce víťazstvo, zo šiesteho kola. Hneď od úvodného buly, bolo jasné, že tento zápas bude kvalitný a vyrovnaný. Keď v jedenástej minúte prekonal Donovala domáci  KOMARNICKIS, všetko nasvedčovalo tomu, že aj dnes to pôjde podľa nášho overeného scenára a to, že pri víťazných zápasoch inkasujeme ako prví. Aj keď sme ešte v prvej tretine inkasovali druhý gól od Šechného, náš herný prejav nasvedčoval, že je len otázka rýchleho času, kedy toto manko zmažeme. No prišla druhá tretina a na jej konci sme pochopili, že dnešný deň bude pre nás hokejový deň "blbec". Nech sme robili čo sme robili, jednoducho sme z mnohých vyložených šancí nedokázali streliť ani jeden jediný  gól. Naopak Humenné, ktoré sa dostávalo do vyložených šancí len zriedkavo, dokázalo prekonať nášho brankára gólmi, nad ktorými sme len nechápavo krútili hlavami. My sme dreli, makali, robili všetko preto, aby sa ten puk do tej bránky dostal, no na výslednej tabuli po druhej tretine svietil výsledok 5:0. Do tretej tretiny sme nastúpili s cieľom nedať Humennému, žiadnu šancu navýšiť skóre v ich prospech a jednoznačne urobiť maximum preto, aby sme konečne prekonali domáceho gólmana. Tretia tretina bola z našej strany jednoducho parádna. Bolo vidno a hlavne cítiť, že domácemu tímu odchádzajú sily. Naša dominancia bola korunovaná dvomi nádhernými gólmi Štubňu a Šmálika. Žiaľ na viac ako len skorigovanie stavu nám už viac času neostalo a tak všetky tri body ostávajú na východe. Aj keď si domov nevezieme ani jeden bodík, neznamená to, že sme dnes v Humennom prehrali. Dnes je pre nás viac ako výsledok dôležité poznanie, že aj keď sme v Humennom hrali len dvanásti, dokázali sme s nimi hrať viac ako vyrovnanú partiu. Dokonca sme domácich prestrieľali v pomere 35 : 37.  Mať viac šťastíčka, mohli sme si tie tri body viesť domov my. Za dnešný výkon si naši chalani zaslúžia absolutórium. Ale aj takýto býva šport. A na záver by som chcel povedať jedno veľké ďakujem, Humenským fanúšikom. Na štadión ich prišlo viac ako 800 a vytvorili parádnu kulisu, ktorá bola hodná  dnešného šlágra. Hrať pred takým publikom je jednoducho zážitok. Humenčania palec hore. 

 
SOBOTA  22.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Góly BR: 90 ŠTUBŇA Tomáš (18 LONGAUER Andrej, 22 TOMAŠKA Ján), 38 KOVÁČIK Patrik (22 TOMAŠKA Ján), 12 LEŠKO Michal (18 LONGAUER Andrej, 22 TOMAŠKA Ján), 56 PINKA Lukáš (87 SRNKA Stanislav), 56 PINKA Lukáš (87 SRNKA Stanislav, 28 BETKA Miloš)

Po mesačnej pauze domáceho prostredia, sme konečne nastúpili na ľad našej Arény. Súperom nám boli Liptáci z Ružomberka. Aj keď príprava na stretnutie čo sa týka tréningovej účasti, neprebiehala úplne podľa predstáv trénera, na zápas sme nakoniec nastúpili v kompletnej zostave. Po chorobe sa vrátili štyria hráči a tak isto sa v drese Rytierov objavila nová posila z Dukly Trenčín. Ako to už v našom tíme býva zvykom, do zápasu sme nastúpili veľmi vlažne a už v druhej minúte sme inkasovali. Nátny po samostatnej akcii nedal Donovalovi žiadnu šancu a tradičný scenár bol opäť raz realitou. Na rozbehnutie "lokomotívy" sme dnes potrebovali 34 minút. Po tom čo Štubňa vsietil Brezniakovi vyrovnávajúci gól, sa začal  hrať z našej strany hokej, na aký sme zvyknutý. Keď v 39 minúte Kováčik poslal našich do vedenia, divácka otázka už neznela len či to dotiahneme do víťazného konca, ale aj koľko gólov si Ružomberčania odvezú domov.  Tretia tretina bola jednoznačne v réžii našich Rytierov, ktorí nedali Liptákom ani len pomyslieť na to, že by si mohli z Brezna odviesť čo i len bodík. V 45 minúte kapituloval Brezniak už po tretí krát. Od tohoto gólu si začal "úživať" zápas aj on. Keď ho v priebehu ďalších 3 minút prekonal Pinka svojimi dvomi gólmy, bolo podľa predvedenej hry jasné, že sa stretnutie zo strany Liptákov  bude už len dohrávať. Aj keď sa naši ešte snažili nasúkať súperovi čo sa do neho zmestí, výšku konečného skóre to už nezmenilo. Sme veľmi radi, že máme ďalšie tri body, no na oslavy nie je ešte ani zďaleka čas, pretože myšlienky nám už smerujú na najbližšie stretnutie, ktoré môže napovedať, aké bude konečné tabuľkové umiestnenie pred zápasmi play off.  Od pondelka sa už začíname pripravovať na šláger 15 kola, kedy cestujeme ná zápas aktuálneho lídra východnej skupiny 2. HL. MHK Humenné. 

SOBOTA  26.11. 2016 - Zimný štadión Újpest Budapest
KMH BUDAPEST - HK BREZNO 3:4 x (2:3, 1:0, 0:0, 0:1)
Góly BR: 56 PINKA Lukáš, 56 PINKA Lukáš (16 MICHALEK Igor, 22 TOMAŠKA Ján), 87 SRNKA Stanislav (71 ZNAK Radovan, 8 LUPTÁK Patrik), 15 GUTTMANN Tomáš (11 LAUBERT Lukáš, 19 ŠMÁLIK Michael)

Táto sobota sa zapíše do klubových archívov ako prvá, počas ktorej náš mužský tým odohral medzinárodné súťažné stretnutie s týmom spoza hraníc na ich domácej pôde. O body sme bojovali na štadióne UTE Újpést Budapest, ktorý je účastníkom "MOL LIGI". Súperom nám boli "maďaro-kanadania" KMH Budapesť. Do Maďarska sme cestovali opäť v oklieštenej zostave, pretože pracovné povinnosti a zdravotný stav štyroch hráčov, im nedovolil na dnešné stretnutie vycestovať. Aj napriek týmto komplikáciám sme išli do Budapešti po dôležité tri body. Úvod stretnutia nám vyšiel, ako nikdy v doterajšom priebehu ligy. Už v  14 minúte sme vyhrávali o tri góly a zdalo sa, že zápas bude jasne v našej réžii. Žiaľ, v 17 a 19 minúte prvej tretiny nás s tohoto "krásneho sna" prebudili Vajda a Dorner. Po našich obrovských školáckych chybách, sme dostali dva zlepené góly a domáci bol opäť v hre. S našimi chalanmi to však nijak nezatriaslo a pokračovali v dobíjaní Hajekovej bránky. Ak by sme dnes boli v premieňaní šancí čo i len o kúsok efektívnejší, domácim sme mohli naložiť poriadny gólový náklad. Ale ako to už býva zvykom a dnes sme na to opäť raz doplatili, potvrdilo sa to známe nedáš dostaneš. Keď po našej kanonáde 41 striel sme do bránky domácich pretlačili len dva góly, nám domáci  Fulop ukázal, ako sa dá z minima vyťažiť maximum a vsietil vyrovnávajúci gól. Išli sme tak do predĺženia. Na konci tretej tretiny a začiatku predĺženia sme mali výhodu presilovej hry. No opäť sme nedokázali vsietiť gól. Keď sa už zdalo, že si oba mančafty ustrážia samostatné nájazdy, 44 sekúnd pred koncom predĺženia pretlačil puk za chrbát domáceho gólmana Guttman a  zariadil tak ďalšie dôležité dva body pre náš tím. Týmto zápasom sa skončili mesiac trvajúce výjazdy na ihriská súperov. Najbližšiu sobotu tak už našich Rytierov uvidíte aj na domácom ľade. V našej Aréne Brezno privítame "Liptákov" z MHK Ružomberok. 

SOBOTA  19.11. 2016 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK Michael (90 ŠTUBŇA Tomáš, 56 PINKA Lukáš), 91 TURŇA Tomáš (22 TOMAŠKA Ján, 15 GUTTMANN Tomáš)

Na Gemer sme dnes aj napriek značným problémom s prípravou a zlým zdravotným stavom hráčov, prišli získať všetky body. Úvod stretnutia nám opäť raz nevyšiel a už vo štvrtej minúte nám Svorstov strelil prvý gól. Aj keď by sa očakávalo, že po prvom góle v našej sieti zapneme na vyššie obrátky, nestalo sa tak. Počet striel bol 20:5. Nemať v bráne Lukáša Donovala, tak už po prvej tretine mohlo byť "vymaľované". Aj keď sme z minima šancí dokázali vsietiť dva góly, naša efektivita nám v konečnom zúčtovaní nebola nič platná. Dnes sa v plnej kráse ukázalo, že ak nehráme v kompletnej zostave, tak máme veľké problémy odhorať víťazné stretnutie. Je tak teraz len na trénerovi a samotných hráčoch, aby sa s týmto faktom čo najskôr vysporiadali, pretože sa nedá v našich podmienkach na každý zápas nastúpiť v plnej sile. Ďalším problémom stretnutia bola naša čistota hry. Ak chceme pomýšľať na vrchné priečky tabuľky a hrať s kvalitnými súpermi vyrovnanú hru, nesmieme dopustiť, aby sme hrali neustále v oslabení. Soboťania dnes odohrali skvelé stretnutie a našich hráčov predčili vo všetkých činnostiach. Stretnutie rozhodli práve v presilovkách. Posledný gól v našej sieti už padol do prázdnej bránky, kedy sme sa ešte v pover play pokúšali o vyrovnanie. Aj keď sme dnes body nezískali, stále ostávame na krásnom druhom mieste. 26.11.2016 odchádzame na naše prvé medzinárodné majstrovské stretnutie mimo územia republiky s KMH Budapest. Veríme, že sa dovtedy všetci hráči dajú zdravotne doporiadku a z hlavného mesta Maďarska, si odvezieme domov plný bodový zisk.

SOBOTA  12.11. 2016 - Zimný štadión Sabinov
HK SABINOV - HK BREZNO 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK Michael (22 TOMAŠKA Ján, 11 LAUBERT Lukáš), 38 KOVÁČIK Patrik (65 PODKONICKÝ Martin, 8 LUPTÁK Patrik), 11 LAUBERT Lukáš (19 ŠMÁLIK Michael, 90 ŠTUBŇA Tomáš), 71 ZNAK Radovan (22 TOMAŠKA Ján, 19 ŠMÁLIK Michael), 56 PINKA Lukáš (22 TOMAŠKA Ján, 90 ŠTUBŇA Tomáš)

Do Sabinova sme odchádzali s cieľom zopakovať domáce víťazstvo z prvého kola a jednoznačne si tak priniesť na "Hron" tri body. Nástup do zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí na nás vybehli plný elánu a chuti zdolať pred svojimi skvelými fanúšikmi aktuálneho lídra východnej skupiny. Ich snaha bola korunovaná v dvanástej minúte, kedy nášmu Donovalovi nedal žiadnu šancu Hajduk a domáci išli do vedenia. Odľahčene môžem povedať, po tomto góle zavládla na lavičke pohoda, lebo všetky víťazné stretnutia sme začínali prvým gólom v našej sieti. Stretnutie v Sabinove tak iný scenár neprinieslo. Horehroncom zavelila na obrat trojica druhej formácie. Po asistenciách Lauberta a Tomašku strelil domácim gól do šatne Šmálik a do druhej tretiny sme odchádzali za rovnovážneho stavu. Druhá tretina sa niesla jednoznačne v réžii našich Rytierov, ktorí domácich do ničoho nepustili a ich prevaha bola korunovaná ďalšími dvomi gólmi v sieti Hybena. Asi najväčším potešením, bol výkon novovzniknutej tretej formácie, v ktorej bolo útočné trio poskladané z našich odchovancov, ktorí ešte pred nedávnom hrali prvú ligu dorastu. Trénerovi Sásikovi, tak jeho ťah vyšiel a chalani nielenže plne splnili úlohu neinkasovať, ale dokonca gólom v 37 minúte, poslal Kováčik našich do vedenia. Keď do konca zápasu prekonali domáceho gólmana Hajduka,  Laubert, Tomáška a Pinka o zápase bolo rozhodnuté.Aj keď ešte Chovan v 48 minúte prekonal Donovala, nemalo to žiadny vplyv na zmenu konečného výsledku. Zo Sabinova si tak vezieme ďalšie dôležité  body.

 
SOBOTA  05.11. 2016 - Zimný štadión Gelnica
HC REBELLION GELNICA - HK BREZNO 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly BR: 11 LAUBERT Lukáš (22 TOMAŠKA Ján, 12 ZNAK Radovan)

Dnešné stretnutie s Rebelmi sme po veľmi dlhej dobe začali lepšie my. V jedenástej minúte prvej tretiny našiel Tomaška svojou prihrávkou Lauberta a viedli sme. Prvá tretina sa niesla vo veľmi vyrovnanom duchu. Obidva tímy si vytvárali množstvo šancí, ktoré však gólom neskončili. Keď už všetko nasvedčovalo tomu, že do druhej tretiny pôjdeme s jednogólovým náskokom, v pätnástej minúte prekonal Donovala útočník Gelnice Dravecký. Druhá tretina sa niesla v réžii domácich, ktorí nás takmer celých 20 minút nepustili k ničomu. Naša pasivita a ich aktívny prístup nemohol skončiť inak, ako gólom v našej sieti. Do tretej tretiny sme tak išli s jednogólovým mankom. Po ostrých slovách trénera cez prestávku, sa náš prístup podstatne zmenil. Začali sme hrať svoju hru a súperovi sme jasne ukázali, prečo sme na popredných miestach v tabuľke. Gól visel vo vzduchu a bola len otázka času, kedy  Hudáček kapituluje. No deväť  minút pred koncom stretnutia, prišiel z našej stany zbytočný faul a v oslabení nám Dravecký svojim druhým gólom pristrihol krídla. Aj keď sme chceli v závere stretnutia urobiť všetko preto, aby sme zápas aspoň zdramatizovali, nezmyselným faulom sme si tieto šance definitívne zmarili. Z Gelnice tak odchádzame naprázdno. Aj keď zostava nebola kompletná a doma ostali viacerí chorí hráči, s prístupom, ako v dnešnom stretnutí veru body získavať nebudeme. Aj keď sme doteraz gro stretnutí otočili práve v záverečnej tretine, nedá sa to praktizovať stále. Najbližšie stretnutie nás čaká v Sabinove a my veríme, že sa všetci hráči dovtedy vyliečia a trénerovi tak bude k dispozícií tým, ktorí bude opäť bodovať. A na záver si  by som chcel pozdraviť  pruhovanú osobu s červenými pruhmi. Ach pán Tornaj, pán Tornaj...

UTOROK  01.11. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 2016 TREBIŠOV 5:4 x (2:3, 0:1, 2:0, 1:0)
Góly BR: 56 PINKA Lukáš (91 TURŇA Tomáš, 90 ŠTUBŇA Tomáš), 87 SRNKA Stanislav (19 ŠMÁLIK Michael, 22 TOMAŠKA Ján), 91 TURŇA Tomáš (56 PINKA Lukáš), 91 TURŇA Tomáš (56 PINKA Lukáš, 16 MICHALEK Igor), 56 PINKA Lukáš

V dušičkovom kole sme nastúpili proti nováčikovi druholigového pelotónu HK 2016 Trebišov. Pred dnešným kolom mali východniari za sebou 9 bodovú šnúru za 3 víťazné duely. To, že prišli do Arény Brezno s cieľom natiahnúť ich úspešnú sériu, potvrdili svojim prvým gólom už v šiestej minúte, kedy Bojkun nedal šancu nášmu Donovalovi. Z našej strany už tradičného úvodu, kedy sme dostali opäť prvý gól sme sa hosťom vyrovnali až po strelenom góle Pinku. Naša radosť však netrvala dlho, pretože svojim druhým gólom dostal do vedenia hostí opäť Bojkun. Aj keď sa nám v prvej tretine podarilo góm Srnku, stav stretnutia znížiť, do druhej tretiny sme odchádzali s jednogólovým mankom. Keď v druhej tretine Stríž prekonal nášho brankára po štvrtý krát a výkon nášho mužstva nijako nenapredoval, všetko nasvedčovalo tomu, že si hostia z Brezna predsa len odvezú ďalšie tri body a natiahnú svoju úspešnú sériu na štyri vyhraté zápasy v rade. Dve tretiny sme sa veľmi trápili. Citeľnou a viditeľnou stratou v dnešnom stretnutí, bola neprítomnosť obrancu Bambúcha a tak isto zdravotný stav 4 našich hráčov. Už pred stretnutím tieto informácie urobili trénerovi Sásikovi poriadne vrásky. Do tretej tretiny sme aj napriek zdravotným problémom išli s túžbou otočiť nepriaznivé skóre. Nástup do tretej tretiny bol taký razantný, že aj na jej konci, bola ľadová plocha pred našim brankárom, akoby čerstvo vyrolbovaná. Hostia aj keď mali nejakú tú ojedinelú šancu, nestačili sa však čudovať čo sa to vlastne deje. Streleckú smršť na Fedorovú bránu, inak brankár, ktorý chytal  v prvoligovej sezóne aj za náš klub, zavŕšil svojim prvým gólom Turňa. No a pod obrovským tlakom našich Rytierov, pukla defenzíva hostí opäť a Turňa svojim druhým gólom poslal v 55 minúte našich do predĺženia. No a keď v druhej minúte predĺženia po samostatnom úniku Pinka prekonal nádherným gólom Fedora, totálny obrat v stretnutí bol dokonaný. Za to čo dnes chalani dokázali, že aj s teplotami a na tabletkách odohrali toto ťažké stretnutie, im patrí veľká poklona. Aj keď sme náš hokej hrali iba jednu tretinu, diváci si prišli na svoje.  Ich pocity pocítili  Rytieri už v priebehu tretej časti hry, kedy mohutným skandovaním pomáhali chalanom na ceste k víťazstvu. No a po stretnutí ich odprevádzali velikým potleskom. Doma sme ešte neprehrali a Aréna Brezno sa stáva nedobytnou pevnosťou. Pevne veríme, že nedobytnou ostane aj po najbližšom domácom stretnutí, kedy 03.12.2016 privítame v našej Aréne Brezno, tím MHK RUŽOMBEROK.

SOBOTA  29.10. 2016 - SE Aréna L. Mikuláš
MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)
Góly BR: 8 LUPTÁK Patrik (15 GUTTMANN Tomáš, 12 LEŠKO Michal), 56 PINKA Lukáš (12 LEŠKO Michal), 11 LAUBERT Lukáš (19 ŠMÁLIK Michael, 87 SRNKA Stanislav)

Stretnutie v Liptovskom Mikuláši prinieslo našim chlapcom prvú prehru v súťaži. Tím odcestoval na Liptov bez troch kľúčových hráčov, čo trénerovi Sásikovi skomplikovalo jeho predstavu o zostave. Jednotlivé formácie tak musel nútene pomeniť. Dobre zabehnutý stroj tak dostal trhliny a bolo to dnes poriadne cítiť. Chalani si museli počas zápasu zvyknúť na nové úlohy a tie žiaľ nezvládli. V stretnutí sme hrali 22 minút v oslabení, z toho dva krát v pomere päť ku trom. Z jedenástich vylúčení sme dokázali ubrániť len päť. Na druhej strane sme hrali desať presiloviek aj my, no skórovať sme dokázali iba raz. Herný prejav našich chalanov nebol ten, na ktorý sme boli doteraz zvyknutý. Ale nedá sa stále len vyhrávať a každá séria sa raz musí skončiť. My sme ju prerušili na Liptove. Mikuláš bol dnes lepším mužstvom a zaslúžene vyhral. Táto prehra nech trénerovi Sásikovi,  aj  chalanom poslúži ako ponaučenie. Dnešné stretnutie už hádžeme za hlavu a pripravujeme sa na to ďalšie. Už najbližší utorok privítame na domácej pôjde mužstvo Trebišova. A my sa chceme vrátiť na víťaznú vlnu.

 
NEDEĽA  23.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK BARDEJOV 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Góly BR: 71 ZNAK Radovan (11 LAUBERT Lukáš). 16 MICHALEK Igor (88 TOMEK Dušan, 9 TEPLAN Martin), 11 LAUBERT Lukáš (19 ŠMÁLIK Michael), 56 PINKA Lukáš (52 SMIDA Tomáš, 90 ŠTUBŇA Tomáš), 90 ŠTUBŇA Tomáš (16 MICHALEK Igor, 88 TOMEK Dušan), 90 ŠTUBŇA Tomáš (22 TOMAŠKA Ján)

Nedeľné popoludnie, ktoré je pre naše mužstvo aj divákov netradičným dňom druholigových zápolení, bolo predohrávaným stretnutím, z dôvodu uzavretia Arény Brezno dňa 17.11.2016. Na domácej pôde sme cez víkend privítali po Humennom aj druhý tým z východného SLovenska HK Bardejov. Stretnutie sa z našej strany  začalo pomerne vlažne. Zdalo sa, akoby mali naši hráči ťažké nohy a boli trošku unavení po zápase s Humenčanmi. Bardejov vybehol na domácich s poriadnou razanciou. A bodaj by aj nie, veď súper mal čo Rytierom vracať, keďže na ich domácej pôjde dostali od Brezňanov desať kúskov. Do štvrtej minúty prvej tretiny boli Bardejovčania lepším tímom.  Snaha o rýchly gól bola korunovaná ich prvým úspešným zásahom.  Donovala prekonal Leščišin a hostia sa ujali vedenia. V posledných zápasoch sa stáva už pravidlom, že prvý gól inkasujeme vždy práve my. No a ten dnešný nebol opäť výnimkou. Po strelenom góle sa však domáci začali dostávať do hernej pohody, čoho výsledkom bola absolútna dominancia na ľadovej ploche. Sériou šiestich gólov,  Rytieri rozhodli o ich pohodlnom víťazstve. Domácim hokej chutil a tak si začali dovoľovať aj nejaké tie parádičky pre divákov. Ak by aspoň polovica s tých krásnych akcií či striel bola riešená bez parády, tak by veru Bardejov odchádzal domov s poriadnym nákladom. Dôležitejšie ako výška skóre je fakt, že ďalšie tri body ostali doma a diváci na štadióne si užili krásny hokejový víkend. Naďalej tak ostávame jediným týmom v celej 2. Hokejovej lige, ktorý ešte nenašiel premožiteľa. Veríme, že nám táto krásna séria vydrží čo najdlhšie a nepretrhne nám ju ani najbližší zápas s veľmi ťažkým súperom z Liptova. Vidíme sa tak najbližšiu sobotu v Liptovskom Mikuláši. 

SOBOTA  22.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK HUMENNÉ  7:5 (1:1, 1:3, 5:1)
Góly BR: 19 ŠMÁLIK Michael (22 TOMAŠKA Ján, 71 ZNAK Radovan), 11 LAUBERT Lukáš (77 BAMBÚCH Lukáš), 56 PINKA Lukáš (28 BETKA Miloš, 91 TURŇA Tomáš), 11 LAUBERT Lukáš (71 ZNAK Radovan, 19 ŠMÁLIK Michael), 28 BETKA Miloš (87 SRNKA Stanislav, 52 SMIDA Tomáš), 71 ZNAK Radovan (77 BAMBÚCH Lukáš, 11 LAUBERT Lukáš), 52 SMIDA Tomáš (15 GUTTMANN Tomáš, 87 SRNKA Stanislav)

Dnes sme porazili Humenné. Tím, ktorí ešte minulú sezónu korčuľoval v prvoligových "vodách" odchádza domov bez jediného bodíka. Hneď od prvého buly bolo jasné, že toto stretnutie bude trošku iné ako tie doterajšie. Humenné chcelo jednoznačne odčiniť svoje zaváhanie v Bardejove a tak sa do našich pustilo poriadne z ostra. Ich snaha udrieť hneď na začiatku bola korunovaná prvým gólom. Po samostatnej akcii prekonal domáceho gólmana Vaško a hostia sa ujali vedenia. Aj keď sme do druhej tretiny odchádzali za nerozhodného stavu, práve v nej sme dostali až tri góly. Aj keď priebeh hry bol vyrovnaný, mali sme veľa šancí, ktoré sa s takýmto tímom musia premieňať. Mali sme presilovú hru v pomere päť na tri. No nevyužili sme ju. A ak sa tak nestane, zákonite príde trest. Domáci Laubert síce vsietil gól, ktorý urobil len jednogólové manko, do tretej tretiny sme aj tak odchádzali s prehrou 2:4. Všetko nasvedčovalo tomu, že dobre rozohranú partiu si hostia udržia až do záverečného hvizdu rozhodcu. Možno by tak aj bolo, keby v 41 minúte nezavelil na obrat domácich Pinka. Po jeho skórovaní domáci ožili a gólmi Lauberta, Betku, Znaka a Smidu otočili skóre a nedovolili hosťom ani len pomyslieť na to, že by dnes na Horehroní uspeli. Aj keď hrajúci tréner Šechný vymenil brankárov, na ich hre sa už nič nezmenilo a do Humenného tak odchádzajú bez jediného bodíka.

V dnešnom stretnutí sa hosťom vážne zranili dvaja hráči, ktorí skončili v rukách lekárov na pohotovostnej službe. Veríme, že ich zdravotné problémy pominú čím skôr a budú tak k dispozícii svojmu tímu už v najbližších stretnutiach.

Nedovolím si nespomenúť jednu výčitku na nomináciu rozhodcov. Na všetkých ligových komisiách hovoríme o tom, že chceme 2. Hokejovú ligu niekam posunúť. Dnes sme opäť videli, ako vážne berú tieto slová kompetentní funkcionári. Na dnešné stretnutie boli totiž to nominovaní iba dvaja rozhodcovia!!! A záver nech si urobí každý sám...

SOBOTA  15.10. 2016 - Zimný štadión Ružomberok
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 3:4 x (0:0, 2:2, 1:1, 0:1)
Góly BR: 19 TURŇA Tomáš (56 PINKA Lukáš, 90 ŠTUBŇA Tomáš), 71 ZNAK Radovan (22 TOMAŠKA Ján, 91 ŠMÁLIK Michael), 11 LAUBERT Lukáš (9 TEPLAN Martin), 91 ŠMÁLIK Michael (22 TOMAŠKA Ján)

Dnešné stretnutie na Liptove malo byť pre náš tým potvrdením doterajších výsledkov a predvedenej hry. No možno by aj bolo keby...

Veľkým a prvým pozitívom v dnešnom stretnutí bol návrat našej 90. Po dlhej pauze a operácii kolena, si prvé majstrovské stretnutie na Ružomberskom zimáku odmakal Tomáš ŠTUBŇA. Druhým pozitívom po odpískaní poslednej časti hry, bolo naše víťazstvo a fakt, že po dnešnom dni sme ostali jediným neporazeným družstvom 2. Hokejovej ligy. V Ružomberku sa túto sobotu hral trošku netradičný hokej. Na ľade totižto bojovali proti sebe až tri tímy. Priebeh hry vyzeral asi takto. Najprv hrali proti sebe tímy Ružomberku a Brezna. Keď všetko vyzeralo, že by to mohol byť dobrý hokej, zapojil sa do hry tým Referee. Najprv hrali refereeisti s domácimi a vyzeralo to pre hostí zle nedobre. Potom však zrazu nastal zvrat a domáci sa nestačili diviť ako tím referee spolu s tímom hostí potlačili ich snahu hrať hokej. Aj napriek tomu že domáci bojovali proti dvom, udržiavali svoje šance nad vodou. Keď už všetko vyzeralo, že tím Referee a tím Brezna prevalcujú domácich, nastal zvrat v hre a tím referee začal bojovať sám proti sebe. Od tejto chvíle boli na ľade iba oni a tímy Ružomberka a Brezna nedostali žiadnu šancu hrať normálny hokej. Až do konca stretnutia to bolo už len three man show...

SOBOTA  08.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - KMH BUDAPEST 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Góly BR: 11 LAUBERT Lukáš (77 BAMBÚCH Lukáš), 91 TURŇA Tomáš (71 ZNAK Radovan), 16 MICHALEK Igor (87 SRNKA Stanislav, 88 TOMEK Dušan), 11 LAUBERT Lukáš (87 SRNKA Stanislav, 88 TOMEK Dušan), 87 SRNKA Stanislav (16 MICHALEK Igor, 22 TOMAŠKA Ján)

V historicky prvom medzinárodnom meraní síl v rámci 2. Hokejovej ligy,  sme nastúpili v domácej Aréne Brezno, proti tímu z hlavného mesta Maďarska. Mužstvo vedené slovenským trénerom Štefanom Megom, prišlo na Horehronie s mladým tímom, ktorý si chcel domov odniesť všetky tri body. Úvod stretnutia naznačil, že Horehronci sa "mladých  pušiek" nezľakli a pustili sa do súpera poriadne tvrdo.  Už vo štvrtej minúte sa v skrumáži pred bránkou hostí najlepšie zorientoval Laubert a brankár hostí prvý krát ťahal puk zo svojej bránky. Od streleného gólu bolo na ľade iba jedno mužstvo. Domáci hrali parádny hokej, ktorý sa páčil všetkým divákom. Ako pribúdali minútky,tak naši zahadzovali jednu šancu za druhov. No a ako to už v hokeji chodí opäť prišlo to staré otrepané nedáš dostaneš. Po nepremenených vyložených šanciach domácich prišiel trest v podobe gólu, ktorý v sedemnástej minúte streli hosťujúci Ódry. Do  druhej tretiny sme tak odchádzali za stavu jedna jedna. Druhá časť hry bola vyrovnaná a v určitých pasážach mali hráči hostí navrch. Výsledkom našej slabšej hry boli častejšie strely na našu bránku. No vďaka brankárovi Cpinovi, ktorý si skvelo postavil žrde a vytiahol parádne kúsky z jeho umenia, sme žiadny gól neinkasovali. V 34 minúte si náš navrátilec Turňa s novým číslom 91 prevzal puk od Znaka a vo svojom prvom zápase streli druhý gól domácich. O dve minúty neskôr si svoj gólový účet otvoril aj Michalek a viedli sme o dva góly. V tretej tretine sme opraty hry opäť zobrali do svojich rúk a hosťom sme nedali žiadnu šancu stretnutie čo i len zdramatizovať. Po druhom góle Lauberta a góle Srnku sve tak definitívne potvrdili naše víťazstvo. Doma tak ostávajú ďalšie tri body. Budúci týždeň odchádzame na Liptov, kde nás čaká nesmierne náročné stretnutie s "Ružou". Veríme, že nadviažeme na víťazné ťaženie z prípravy a domov si tak nejaký ten bodík privezieme. 

SOBOTA  01.10. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 6:5 (1:3, 3:1, 2:1)
Góly BR: 38 KOVÁČIK Patrik (56 PINKA Lukáš), 56 PINKA Lukáš (59 BAUER Martin), 9 TEPLAN Martin (87 SRNKA Stanislav, 88 TOMEK Dušan), 56 PINKA Lukáš (87 SRNKA Stanislav), 19 ŠMÁLIK Michael (11 LAUBERT Lukáš, 77 BAMBÚCH Lukáš), 71 ZNAK Radovan (22 TOMAŠKA Ján, 19 ŠMÁLIK Michael)
 

Stretnutie proti doteraz nezdolanému tímu z Gemera, sme začali veľmi vlažne. A to až tak, že už v siedmej minúte viedli hostia 0:3. Góly Fiľa, Šagáta a Škantára narobili nášmu tímu a hlavne brankárovi obrovské vrásky. Diváci neveriacky krútili hlavami a rozprávali sa medzi sebou o poriadnom výprasku domácich. V 12 tej minúte však Horehronci začali korčuľovať, tvoriť a diktovať svoju hru súperovi. O žiadnom debakli tu nikto nechcel ani len počuť. Na obrat v stretnutí tak zavelil Kováčik, ktorý svojim prvým gólom naštartoval tím domácich. Po sérii strelených štyroch gólov do siete hostí, sme do tretej tretiny odchádzali za nerozhodného stavu. Tretia tretina sa niesla vo vyrovnanom duchu. Obe mužstvá si vypracovali niekoľko stopercentných šancí, ktoré trestuhodne zahadzovali. V 46 minúte sa však hostia dostali opäť do vedenia a vyzeralo to, že si tento výsledok udržia až do konca. No necelých sedem minúť pred koncom stretnutia rozvlnil sieť hostí Šmálik a v 59 minúte nádherným gólom rozhodol o víťazstve Rytierov Radovan Znak. Zdolali sme tak svojho odvekého rivala a pripravili mu prvú prehru v tohtoročnej sezóne. Dnešné stretnutie sa muselo páčiť všetkým divákom. Dnes sa opäť ukázalo, že 2. Hokejová Liga naberá na vážnosti a že kvalitných zápasov pribúda. Ostávame tak stále bez straty bodu a v tomto trende by sme radi pokračovali aj v nasledujúcom stretnutí, v ktorom na domácej pôjde privítame hráčov z Maďarského KMH BUDAPEŠŤ. 

SOBOTA  24.09. 2016 - Zimný štadión Bardejov
HHK BARDEJOV - HK BREZNO 6:10 (3:3, 1:4, 2:3)
Góly BR: 10 ŠMÁLIK Michael, 22 TOMAŠKA Ján (9 TEPLAN Martin, 10 ŠMÁLIK Michael), 87 SRNKA Stanislav (59 BAUER Martin, 38 KOVÁČIK Patrik), 88 TOMEK Dušan (11 LAUBERT Lukáš, 9 TEPLAN Martin), 56 PINKA Lukáš (9 TEPLAN Martin, 10 ŠMÁLIK Michael), 11 LAUBERT Lukáš (28 BETKA Miloš, 87 SRNKA Stanislav), 59 BAUER Martin, 10 ŠMÁLIK Michael (9 TEPLAN Martin, 22 TOMAŠKA Ján), 11 LAUBERT Lukáš (65 PODKONICKÝ Martin), 88 TOMEK Dušan (38 KOVÁČIK Patrik, 8 LUPTÁK Patrik)

Cesta do Bardejova mala dnes pre nás trošku zvláštnu príchuť. Na horný Šariš sme naposledy cestovali 12.11.2010, kde sme s domácim vtedy ešte HC 46 Bardejov prehrali 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). Bola to však cesta na zápas 1. Hokejovej ligy. Odvtedy sa veľa vecí zmenilo... Dnes sme sa na miestom zimnom štadióne stretli s novovzniknutým klubom Hokejbalový a Hokejový klub Bardejov. Po domácom triumfe nad Sabinovom v prvom zápase sezóny, sme do Bardejova prišli s cieľom potvrdiť naše víťazstvo a odniesť si domov na "Hron" cenné 3 body. Úvod stretnutia nám vyšiel podľa našich predstáv a už v 3 minúte sme gólom Šmálika vyhrávali. Radosť z gólu nám však dlho nevydržala, lebo v priebehu dvoch minúť nám domáci strelili tri góly. Všetko nasvedčovalo tomu, že rozbehnutý "vlak" domácich, naši hráči nedokážu zastaviť. Potvrdších slovách trénera na lavičke a potom aj medzi tretinami, začali Rytieri opäť šliapať ako dobre namazaný stroj. Aj keď sa domáci v stretnutí dostali do vedenia ešte raz, bolo ich posledné. Od stavu 4:3 pre domácich ovládli Rytieri priebeh hry a siedmimi góly za sebou, rozhodli o tom, že 3 body sa vezú domov na Horehronie.

SOBOTA  17.09. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK SABINOV 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly BR: 88 TOMEK Dušan (59 BAUER Martin), 11 LAUBERT Lukáš (77 BAMBÚCH Lukáš), 11 LAUBERT Lukáš (77 BAMBÚCH Lukáš), 11 LAUBERT Lukáš (77 BAMBÚCH Lukáš, 22 TOMAŠKA Ján), 10 ŠMÁLIK Michael (11 LAUBERT Lukáš, 71 ZNAK Radovan)

Na dnešné prvé stretnutie v novom ročníku 2. Hokejovej ligy, si na domáce stretnutie do Arény Brezno našlo cestu vyše 350 platiacich divákov. Na stretnutí sme mali aj vzácnu návštevu v osobe primátora mesta JUDr. Tomáša ÁBELA PhD. spolu s manželkou. Horehroncom úvod stretnutia veľmi nevyšiel, pretože už v piatej minúte prekonal domáceho gólmana Hopkovič. Keď v siedmej minúte mali Rytieri na trestnej lavici dvoch hráčov, vyzeralo to, že náskok hostí sa zvýši. No stalo sa niečo, s čím nerátal asi nikto. Po  strate puku hostí sa domáci dostali do protiútoku a po nahrávke Bauera krásnym spôsobom vyrovnal  Tomek. Do druhej tretiny sme odchádzali s jednogólovým náskokom, pretože v jedenástej minúte skóroval domáci Laubert. Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu ako tá prvá pretože aj keď hostia stav vyrovnali, Laubert svojim druhým gólom opäť posunul domácich do vedenia. V tretej tretine to bol zo strany domácich koncert nepremenených príležitostí. Pri jednej takej sa aj potvrdilo známe nedáš dostaneš, keď  domáci nevyužili stopercentnú šancu a z následného protiútoku vyrovnal Goffa. V 48 minúte hrali domáci presilovku v ktorej po strele Bambúcha od modrej tečoval puk do brány hostí svojim tretím gólom Laubert. V záverečnej minúte sa hostia snažili vyrovnať a pokúsili sa to aj spôsobom hry bez brankára. To sa im však nepodarilo a do prázdnej bránky dostali ešte jeden pozdrav od Šmálika, ktorý tak potvrdil piatym gólom prvé víťazstvo Horehronských Rytierov v novej sezóne.