HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
HK BREZNO - "A" - REPORTY / ČLÁNKY - ARCHÍV  SEZÓNA 2013/2014

SOBOTA  01.03. 2014 - ZŠ Humenné
MHK BEMACO HUMENNE - HK BREZNO  10:3 (2:0, 4:0, 4:3)
Góly BR: 14 BROZMAN Michal (35 CPIN Ján), 21 ŠTUBŇA Tomáš (14 BROZMAN Michal, 20 TURŇA Peter), 21 ŠTUBŇA Tomáš (20 TURŇA Peter, 88 LUNTER Marián)

Najťažšie nakoniec! Zložitá situácia nastala, keď Brezňania oslabení o niekoľko hráčov cestovali na posledný zápas tejto sezóny, nakoniec štrnásti do poľa, z toho viacerí zo zranením v snahe dohrať súťaž so cťou. Prvá tretina bola zo strany Horehroncov výborná, napriek tomu, že inkasovali v šiestej minúte snažili sa držať súpera čo najdlhšie na dištanc. To sa im aj darilo, ale  proti bol hlavný rozhodca, ktorý uznal hosťom gól, ktorý bol dosiahnutý evidentne vysokou hokejkou. Hostia občas pohrozili a Petrík v bráne domácich sa musel obracať najmä počas presilových hier našich. Úvod druhej časti súper začal bleskovým zužitkovaním presilovej hry a postupne stupňoval tempo a pridal ďalšie tri góly, škoda nevyužitých šancí, po ktorých skúsený súper vždy trestal z protiútoku. V tretej časti sa už súper šetril na finále, v bránke domácich nastúpil Hudák. Prekonal ho strelou takmer z polovice Brozman a dvakrát Štubňa, súper hral v exhibičnom tempe najmä presilovky, v ktorých dával oku lahodiace góly. Snaha Brezňanov bola veľká, nestačila však na kvalitou nabitý káder Humenného. Brezno tak so ziskom 14 bodov obsadilo 7. priečku, pred posledným Sabinovom. Finále 2. ligy obstarajú, víťaz východu Humenné a víťaz západu, Dubnica. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  22.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK SLOVAN GELNICA  6:5 x (2:2, 1:2, 2:1, 1:0)
Góly BR: 19 TURŇA Tomáš (74 PODKONICKÝ Martin), 24 POTKÁNY Ondrej (71 ŠTURMANKIN Nikolas), 19 TURŇA Tomáš (9 KRUPČÍK Michal, 86 RICHTER Richard), 88 LUNTER Marián (47 PAUČO Jakub, 6 KOVÁČIK Peter), 71 ŠTURMANKIN Nikolas (27 LÁNIČEK Mojmír, 19 TURŇA Tomáš), 14 BROZMAN Michal (88 LUNTER Marián, 35 CPIN Ján)

Posledný zápas tejto sezóny na domácom ľade mal byť dôstojnou rozlúčkou s vernými fanúšikmi Brezna a napokon aj bol. Cesta za víťazstvom v predĺžení bola náročná a domáci museli siahnuť na dno svojich možností a opakovane ukazovať charakter. V prvej tretine dva krát vyrovnávali a s výsledkom 2:2 išli do šatní, jediný krát viedli v 36. minúte, aby už v 38. po dvoch rýchlych góloch hostí opäť prehrávali. Jednogólové manko museli ešte dva krát mazať v tretej tretine. Záver bol dramatický, kedy vyrovnali domáci až osemdesiat sekúnd pred koncom tretej tretiny. V predĺžení bol po góle najhladnejší Brozman a tak sa Horehronci sympaticky rozlúčili so svojim publikom. Záverečné tohtosezónne vystúpenie čaká Brezno 1.3. na horúcej pôde v Humennom u lídra súťaže. Všetko o zápase...

SOBOTA  08.02. 2014 - ZŠ Detva
MHK BLESKY DETVA- HK BREZNO 8:2 (3:2, 2:0, 3:0)
Góly BR: 21 ŠTUBŇA Tomáš (10 KUBALA Filip, 88 LUNTER Marián), 20 ŠTURMANKIN Nikolas (27 LÁNIČEK Mojmír, 86 RICHTER Richard)

Dobrý úvod zápasu, keď sme viedli 1:0 aj 2:1 sme nedotiahli do víťazného konca. Skúsenejší Detvanci nás postupom času dostávali pod tlak a premenili svoje šance. Mladíci, ktorí v zápase nastúpili predviedli sympatický výkon a ukázali do budúcna svoj potenciál. V sobotu 16.2.2014 nastúpime v našej Aréne proti Gelnici s dúfame lepším výsledkom. Všetko o zápase...(Fotogaléria)

ŠTVRTOK  06.02. 2014 - Aréna Brezno (exhibičný zápas)
HK BREZNO - HKM ZVOLEN (Tipsport Extraliga)   2:10  (0:3, 1:5, 1:2)
Góly BR: 10 Filip KUBALA, 86 Richard RICHTER

Horehronskí rytieri prehrali priami súboj s rytiermi z pod Pustého hradu. Podľa výsledku to tak jednoznačné vyzerá. Ale...
Ak sa na to pozrieme trošku inými očami, tak HK BREZNO dnes získalo všetky možné body, ako aj krásne víťazstvo. Dnes na breznianskom ľade korčuľoval Úradujúci majster Slovenskej hokejovej Tipsport Extraligy HKM ZVOLEN. Dnes brázdili chodby Arény Brezno ľudia, ktorí sú už teraz legendami. Prišlo sem celé mužstvo aj s hráčmi, ktorí z dôvodu zranenia nehrali, nemuseli prísť, ale prišli...

Už po príchode HKM pred Arénu a vystúpení z autobusu, som sa mal možnosť presvedčiť, že sem prišlo jedno plne profesionálne a super organizované mužstvo. Má to trošku nádych, že by mohli byť frajeri, namyslení a tí nad ktorých niet. Ale nie je to tak. Po podaní si rúk a prehodení prvých slov, som pochopil, že sem prišla ozaj perfektná partia ľudí, na čele s trénerskou legendou. Chlapci sa usadili a rozložili svoje obrovské batožiny do šatní, z ktorých sa hneď presunuli do priestorov Baru Zimák, kde sa zúčastnili autogramiády. Už po tejto udalosti môžem konštatovať, že sme získali prvé víťazne body, lebo vidieť tie decké rozžiarené očká, keď stáli pri hráčoch a nechali si podpisovať kartičky, tričká, hokejky, fotili sa, rozprávali...Ďalšie body sa nám pripisovali, keď sme v priestoroch zasadačky MŠK videli našich trénerov, ako hltajú odpovede Júliusa Šuplera, ktorý im odpovedal na jednu otázku za druhov. Tých otázok bolo toľko a tak isto tých odpovedí, že keby sa nehral večerný zápas tak tam debatujú hádam ešte aj teraz...

A záverečné body prišli priamo s večerným zápasom. Myslím, že ten zápas bol výhrou pre všetkých ktorí tam boli. Pre divákov, ktorí mali možnosť vidieť niečo, čo ešte v Brezne nebolo a ktovie, kedy najbližšie niečo také bude. Pre samotných hráčov HKB. Veď kedy si majú možnosť zahrať proti hráčom ako Podkonický, Brabenec, Hertl, Šimko, Bratom Zuzinovcom a ďalším. No a nakoniec pre tých našich špuntov, ktorí mali možnosť priamo si s nimi zahrať a vidieť, kam to môžu dosiahnuť, ak budú na sebe tvrdo pracovať.  O dnešnom večeri by som vedel písať dlllho dlllho...ale to nie je vôbec podstatné. 

To čo je podstatné je, že sa chcem osobne poďakovať tým, bez ktorých by sa to tu dnes nebolo bývalo odohralo. V prvom rade Generálnemu manažérovi HKM pánovi Čankymu a pánovi Brumerčíkovi, s ktorými bola vynikajúca spolupráca, pánovi Šuplerovi, ktorý odobril celý náš program, pánovi riaditeľovi MŠK Brezno Ľuptákovi a jeho tímu, za perfektnú prípravu priestorov šatní, kvality ľadu, pánovi Keresténynu za hudobný sprievod počas stretnutia, našim dievčatám z časomiery Danke, Gabike a Alenke, Rasťovi a reštaurácii Alžbetka za prípravu vynikajúcej večere a tak isto našemu Zifovi za poskytnutie priestorov pri autogramiáde a dostatočný pitný režim...

Verím že, dnešný večer splnil svoj cieľ na 100 % a tí čo prišli neľutovali. Je to však už za nami a mi pokračujeme v tvrdej práci s našimi hokejovými nádejami. Nuž a ktovie, možno sa pri takejto príležitosti stretneme opäť v novej sezóne alebo žeby skôr... (Fotogaléria), (Fotogaléria 1), (Fotogaléria 2)

SOBOTA  01.02. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ "B"  3:7 (0:1, 2:4, 1:2)
Góly BR: 71 BAUER Martin (9 KRUPČÍK Michal, 6 KOVÁČIK Peter), 21 ŠTUBŇA Tomáš (71 BAUER Martin, 6 KOVÁČIK Peter), 20 ŠTURMANKIN Nikolas (71 BAUER Martin)

Domáci hrali akoby sa pohybovali po sínusoide. Najskôr dole, potom chvíľu hore a tak sa to opakovalo do stavu 2:2 v polovici stretnutia. O góly sa postarali Bauer a Štubňa. Potom prišiel fakt raritný úsek zápasu, moment, ktorý mal výrazne pomôcť domácim, ich zrazil na kolená. Po vylúčení hráča hostí na 2 plus 5 minút a do konca stretnutia, sa domácim naskytla možnosť hrať 7 minútovú presilovú hru, v ktorej však dával góly len oslabený súper a nie jeden ani dva ale tri, ukázala sa nezrelosť domácich, ktorí presilovú hru považovali za automatickú výhodu a poľavili v ostražitosti, no a maximálne efektívny súper trestal každú chybičku. Nielen že sa Mikuláš ujal vedenia, ale facka, ktorú uštedril domácim bola prisilná na otrasenie, aj keď tentoraz domáci Šturmankinom, ako inak, ako v oslabení znížili na 3:5 a keby únik opäť v oslabení premenil Lunter mohlo byť 4:5. Nebolo a ukážkové nedáš dostaneš poslalo definitívne hostí za víťazstvom, tí ešte prikrášlili svoje vedenie jedným gólom. Všetko o zápase...(Fotogaléria)

SOBOTA  25.01. 2014 - ZŠ Dolný Kubín
MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO  8:1 (2:0, 4:1, 2:0)
Góly BR: 86 RICHTER Richard (18 MIKLOŠ Jakub, 71 BAUER Martin)

Muži cestovali do Kubína v oklieštenej zostave v snahe o menší zázrak. Domáci majú výbornú formu a naši muži sa herne trápia. Celý zápas mali prevahu domáci a postupne navyšovali svoje skóre. Oproti našim hráčom si zápas užívali a bavili divákov. Súperovu bránku sme ohrozovali len sporadicky a za celý zápas sme si vypracovali pramálo šancí. Súper sa miestami pohyboval oproti nám nadzvukovou rýchlosťou a technická vyspelosť hráčov oproti našim bola neporovnateľná. Za zmienku stojí početná návšteva, ktorá v mrazivom počasí kubínskej haly, vytvorila skvelú atmosféru. Diváci za odmenu dostali pohľadný výkon svojho mužstva a zaslúžené víťazstvo. Fanúšikovia hokeja v Brezne, nájdite si čas a príďte v sobotu 1. 2. o 17:00 na zápas Rytierov. Naši hráči sa pokúsia proti Lipt. Mikulášu oplatiť vám vašu dôveru bojovným a poctivým výkonom. Veríme, že pozitívne emócie budú prevažovať aj v hľadisku aj na ľade. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  18.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK SABINOV  3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly BR: 88 LUNTER Marián, 20 ŠTURMANKIN Nikolas (14 BROZMAN Michal, 9 KRUPČÍK Michal), 14 BROZMAN Michal (20 ŠTURMANKIN Nikolas, 24 POTKÁNY Ondrej)

Nervózny zápas z obidvoch strán sa hral v Brezno, veď išlo o šesťbodový duel. Bolo to vidieť na hre obidvoch mužstiev, všetko bolo opatrné a pomalé, mužstvá sa nevedeli gólovo presadiť a v prvých dvoch tretinách to bol nie príliš atraktívny zápas pre oko diváka. Zmenu priniesol až gól Luntera, ktorý potrestal hrubú chybu súpera, ktorý mu prihral azda lepšie ako jeho vlastní spoluhráči. Tretiu tretinu začali domáci výborne a po zakončení a viacnásobnej dorážke sa tešil na konci akcie Šturmankin, 2:0. Súper o necelé tri minúty zdramatizoval stretnutie, keď si domáci neporadili na buly vo vlastnom pásme a po dorážke inkasovali. Upokojujúci moment prišiel v 49. minúte, keď prihrávka Brozmana na prekvapenie všetkých skončila za chrbtom hosťujúceho brankára. Zdalo sa, že to domáci v kľude dohrajú, ale súper potrestal ôsme vylúčenie domácich. Tomuto momentu predchádzala gólová situácia Brezna, paradoxne sa z protiútoku tešili hráči Sabinova. Bezzubý tlak hostí nepriniesol vážnejšiu šancu na vyrovnanie, ani domáci sa nedostali k zakončeniu do prázdnej brány, keď hral súper záverečnú powerplay.Domáci tak po 48 dňoch v nie príliš peknom, ale dôležitom zápase opäť bodovali. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  11.01. 2014 - ZŠ Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO  11:2 (4:0, 4:2, 3:0)
Góly BR: 12 FÁBRY Juraj (71 BAUER Martin), 12 FÁBRY Juraj (9 KRUPČÍK Michal)

Brezňania cestovali na Gemer odhodlaní, ale ich snahu otupili rýchle góly domácich, v 14. minúte bolo už 4:0 a za takého stavu sa nehrá jednoducho. Snahou o návrat do hry bola redukcia zostavy, ale tá vydržala len pokiaľ hráčom stačili sily, v týchto fázach dva krát znižoval Fábry. Neskôr sa už prejavila únava a domáci doviedli zápas do úspešného konca s vysokým skóre. Domácim neostáva iné, ako sa pripraviť na budúcu sobotu doma proti Sabinovu o 17.00.  Všetko o zápase... (Fotogaléria)

 
SOBOTA  04.01. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - BEMACO HUMENNÉ  3:7 (1:2, 1:4, 1:1)
Góly BR: 18 MIKLOŠ Jakub (24 POTKÁNY Ondrej), 12 FÁBRY Juraj (71 BAUER Martin, 88 LUNTER Marián), 14 BROZMAN Michal (19 TURŇA Tomáš, 86 RICHTER Richard)

V novom roku sa ako prvý na breznianskom ľade predstavil veľký favorit na celkové prvenstvo v súťaži a čakalo sa jednoznačné stretnutie. Brezňania však zvolili dobrú taktiku, s ktoru si súper nevedel dlho rady. Prvé dejstvo začal favorit voľnejšie, ale akosi nevedel vystupňovať tempo, napriek tomu viedol 0:2, až v závere svojím prvým gólom v sezóne znižoval Mikloš. Hostia zmeraveli v úvode druhej časti, keď nepozornosť brankára hostí Petríka potrestal strelou spoza bránky Fábry. O lepší výsledok domácich obrali zbytočné oslabenia, najskôr o dvoch hráčov a hneď aj 5:4, v ktorých dva krát inkasovali. Razom bolo 2:4 a súper bol na koni, čo využil na ďalšie dva góly. Domáci sa ešte proti silnému súperovi snažili ukázať čo najviac, ale najsôr inkasovali, aby konečné skóre uzavrel Brozman strelou z krídla na konečných 3:7. Fanúšikovia napriek prehre ocenili snahu domácich. Všetko o zápase...

SOBOTA  21.12. 2013 - ZŠ Detva
MHK BLESKY DETVA- HK BREZNO 11:4 (2:0, 5:3, 4:1)
Góly BR: 71 BAUER Martin (6 KOVÁČIK Peter), 12 FÁBRY Juraj (71 BAUER Martin, 6 KOVÁČIK Peter), 20 ŠTURMANKIN Nikolas (16 GUTTMANN Tomáš), 16 GUTTMANN Tomáš (14 BROZMAN Michal, 20 ŠTURMANKIN Nikolas)

Detva nastúpila na tento zápas v plnej sile a na ľade to bolo vidieť, ofenzívna sila súpera sa prejavovala počas celého stretnutia. Efektivita a skúsenosti v radoch súpera zdôrazňovali gólový odstup, aj keď herne to nebolo až také jednoznačné. Vlajku z prachu dvíhala v druhej tretine druhá formácia, ktorá Bauerom a Fábrym korigovala nepriaznivý stav a pred skončením druhej časti sa v oslabení presadil aj Šturmankin. V tretej časti znížil Guttmann a zdalo sa, že Brezňania dokážu aspoň upraviť konečné skóre. Opak bol však pravdou a súper postupne pridával s ľahkosťou vyhrávajúceho mužstva štyri góly a tak si Horehronci odniesli z Detvy krutú prehru. Na znak dobrých vzťahov podpoľancov a horehroncov, nás pozvalo vedenie a hráči Detvy na kapustnicu a ukončili sme tak súťažný kalendárny rok. V novom roku privítame 4. januára o 17.00 doma Humenné. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  14.12. 2013 - ZŠ L.Mikuláš
MHK 32 L.MIKULÁŠ "B" - HK BREZNO 7:4 (1:0, 4:1, 2:3)
Góly BR: 71 BAUER Martin (16 GUTTMANN Tomáš), 12 FÁBRY Juraj (16 GUTTMANN Tomáš, 71 BAUER Martin), 88 LUNTER Marián (21 ŠTUBŇA Tomáš, 19 TURŇA Tomáš), 9 KRUPČÍK Michal (19 TURŇA Tomáš, 88 LUNTER Marián)

Mikuláš je známy svojou silou kolektívu najmä na domácom ľade. V rade domácich je mnoho skúsených hráčov, ktorí sa aj v tomto stretnutí prezentovali veľmi efektívnym a ekonomickým pohybom, v tomto bol počas celého stretnutia najväčší rozdiel medzi mužstvami na ľade. Po úvodných 15 minútach, v ktorých sa mužstvá vyhýbali chybám sa do vedenia dostali hostia po prekvapivej ale veľmi presnej strele. Druhú časť začali lepšie Liptáci, keď vúvode využili presilovku. Neskôr pridali tretí gól, ale Brezňanom vykresal iskierku nádeje strelou do šibenice Bauer. Domáci, ale ešte do prestávky dva krát odpovedali a vytvorili si rozhodujúci náskok. Úvod t retej tretiny spestrilo trestné strieľanie za hodenie hokejky, ktoré brankár Cpin rutinérsky zneškodnil. Sympatické na hre hostí z Horehrona bolo, že aj za nepriaznivého stavu bojovali do konca a aspoň tretiu časť dokázali vyhrať po góloch Fábryho, Luntera a Krupčíka a upravili tak konečný  výsledok. Vo štvrtok 19.12. HK Brezno pozýva všetkých fanúšikov na vianočný darček, ktorým je exhibičné stretnutie domácich Rytierov s extraligovým HKM Zvolen so začiatkom o 17.00. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  07.12. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN  2:7 (0:1, 2:1, 0:5)
Góly BR: 19 TURŇA Tomáš (21 ŠTUBŇA Tomáš), 47 PAUČO Jakub (19 TURŇA Tomáš, 14 BROZMAN Michal)

Horehronci posilnení sebavedomím po dvoch výhrach na ihriskách súperov z minulého víkendu, nastupovali proti favoritovi tohoto zápasu odhodlane. Dobre sa pohybovali, formácie lepšie komunikovali a bolo vidieť zjednodušený herný prejav. Napriek tomu sa disponovaný súper dokázal dostať do šancí. Z nich využil iba jednu najmä vďaka výborne pripravenému brankárovi Laštiakovi v bráne Brezna. Rýchly, kombinačný hokej v druhej tretine priniesol domácim dva krát vyrovnanie a tak po druhej tretine hostia neveriaci krútili hlavou. Snaha Brezna bola neoblomná do 46. minúty, kedy po malej nepozornosti na buly domáci inkasovali. Sled následných troch gólov v nasledujúcich troch minútach nedokázal zastaviť ani oddychový čas. Emócie v týchto chvíľach neuniesol kapitán domácich Turňa, ktorý uzavrel hattrick Gordieho Howeho, keď sa po nešetrnom zákroku súpera pustil do bitky, ktorá bola spestrením pre diváka v už rozhodnutom závere zápasu. Najbližšie dve soboty sa Horehronci predstavia na ľadoch Mikuláša a Detvy, najbližšie domáce stretnutie bude 4.1.2014 proti legionárom Humenného, ktorí predvádzajú hokej inej kvalitatívnej úrovne, tento zápas odporúčame vidieť všetkým fandom dobrého hokeja. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  01.12. 2013 - ZŠ Gelnica
HK SLOVAN GELNICA - HK BREZNO 5:6 (1:2, 3:3, 1:1)
Góly BR: 19 TURŇA Tomáš (88 LUNTER Marián), 20 ŠTURMANKIN Nikolas (16 GUTTMANN Tomáš, 86 RICHTER Richard), 21 ŠTUBŇA Tomáš (19 TURŇA Tomáš, 88 LUNTER Marián), 19 TURŇA Tomáš (21 ŠTUBŇA Tomáš), 6 KOVÁČIK Peter (27 LÁNIČEK Mojmír, 12 FÁBRY Juraj), 10 KUBALA Filip (20 ŠTURMANKIN Nikolas)

Stretnutie v Gelnici bolo predhrávkou z 28.12. kedy by chceli hráči čas venovať viac rodinám ako hokeju. Do súpera sa Brezňania pustili s chuťou, viedli 0:2, domáci dokázali do sirény znížiť. Potom sa naši chlapci ďalej zahryzli do domácich a v polovici stretnutia viedli už 2:5, potom ale akoby neuniesli rolu lídra stretnutia, začali byť trochu nervózni a súper to vycítil, do prestávky dvomi gólmi znížil na 4:5. Výborný úvod tretej časti Brezna, únik dvojice Šturmankin, Kubala, keď druhý menovaný zakončil pohotovo strelou po ľade bol odrazom k dokonalej odvete za domácu prehru 5:6. Súper už nič nedokázal zmeniť ani napriek gólu v 56. minúte. Brezňania tak uzavreli trip na východe s plným bodov&yacu te;m ziskom. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  30.11. 2013 - ZŠ Sabinov
HK SABINOV - HK BREZNO  3:6 (0:2, 1:3, 2:1)
Góly BR: 12 FÁBRY Juraj (74 PODKONICKÝ Martin, 6 KOVÁČIK Peter), 71 BAUER Martin (16 GUTTMANN Tomáš, 10 KUBALA Filip), 20 ŠTURMANKIN Nikolas, 21 ŠTUBŇA Tomáš (88 LUNTER Marián, 47 PAUČO Jakub (20 ŠTURMANKIN Nikolas), 12 FÁBRY Juraj (16 GUTTMANN Tomáš)

Sabinov je jediným účastníkom 2. ligy seniorov s otvoreným štadiónom a už tento fakt je veľkou výzvou pre každého súpera, ktorý sa tu predstaví. Vysporiadať sa s výrazne odlišnými podmienkami, ako na iných štadiónoch, ako aj s podvedomím, že kvalita podmienok je paralelná s kvalitou súpera bolo prioritou. Ako sa ukázalo, našim chlapcom sa to podarilo na výbornú. V prvej tretine získali dvojgólové vedenie, ale museli byť naďalej ostražití, pretože aj súper mal možnosti na skórovanie. V druhej časti si Horehronci vytvorili rozhodujúci náskok, keď v rozpätí necelých siedmich minút tri krát skórovali. Keď sa zdalo, že zápas obe mužstvá pokojne dohrajú, prišli chvíle najskúsenejšieho hráča domácich, Pavlovského, ktorý v 52. minúte znížil na 2:5 a o pol minúty prihral do prázdnej brány na tretí gól domácich. Brezno reagovalo time-outom, aby tréner upokojil svoj tím. O tri minúty zhasol iskierku nádeje Sabinova svojim druhým gólom v zápase Fábry. Rytieri Brezna sa tak po dlhšej dobe radovali z výhry a zlepšila sa aj nálada v šatni. Veríme, že sa tento výkon prenesie aj do ďalších zápasov. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  09.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA  2:7 (1:2, 1:3, 0:2)
Góly BR: 88 LUNTER Marián, 88 LUNTER Marián (16 GUTTMANN Tomáš, 21 ŠTUBŇA Tomáš)

Zápasom doma s Rimavskou Sobotou si chceli Brezňania udobriť svojich fanúšikov po vysokej prehre v Humennom. Opäť však nezačali dobre, keď už po dva a pol minúte nechali osamoteného hráča hostí pred bránou a ten sa nemýlil. Keď si o dve minúty našla cestu do domácej brány aj náhodne zblúdená strela, nevyzeralo to najlepšie. Zakrátko však znížil za Brezno Lunter a odštartoval úsek hry, ktorý zo strany domácich zniesol prísnejšie kritériá. Keď však súper v prvej polovici druhej časti využil dve presilovky, opäť odobral Horehroncom chuť viac zabojovať. Snahu bolo vidieť menej, tak ako aj presnú kombináciu a súvislejší tlak. Napriek tomu znížil opäť Lunter po dôraze pred bránou po strele Guttmanna od modrej. Súper ale aj tú malú iskierku nádeje sfúkol gólom na 2:5 pred koncom druhej tretiny. V tretej časti domáci produkovali viac faulov ako pohľadných akcií a tak sa k tlaku a zníženiu nedostali, naopak po dvoch góloch odchádzali z ľadu zahanbení, po jednom z najnepresvedčivejších  výkonov na domácom ľade. Očakávali sme, že mladý mančaft to bude mať v sezóne ťažké, ale momentálne ani nie  je na dobrej ceste a tak sa bude musieť zomknúť a zmeniť svoj smer do ďalšieho priebehu súťaže. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  16.11. 2013 - ZŠ Humenné
MHK BEMACO HUMENNÉ - HK BREZNO  10:0 (5:0, 3:0, 2:0)

Na zápas do Humenného cestovali Brezňania odhodlaní zabojovať, ale chýry o kvalite súpera, ktoré sa šírili každým jeho odohraným zápasom sa do bodky naplnili. Zostava domácich prešpikovaná bývalými extraligistami (Petrík, Segľa, Zavacký, Šimo, Caban) a nedávno hrajúcimi prvoligovými hráčmi (Baranok, Náhlik, Mojdis, Mihalič, Bochňa, Hopkovič, Koma, Grega...) vyletela na Horehroncov ako uragán. V prvých troch minútach strelili domáci tri góly a našim chlapcom nepomohol ani time-out a výmena brankára, o chvíľu bolo 4:0, do konca tretiny pridal disponovaný súper už len jeden gól. Druhú a tretiu časť už domáci nehrali až tak dôrazne ako v úvode str etnutia, veľa riskovali a hrali ľahkovážne v útoku, akcie sa snažili zakončiť do prázdnej brány, z toho pramenilo viacero prečíslení Brezňanov, ktoré však s prehľadom riešili brankári Petrík, v prvej polovici a Hudák v druhej, aj keď niekoľko akcií hostí doslova volalo po góle. Kvalitatívny rozdiel bol na prvý pohľad enormný, treba však uviesť, že Humenné v tejto sezóne funguje na profesionálnej báze a svojou kvalitou patrí určite do prvej ligy. V sobotu 23.11. o 17.00 doma privítame Rimavskú Sobotu. Všetko o zápase...  (Fotogaléria)

 
SOBOTA  09.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK SLOVAN GELNICA  5:6 (0:2, 2:1, 3:3)
Góly BR: 19 TURŇA Tomáš (21 ŠTUBŇA Tomáš, 88 LUNTER Marián), 19 TURŇA Tomáš (16 GUTTMANN Tomáš), 12 FÁBRY Juraj (71 BAUER Martin, 24 POTKÁNY Ondrej), 21 ŠTUBŇA Tomáš (19 TURŇA Tomáš), 19 TURŇA Tomáš (88 LUNTER Marián)

Brezňanom sa nedaria vstupy do zápasov, akoby im chýbalo sústredenie, či sebavedomie. Dlho potom trvá kým sa vrátia do zápasu a stojí to veľa síl a nielen fyzických. Úvodná tretina, Brezno prehrávalo už v 5. minúte 0:2, potom sa dostávali domáci späť do hry, podarilo sa to až v druhej časti, kedy aj so šťastím, ale najmä aktivitou dokázali vyrovnať na 2:2. O tri minúty ale súper opäť viedol po peknej strele do šibenice. Druhú tretinu tak domáci vyhrali, ale stále mali jednogólové manko z prvej tretiny. Snaha o vyrovnanie bola korunovaná už v 2. minúte tretej časti. Potom ale súper najprv v presilovke a neskôr aj v rovnovážnom stave skóroval a opäť viedol o dva góly . Brezňania stále bojovali a snažili sa o kontaktný gól. Ten prišiel presne osem minút pred koncom riadneho hracieho času. V týchto fázach to vyzeralo, že sa podarí domácim vyrovnať a vynútiť si aspoň predĺženie. Z prílišnej snahy však vyplinul faul dve a pol minúty pred koncom, ktorý dokázal súper potrestať gólom. Domáci ešte vyvinuli snahu, ale stačilo to už len na korigovanie na konečných 5:6. Za bojovnosť a snahu by si domáci zaslúžili aspoň bod, za to že využili iba jednu zo šiestich presilových hier a inkasovali až šesť krát asi nie. O týždeň cestujú naši chlapci na východ do Humenného a doma sa opäť predstavia 23.11. o 17.00 proti Rimavskej Sobote. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  02.11. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - BLESKY DETVA  3:6 (0:1, 3:2, 0:3)
Góly BR: BAUER Martin ( FÁBRY Juraj), LUNTER Marián (ŠTUBŇA Tomáš), BAUER Martin
 
Domáci hráči začali úvodnú desaťminútovku slabším pohybom, z čoho pramenila vyššia aktivita Detvy a inkasovaný gól. Dve po sebe idúce presilovky v druhej polovici 1. tretiny však nakopli Brezňanov, napriek tomu, že ich nevyužili. Druhé dejstvo sa nevyvíjalo pre domácich dobre, v 27. minúte inkasovali dva rýchle góly a zdalo sa, že zápas strácajú. Potom však prišli chvíle Horehroncov, ktorí dvomi gólmi Bauera a jednom Lunterovom v rozpätí siedmych minút vyrovnali a súper mohol byť  v týchto fázach hry spokojný, že neprehrával po ďalších šanciach hráčov Brezna. Poseldnú časť domáci začali oslabením a inkasovaným gólom, neskladali zbrane a bojovali ďalej. V 53. minúte však skúsený Paciga v oslabení hostí unikol obrane domácich a priblížil tak výhru na ich stranu. Domáci už napriek snahe nedokázali streliť gól a v poslednej minúte ešte raz z protiútoku inkasovali. Zápas sa divákom páčil, čo dali najavo potleskom napriek prehre domáceho mužstva. V sobotu 9.11. o 17.00 hrajú Brezňania opäť doma, tentoraz privítajú hráčov Gelnice. Všetko o zápase...(Fotogaléria)
 
SOBOTA  26.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 1:3 (0:1, 3:0, 0:2)
Góly BR: LÁNIČEK Mojmír (TURŇA Tomáš, GIERTL Marek)

Koncentrovaný vstup oboch mužstiev do stretnutia priniesol hokej, ktorý sa zväčša odohrával v strede ihriska, súper bol v týchto fázach najmä vďaka presilovkám očosi aktívnejší. Vyložených šancí v prvom dejstve nebolo veľa, z domácej strany azda najvýraznejšie ohrozil bránku hostí Brozman po prihrávke Richtera v situácia dvoch proti jednému. V závere tretiny sa nedohodli dobre hráči Brezna a prečíslenie skúsení hráči hostí využili na vedúci gól. V druhom dejstve sa hra vyrovnala, ale vyložených šancí opäť nepribudlo. Jediný gólový moment prišiel po Brozmanovom prieniku do útoku a protismernej kľučke, puk si vymenil Giertl s Turňom a zakončoval Lániček, ktorý si ukážkovo nakorčuľoval od modrej čiary, po druhej tretina tak bolo 1:1. Šance pred poslednou tretinou boli otvorené, lepšie do nej však vstúpili hostia, keď dvomi rovnakými gólmy v 43. a 45. minúte o výsledku rozhodol Antoška. Takticky hrajúci hostia už nepripustili žiadnu drámu, umne sa pohybovali a domácim nepomohli ani rošády v zostave. Domáci predvieli snaživý výkon, ktorému však chýbala väčšia emócia a aj kus hokejového majstrovstva v útočnej fáza. V sobotu privítame o 17.00 Detvu, zápas sa mal pôvodne hrať von, ale došlo k výmene domáceho prostredia s termínom koncertu 21.12.2013. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  19.10. 2013 - ZŠ Dolný Kubín
MŠK HVIEZDA DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO  8:4 (2:1, 1:0, 5:3)
Góly BR: FÁBRY Juraj (LUNTER Marián) FÁBRY Juraj (KOVÁČIK Peter), BROZMAN Michal (TURŇA Tomáš, RICHTER Richard), RICHTER Richard (TURŇA Tomáš, BROZMAN Michal)

Domácim vyšiel dobre úvod, keď hneď využili rýchly útok a z druhej vlny zakončili akciu gólom. V 17. minúte zvýšili domáci na 2:0, našťastie sa chytili aj naši, gólom do šatne znižoval Fábry bekhendovou dorážkou. Tretie dejstvo prinieslo rýchly hokej s pozornými obranami, ale aj niekoľkými šancami oboch mužstiev. Jediný gól v tejto časti dali domáci po zlom buly Brezňanov v útočnom pásme a rýchlom prečíslení. Tento moment bol pre našich hráčov ťažký na psychiku, nakoľko sa pred ním dostávali viac do hry a súpera vedeli zatlačiť. V tretej tretine sa strhli gólové hody a typický hokej hosťujúceho mužstva, ktoré netrpezlivo búši do súpera sa striedal s ľahkovážne hrajúcimi domácimi, ktorí neboli dosť dôrazní pod vplyvom trojgólového vedenia. Trikrát sa Horehronci dotiahli na dva góly, ale stále z kontry inkasovali a tak súper doviedol zápas do víťazného konca. Početnej diváckej kulise sa zápas musel páčiť a navyše ich mužstvo vyhralo. V sobotu o 17.00 privítame Liptákov, ktorí v poslednom zápase vyhrali 4:3 po predĺžení so Sabinovom. Všetko o zápase... (Fotogaléria)


SOBOTA  12.10. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK SABINOV 9:1 (3:1, 4:0, 2:0)
Góly BR: LUNTER Marián (FÁBRY Juraj, GUTTMAN Tomáš), KOVÁČIK Peter (GUTTMAN Tomáš, LUNTER Marián), KRUPČÍK Michal (TURŇA Tomáš, POTKÁNY Ondrej), KOVÁČIK Peter (BAUER Martin), LUNTER Marián (GUTTMAN Tomáš, KOVÁČIK Peter), BROZMAN Michal (SABAKA Peter, GIERTL Marek), FÁBRY Juraj (LUNTER Marián, CPIN Ján), FÁBRY Juraj (KOVÁČIK Peter, GUTTMAN Tomáš), SABAKA Peter (BETKA Milo

Domácim vyšiel výborne vstup do stretnutia vďaka Lunterovi, ktorý v 24. sekunde otvoril skóre. V krátkom čase medzi 13. a 14. minútou využili Brezňania Kováčikom a Krupčíkom, najskôr presilovku o dvoch a hneď aj jedného hráča a dostali sa do pohody. Po pol minúte súper korigoval na 3:1. Ako sa neskôr ukázalo, bol to jeho jediný gólový úspech a tak sa už len hralo o to na akom čísle sa zastaví tabuľa na strane domácich. Zápas mal aj pästnú vsúvku, keď sa v jeho polovici pochytil brankár domácich Laštiak s Goffom a obaja skončili pod studenou sprchou. Brezňania v zápase predviedli niekoľko pekných akcií, z ktorých ešte mnohé ostali nevyužité. Celkovo súpera prevýšili, ale treba poznamenať, že Sabinovčania na odkrytom štadióne neajú ľad a tak momentálne trénujú v komplikovaných podmienkach. Budúcu sobotu sa naši chlapci predstavia v Dolnom Kubíne, ktorý lepšie preverí výkon Horehroncov. Všetko o zápase... (Fotogaléria)

SOBOTA  05.10. 2013 - ZŠ Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO  5:2 (1:1,2:0,3:1)
Góly BR: Fábry (Kováčik), Lunter (Fábry, Kováčik)

Dnešný prvý majstrovský zápas sa pre Horehroncov vyvíjal do tretej tretiny pozitívne. Na súpera sme vybehli s prepracovanou obranou, ktorá sa nevysúvala, ale dôsledne držala stredné a naše obranné pásmo. Hráči plnili pokyny trénera na sto percent,  čoho výsledkom bol absolútne vyrovnaný duel. S týmto faktom asi nikto nerátal, pretože aj na tribúnach to diváci dávali domácim poriadne najavo.  Prvý gól sme dostali v 12 minúte, po nedôslednom bránení Dominika Korvina, ktorý individuálne posunul puk popod nášho ležiaceho gólmana. Tento stav vydržal len do 19 minúty, kedy Peťo Kováčik nahral Fábrymu a bolo vyrovnané. V priebehu druhej tretiny sa hral rýchly a kombinačný hokej na oboch stranách. Miestami boli chvíle, kedy sa už zdalo, že domáci definitívne zlomia odpor hostí ale tí o tom nechceli ani počuť. Napokon sa však podarilo domácim 1:36 pred koncom druhej tretiny streliť gól a  Rytieri odchádzali do šatne s výsledkom 2:1. Do tretej tretiny sme nastúpili s cieľom odolať tlaku domácich , ktorý sa postupom času zvyšoval. Výsledkom toho bol ďalší gól a prehrávali sme 3:1. V 48 minúte sme hrali presilovú hru, kedy súper dostal 2x2 minúty, za faul na Mareka Giertla, ktorému vysokou hokejkou rozbili nos, čoho dôsledkom bolo prerušenie zápasu na pár minút z dôvodu vyčistenia ľadovej plochy od krvi. V priebehu tejto presilovej hry sme mali obrovské množstvo šancí, ktoré sme nepremenili a podľa starého "nedáš dostaneš" sme hneď po presilovke dostali 2 góly v priebehu 11 sekúnd. Hneď po piatom góle si tréner Brezna vyžiadal oddychový čas. Pomohlo to , lebo v 56 minúte strelil Marián Lunter náš druhý gól. Do konca zápasu už neostalo veľa času na skorigovanie a tak sme súperovi podľahli 5:2. Zápas sme odohrali na 3 formácie a s jedným brankárom. Treba povedať, že náš  "ciro" odchytal skvelý zápas aj napriek 5 inkasovaným gólom. Naše mladé "juniorské" mužstvo ide správnym smerom. Výsledok dnešného zápasu je spravodlivý, lebo soboťania, aj keď sa nevedeli dlho presadiť, vedeli využiť neskúsenosť našich mladíkov a v priebehu 11 sekúnd rozhodli o svojom víťazstve. Duel prebehol korektne a s peknou diváckou kulisou. Dnes v Sobote vyhral lepší a hlavne Hokej. Prvú bitku sme prehrali....ale už teraz sa tešíme na Sabinov.  Všetko o zápase ...  (Fotogaléria)

SOBOTA  28.09. 2013 - ZŠ Detva
MHK BLESKY DETVA - HK BREZNO  7:3 (5:1,1:0,1:2)
Góly BR: Mikloš (Turňa), Richter (Bauer), Mikloš (Bauer)

Posledný prípravný zápas seniorov HKB nedopadol najlepšie. Horehronci nastúpili nekoncentrovaní, síce nabudení, ale bezhlavo "lietajúci" po ľade, čo Detvanci dokonale využili. Hru tvoril najmä Paciga, bývalý extraligový hráč, ktorý si chaotický pohyb juniorov Brezna doslova užíval. Po dôraznej debate v prestávke sa obraz hry zmenil, Brezňania začali hrať taktickejšie a Detva sa už nedostávala tak poľahky do šancí. V závere súper poľavil, čo naši chlapci využili aspoň na korigovanie výsledku. Náplasťou na "hokejovú facku" boli aspoň dodatočné nájazdy, v ktorých Brezňania vyhrali 2:1. (Fotogaléria)

SOBOTA  21.09. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK BLESKY DETVA  2:2 (1:2, 0:0, 1:0)
Góly BR: Kubala (Lunter), Paučo (Turňa, Kubala)

Seniori sa pripravujú na súťaž, ktorá začne pre HK Brezno 5.10. zápasom v Rimavskej Sobote. Práve tomuto súperovi v prvom stretnutí omladený domáci tím podľahol 1:5 a ani hrou veľmi neoslnil. V druhom stretnutí sa v prvej tretine mužstvo plné juniorov opäť hľadalo, ale od druhej tretiny už podávalo oduševnenjší a zaujímavejší výkon, vďaka ktorému vyrovnalo záverečné skóre na 2:2. Dodatkové nájazdy pre divákov zvládli lepšie hostia. Budeme pozorne sledovať ako sa bude forma tohoto kolektívu smerom k súťaži vyvíjať.

SOBOTA  14.09. 2013 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Gól BR: Kubala (Fábry)