HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----4.ROČNÍK - "U10" - REPORTY/ ČLÁNKY 
 
 
NEDEĽA 05.11.2017 -  Zimný štadión Detva
HOKEJOVÝ  TURNAJ 1. LIGA SDP

Druhý zo série turnajov v našej skupine sa odohral v Detve. Tentokrát bolo zloženie tímov kompletné. Domáca Detva, HC Lučenec, MHK Rim. Sobota a HK Brezno. Systém turnaja bol "každý s každým" dvakrát 15 min

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 21:2 (12:0, 9:2)
Góly BR: Krupčík (sam.), Multán (Makuša), Šiška (Grexa), Polakovič (sam.), Polakovič (Škoda), Multán (Šiška), Multán (sam.), Hoda (Škoda), Seman (Votroubek), Jerguš (Kaniarik), Štulrajter (Kaniarik), Kaniarik (Štulrajter), Kán (Votroubek), Votroubek (Seman), Seman (Kán), Kaniarik (Štulrajter), Kaniarik (Jerguš), Kaniariková (s.n.), Hoda (Škoda), Škoda (Hoda), Hoda (s.n.)

Prvé zápasy v turnajoch mávame väčšinou najslabšie, no tento raz sa to nepotvrdilo. Boli sme od úvodu dominantní súpera nepúšťali takmer k žiadnym šanciam a valcovali sme ho najmä pred jeho bránou. Nastrieľali sme množstvo gólov a hrali pekný hokej.

HC 07 DETVA - HK BREZNO  1:8 (0:3, 1:5)
Góly BR: Multán (Grexa), Krupčík (Belko), Jerguš (Štulrajter), Seman (Kán), Kán (Votroubek), Kaniarik (Jerguš), Kaniariková (s.n.), Hoda (Polakovič)

Najreálnejšou hrozbou v turnaji bola jednoznačne Detva s výbornou brankárkou v  bránke "A" tímu. Naši hráči s lepším súperom zlepšili aj svoj výkon a ani tomuto súperovi nedali šancu na dobrý výsledok. Zápas bol však najdramatickejší zo všetkých ktoré sme odohrali. Rozhodlo však odhodlanie našich hráčov, ktorí nedopustili ani za nižšieho vedenia komplikáciu a dokráčali za víťazstvom.

HK BREZNO - HC LUČENEC 18:3 (11:3, 7:0)
Góly BR:  Štulrajter (Kaniarik), Seman (sam.), Kubej (sam.), Kaniarik (Cibuľa), Kaniarik (Jerguš), Seman (Kán), Seman (Votroubek), Kaniariková (Kubej), Krupčík (sam.), Šiška (Multán), Turňová (Krupčík), Hoda (s.n.), Štulrajter (Kaniarik), Kán (Seman), Kaniariková (s.n.), Kán (Seman), Kanirik (Jerguš), Votroubek (Kán)

V poslednom vystúpení sme nechceli nechať nič na náhodu. Hráči však po zistení, že v duely zľahka dominujú nehrali úplne na 100%. Nič to však nemenilo na tom, že si zápas užili, nastrieľali dostatok gólov a hrali najmä pekný kombinačný hokej, ktorý bavil divákov najmä v podobe našich rodičov, ktorí vytvorili výbornú kulisu.

Konečné poradie v turnaji 1. HK BREZNO 2. HC´07 Detva 3. HC Lučenec 4. MHK Rim. Sobota

Hráči tak okúsili chuť víťazstiev nielen v každom zápase, ale aj v konečnom hodnotení. Odmenou im boli zlaté medaile za ich výkony. Už dlhšie pred turnajom sme hráčov pripravovali na rolu favoritov v turnaji, čo býva občas ťžké potvrdiť, no zvládli to bez akýchkoľvek komplikácií. Potvrdiť našu dominanciu v našej skupine môžeme už 2.12. 2017 na turnaji v Rimavskej Sobote. Dovtedy si však ešte zahráme s tímom Banskej Bystrice už 26.11.2017.

NEDEĽA 22.10.2017 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ MINI TURNAJ
 
HK BREZNO - HK POPRAD 3:8 (1:2, 0:3, 2:3)
Góly BR: Fašková (Škoda), Seman (Belička), Mundier (Kubej)

Proti silnému súperovi nás nečakal ľahký zápas, navyše nám zo základnej zostavy chýbali dve trojice. Naši hráči sa však o výsledok dobre bili, a našu hru zdobili najmä výkony brankárov. Ak sme však chceli v zápase pomýšľať na výhru, museli by sme sa vyvarovať takmer všetkým chybám a byť dôraznejší v zakončení. Do ďalšieho priebehu sezóny nám však takýto ťažký zápas prinesie veľa skúseností. V zápase medzi Popradom a Zvolenom triunfovali "kamzíci" a náš zápas so Zvolenom tak znamenal boj o druhé miesto v turnaji

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 16:11 (5:3, 5:3, 6:5)
Góly BR: Multán (sam.), Šiška (sam.), Seman (Votroubek), Šlauková (Zemko), Kaniarik (Jerguš), Multán (Fašková), Belko (sam.), Krupčík (sam.), Kaniarik (Jerguš), Belička (sam.), Turňová (sam.), Turňová (Jerguš), Kaniarik (Jerguš), Kaniarik (sam.), Kubej (Mundier), Jerguš (Kaniarik)

Od úvodu sme boli o niečo lepší než súper, ten trpel najmä na nízky počet hráčov na lavičke. Zadarilo sa nám aj strelecky vytvorili sme si náskok a ten sme s miernymi výkyvmi udržali až do konca zápasu. Paradoxne práve víťazný zápas poodhalil viacero chýb ktoré musíme v tréningu odstraňovať.

Poradie v miniturnaji: 1. HK Poprad 2. HK BREZNO 3. HKM Zvolen

Jeden zápas sme vyhrali jeden prehrali a preto môžeme byť len z časti spokojní. Hráči musia pochopiť, že sila v zápasoch vychádza z obetavého kolektívneho výkonu a len ak všetci hráči siahnu na dno síl môžeme poraziť silných súperov. 

NEDEĽA 15.10.2017 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ - 1. LIGA SDP

Našu skupinu v tejto sezóne tvorí Rimavská Sobota, Detva a Lučenec. Ten sa nemohol nášho turnaja zúčastniť a tak bol nahradený tímom z Banskej Bystrice. Hralo sa systémom každý s každým 2x15 min. Je nutné podotknúť, že išlo o oficiálny turnaj a žiaľ iba domáci hráči nastúpili podľa všetkých regulí. V oficiálnych tlačivách sa to teda objavil zápis o nedostatkoch, čím chceme ostatné kluby motivovať k napĺňaniu predpisov. Čo sa však týka turnaja nechali sme v platnosti výsledky ktoré sa odohrali priamo na ľade, nakoľko to je férové priamo voči zúčastneným deťom a ich výkonom priamo na ľade.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 15:5 (5:4, 10:1)
Góly BR:  Multán (Hoda), Kaniarik (Seman), Kaniarik (sam.), Belička (Belko), Turňová (Seman, Kaniarik), Seman (Kaniarik), Seman (Kaniarik), Turňová (Kaniarik), Turňová (Seman), Kaniarik (Turňová), Škoda (Polakovič), Multán (Šiška), Mundier (Štulrajter), Šiška (Multán), Krupčík (sam.)

Prvý zápas bol z našej strany obvykle zaspatý. Súper to využil a držal sa výsledkovo na dohľad. V druhej časti už naši hráči hru zrýchlili a odzrkadlilo sa to na predvedenom výkone aj na výsledku. Už v druhom zápase nás čakal ťažký súper z Bystrice a zlepšený výkon z našej strany sľuboval dobrý duel.

HK BREZNO -HC 05 BANSKÁ BYSTRICA  4:5 (4:2, 0:3)
Góly BR: Kaniarik (Turňová), Polakovič (Škoda), Multán (Šiška), Polakovič (s.n.)

To sa aj potvrdilo, úvod patril nám, strelili sme góly boli sme prvý pri odrazených pukoch a herne sme dominovali. Paradoxne nám to nepomohlo a utiahli sme sa do prílišnej defenzívy a súpera sme púšťali do útoku. Vypomstilo sa nám to v úplnom závere, keď sme 5 sekúnd pred koncom zbytočne faulovali a z nariadeného trestného strieľania sme dostali rozhodujúci gól. Zápas bol však dobrou školou pre našich hráčov, musíme sa však z chýb poučiť, inak nemali význam.

HK BREZNO -HC 07 DETVA  16:1 (6:0, 10:1)
Góly BR: Šiška (sam.), Multán (sam.), Seman (sam.), Jerguš (Votroubek), Belička (sam.), Janoštiak (Kuej), Mundier (Kán), Turňová (Kán), Kanirik (Kán), Kaniarik (Turňová), Jerguš (Votroubek), Hoda (Šiška), Grexa (sam.), Šiška (Hoda), Štulrajter (Belko), Polakovič (Škoda)

V poslednom zápase sme od úvodu jasne dominovali, vyhrávali sme súboje a hráči sa dokázali presadzovať aj individuálne. Tlačili sme ich však do spolupráce a kombinácií, po ktorých padli pekné góly. Presadilo sa množstvo strelcov a zo svojich gólov mali aj patričnú radosť.

Po našom zápase nasledovalo vyhlásenie výsledkov na 1. mieste skončila Banská Bystrica, 2. miesto patrilo domácemu HK BREZNO, 3. miesto si vybojovala Detva a 4. miesto patrilo v tomto turnaji hráčom MHK Rimavská Sobota. Tešíme sa na ďalšie turnaje, najbližší odohráme 5. 11. 2017 v Detve, kde môžeme zúžitkovať skúsenosti z odohraných zápasov.

SOBOTA/NEDEĽA 01.10.2017 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ

HK BREZNO - HC LUČENEC 4:25 (0:10, 2:8, 2:7)
Góly BR: Multán, Multán, Votroubek (Zemko), Majer

V tomto mini turnaji sme sa zamerali najmä na hráčov 3. a 2. ročníka ktorých sme chceli zapojiť do hry v čo najvyššom počte. V súboji s Lučencom sa to trochu skreslilo, nakoľko súper hral len na 5 hráčov na jednej a 5 hráčov na druhej strane. Striedania tak vychádzali v prospech lučenčanov, keďže šikovní štvrtáci sa neraz dostali do súbojov s našimi druhákmi či tretiakmi. Dôležitejší je však zlepšujúci sa výkon hráčov, ktorý sa zlepšoval len s pribúdajúcimi minútami a preto musíme byť trpezliví, hráčom dať priestor na zlepšovanie a ten získajú len tréningovou a zápasovou praxou.

HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTIŠ 17:3 (11:2, 6:1)
Góly BR: Turňová (Štulrajter), Belko (Štulrajter), Multán (Berčík), Belko (Štulrajter), Jerguš (Kubej), Berčík (Multán), Piliar, Votroubek, Berčík (Belička), Štulrajter (Belko), Piliar, Turňová (Štulrajter), Berčík (Jerguš), Berčík, Koštiaľová (Zemko), Zemko, Piliar

Lepšie sme vyšli zo zápasu s Krtíšom. Hráči zúročili to, čo si vyskúšali proti šikovným hráčom Lučenca. Sebavedomie išlo nahor a hráči k defenzíve pridali aj útočnú snahu z čoho padli pekné góly. Jeden zápas v turnaji sme opäť prehrali a jeden vyhrali, vieme na čom musíme zapracovať a na čom môžeme stavať. Je len na hráčoch a rodičoch ako sa postavia k prístupu k tréningom, aby sme sa mohli v priebehu sezóny radovať z výhier čo najviac.

NEDEĽA 24.09.2017 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ

HK BREZNO - HK POPRAD 9:19 (5:5, 2:5, 2:9)
Góly BR: Grexa (Mundier), Hoda (Škoda), Multán (s.n.), Hoda (Škoda), Kaniarik (Belička), Turňová (Kaiarik), Belička, Kaniarik, Turňová (Belička)

Úvod zápasu bol vyrovnaný, súper nám mierne odskočil po góloch, najmä v "B" tíme, kde nám chýbal brankár zo základnej zostavy. Hráči sa dlhšie snažili hrať s Popradom vyrovnanú partiu, no inkasovali sme až priľahko. "A"-čko odohralo zase svoj najlepší výkon v doterajšej sezóne od čoho sa môžeme odraziť ďalej. Ukázalo s a však aké je dôležité hrať v plnej zostave, keď nám naša kompaktnosť pomáha zdolať aj silných súperov. Dúfame, že v odvete budeme v plnej sile a Popradu prehru oplatíme.

HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 31:4 (6:0, 8:2, 17:2)
Góly BR: Hoda (Multán), Grexa (Štulrajter), Grexa, Hoda (Multán), Multán, Mundier (Štulrajter), Šiška (s.n.), Multán, Hoda, Krupčík (Polakovič), Krupčík (Polakovič), Štulrajter (Grexa), Polakovič, Šiška (Krupčík), Polakovič (Krupčík), Krupčík (Polakovič), Hoda (Multán), Kaniarik (Turňová), Kaniarik (Turňová), Jerguš (Kubej), Belička (Kaniarik), Turňová (Belička), Kaniarik (Turňová), Seman (Kán), Belička, Kaniarik (Roman), Seman (Kán), Turňová (Kaniarik), Kán, Belička (Kaniarik), Turňová

Ďalším súperom v mini turnaji bola Rimavská Sobota, keďže v turnajoch 4. ročníkov patríme do rovnakej skupiny. Súperovi sme na ľade nedali veľa priestoru dominovali sme v každej činnosti a nastrieľali sme kopec gólov. Zatiaľ najviac, ukazovateľ skóre sa zastavil na počte 31.

STREDA 30.08.2017 -  Zimný štadión Levice
HK LEVICE - HK BREZNO 20:13 (9:6, 5:2, 6:5)
Góly BR: Krupčík (s.n.), Multán (Hoda), Krupčík (Štulrajter), Multán (Šiška), Krupčík (Štulrajter), Multán (sam.) Berčík B.(sam.), Berčík B. (sam.), Kán (sam.), Turňová (Grexa), Jerguš (Kán), Kán (Grexa), Berčík (sam.)

So súperom sme sa stretli v tejto sezóne už trikrát. Všetky zápasy sme pomerne hladko vyhrali. Snažili sme sa preto hráčov usmerniť, aby súpera nepodcenili, nakoľko v domácom prostredí môže nastúpiť v inej zostave, než v akej cestoval k nám. To sa aj potvrdilo. Najmä naše "A"-čko sa nedokázalo súperovi vyrovnať, naši najvyšší hráči boli o hlavu nižší od súperových a ani herne sme Levičanom nestačili. Zarážajúce je, že naši hráči ktorí hrali v minulej sezóne, za starších hráčov, aj proti silným tímom vyzerali len ako priemerní sparingovia. "B" tím odohral kvalitný vyrovnaný duel a výsledkovo ťahal aj "A" čko. Zápas nás po pár výhrach udržal pri zemi, a najmä pripomenul koľko tvrdej roboty stojí ešte pred nami, ak chceme byť postrachom našich súperov.

SOBOTA/NEDEĽA 19.-20.08.2017 -  Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ

Počas dvojdňového turnaja sa v Aréne Brezno predstavili hneď dve družstvá HK Brezno v zložení 1 brankár + 9 hráčov. Okrem našich družstiev sa na turnaji predstavili aj hráči HK Levice, a ďalej výbery "Be the Best" blue a white, "Talenty Slovakia", ako aj "Wolfs Slovakia". Zaujímavosťou výberov bolo obsadenie hráčmi z celého Slovenska. Turnaj sa odohral systémom každý s každým, hral sa minihokej 2x15 minút s letmými striedaniami.

Hneď v prvom zápase nastúpili obe družstvá HK Brezno modrí proti Wolves Slovakia a bieli proti Slovak Talents.

1. zápas
HK BREZNO "modrí" - WOLVES SLOVAKIA 3:8 (0:4, 3:4)
Góly BR: Škoda (sam.), Škoda (sam.), Multán (sam.)

Súper nastúpil len s šiestimi korčuliarmi a z toho traja boli vzrastovo omnoho menší než naši hráči. To viedlo k podceneniu súpera a ten to dokonale využil. Bol dôraznejší najmä pred oboma bránkami čo viedlo k rozdielu skóre v prospech "vĺčkov". Druhú časť už odohrali naši hráči lepšie no na väčšiu drámu to už nestačilo. Do turnaj tak vstúpili, ako sa neskôr ukázalo dôležitou prehrou.

HK BREZNO "bieli" - SLOVAKIA TALENTS 9:2 (3:2, 6:0)
Góly BR: Surový A. (Kaniarik), Surový A. (sam.), Polakovič (Štulrajter), Surový A. (sam.), Štulrajter (Hoda), Surový A. (Polakovič), Surový (sam.), Kaniarik (Grexa), Štulrajter (sam.) 
 

Súper bielych nekládol až taký veľký odpor a to sa tiež odzrkadlilo na výsledku. Najmä druhá časť vyznela jasne v náš prospech. Viacero gólov padlo po pekných akciách. A hráči začali turnaj výhrou.

2. zápas
HK BREZNO "modrí" - HK BREZNO "bieli" 4:2 (0:2, 4:0)
Góly BR: "modrí"Multán (Krupčík), Multán (sam.), Ľaho (Kaniariková), Multán (s.n.), "bieli": Kaniarik (Surový A.), Polakovič (Hoda)

Do mierne kurióznej situácie nás postavil systém turnaja, keď si sily merali oba breznianske celky. Na ľade sa rozdelili hráči na dva celky a rovnako aj rodičovské fankluby na tribúne. V zápase bolo cítiť, že ide o prestíž a nikto nechcel urobiť chybu ako prvý. Do vedenia sa dostal biely tím ale modrí hráči to  nenechali bez odozvy a v druhej časti si uchmatli výhru na svoju stranu. Hráči bieleho tímu bojovali až do záveru, no s výsledkom už nedokázali nič urobiť.

3. Zápas
HK BREZNO "modrí" - BE THE BEST "white" 5:3 (3:2, 2:1)
Góly BR: Multán (sam.), Ľaho (Kán), Multán (sam.), Škoda (sam.), Krupčík (Votroubek)

V dramatickej prestrelke boli úspešní brezňania, keď aj pri vyrovnanom stave verili vo víťazstvo a hrali naplno. Výhru priklonil na našu stranu Škoda, keď unikol a strelil rozdielový gól, dokonca už hráči výhru udržali a dokonca pridali ešte jeden poisťovací gól.

HK BREZNO "bieli" - BE THE BEST "blue" 7:1 (2:1, 5:0)
Góly BR: Hoda (sam.), Hoda (sam.), Surový A. (sam.), Polakovič (Štulrajter), Surový A. (Štulrajter), Hoda (sam.), Grexa (Kaniarik)


Zozačiatku vyrovnaný duel sa zlomil v druhej časti, kedy sme začali efektívnejšie využívať naše šance. Miernym nedostatkom v zápase bolo, slabé využívanie vedomej kombinácie pri vytváraní šancí. Hráči skôr volili individuálne riešenia a to ich stálo dosť veľa síl.

4. zápas
HK BREZNO "modrí" - HK LEVICE 7:4 (4:2, 3:2)
Góly BR: Krupčík (Škoda), Krupčík (sam.), Krupčík (Turňová), Ľaho (sam.) Multán (sam.), Krupčík (sam.), Multán (sam.)

S Levicami odohrali hráči kvalitný duel, dokonca si museli postrážiť vedenie, keď odhodlaný súper kládol odpor v oboch častiach hry. Gólovo zabrali najmä Krupčík s Multánom.

HK BREZNO "bieli" - WOLVES SLOVAKIA 6:5 (5:2, 1:3)
Góly BR: Kaniarik (Hoda), Surový A.(sam.), Hoda (sam.), Kaniarik (Grexa), Surový A.(s.n.), Surový A. (Štulrajter) 


S najťažším súperom v turnaji sme začali bez rešpektu. Na "vlkoch" bolo zrazu vidieť únavu a neistotu, ktorú neukázali počas ostatných zápasov. V druhej časti pozbierali súperi všetky sily a dali sa na stíhaciu jazdu. To sa im však nepodarilo a naši domáci rytieri si víťazstvo po dobrom bojovnom výkone udržali.

5. zápas
HK BREZNO "modrí" - SLOVAK TALENTS 8:3 (4:2, 4:1)
Góly BR: Škoda (sam.), Krupčík (sam.), Multán (sam.), Krupčík (Votroubek), Multán (sam.), Multán (Turňová), Krupčík (Škoda), Multán (sam.)

Proti talentom odohrali dorý zápas hráči modrého tímu. Konštantne nasúkali súperovi v dvoch častiach po štyri góly a jasne došli za víťazstvom.

HK BREZNO "bieli" - BE THE BEST "white" 6:0 (1:0, 5:0)
Góly BR: Hoda (Grexa), Kaniarik (sam.) Grexa (Hoda, Zemko), Kaniarik (sam.), Surový A. (Štulrajter, Polakovič), Kaniarik (Belička)


Súper kládol odpor iba v prvej časti, naši hráči pochopili, že jednoduchšia cesta ku gólom vedie cez prihrávky a tak ukázali veľa pekných akcií zakončných takmer do prázdnej brány.

6. zápas 
HK BREZNO "modrí" - BE THE BEST "blue" 10:1 (5:1, 5:0)
Góly BR: Kaniariková (sam.), Multán (Kán), Multán (Kán, Turňová), Multán (s.n.), Škoda (Krupčík), Multán (sam.), Ľaho (Kán), Ľaho (sam.) Krupčík (Votroubek), Multán (Kaniariková)

Posledný zápas turnaja naplno odhalil výhodu našej "širšej lavičky", kde sme mali až tri formácie oproti súperom, ktorý mali zvyčajne po dve. Súperi už ťažšie korčuľovali a to bol priestor pre presadenie sa našich strelcov. Tí ponuku využili a s turnajom sa rozlúčili vysokou výhrou.

HK BREZNO "bieli" - HK LEVICE 11:1 (3:0, 8:1)
Góly BR: Surový A.(Štulrajter), Belička (Kaniarik), Kaniarik (Koštiaľová), Polakovič (Surový A.), Polakovič (Štulrajter), Hoda (sam.), Polakovič (Surový A.), Hoda (Grexa), Polakovič (Štulrajter), Štulrajter (Polakovič), Grexa (Hoda)


Podobný priebeh mal aj zápas s Levicami, ktoré tesne pred týmto zápasom po tuhom boji podľahli silnému súperovi, čo im zobralo kopec síl. Tie im chýbali v súbojoch s našimi hráčmi a výsledok vyznel pre hráčov súpera možno až trochu prikruto. Naši ráči si však vysokú výhru užívali plnými dúškami.

Konečné poradie v turnaji: 1. Wolves Slovakia 2. HK BREZNO "bieli" 3. HK BREZNO "modrí" 4. Slovakia Talents 5.HK Levice 6. Be the Best White 7. Be the Best Blue.

Oba breznianske celky odohrali dobrý turnaj, keď zo šiestich zápasov zhodne po päť vyhrali a iba raz okúsili trpkosť prehry. Systém turnaja bol však neoblomný a tabuľka "troch" naše mužstvá odsunuli na druhé atretie miesto. Tieto umiestnenia sú v danej konkurencii dobrým úspechom a zároveň, nás stále džia pri zemi a ukazujú nám, že úvod turnaja je nesmierne dôležitý. Všetko to je však len začiatkom snaženia v našom hokejovom napredovaní. 

STREDA 16.08.2017 -  Aréna Brezno / Prípravné stretnutie
HK BREZNO - HK LEVICE 26:10 (8:2, 6:5, 12:3)
Góly BR: Multán (Turňová), Surový A. (Štulrajter), Multán (sam.), Surový A. (sam.), Multán (Kaniariková), Multán (sam.), Polakovič (Krupčík), Kán (Kaniarik, Grexa), Grexa (Kaniarik), Polakovič (sam.), Škoda (Surový A.), Krupčík (Polakovič), Surový A.(sam.), Multán (sam.), Surový A. (Štulrajter), Surový (Škoda), Multán (Turňová), Polakovič (Šiška), Surový (Štulrajter), Multán (sam.), Krupčík (Polakovič), Kaniariková (Turňová), Polakovič (Krupčík), Krupčík (Polakovič), Šiška (Polakovič), Surový A. (s.n.) 

Zápas sa hral 3x15 minút na šírku ihriska ako minihokej. Naši hráči ukázali od začiatku dobrú formu a nad svojim súperom dominovali. Ten sa zmobilizoval v druhej časti, kde výsledok mierne stiahol. No tretie časť hry opäť jasne patrila nám. Zápas ukázal množstvo pozitívnych vecí na ktorých môžeme do budúcna stavať, ale odhalil aj mierny chybičky ktoré ešte potrebujeme v priebehu sezóny odstrániť.

SOBOTA/NEDEĽA 05.-06.08.2017 -  Zimný štadión Veľký Krtíš
HOKEJOVÝ TURNAJ
Turnaj sa konal v miere exotickom prostredí, a preto sme sa ho chceli zúčastniť, aby sme to okukli. Ďalším lákadlom bolo medzinárodné obsadenie s českým účastníkom turnaja s Hodonína. Ďalšími účastníkmi boli domáci hráči Veľkého Krtíša, HKM Zvolen a výbery Be the Best, ktoré mali dva tými.

1. zápas
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 17:8 (7:3, 10:5)
Góly BR: Multán (Turňová), Multán (sam.), Multán (Belička), Multán (sam.), Multán (Belička), Multán (Jerguš), Jerguš (Multán), Multán (Turňová), Multán (Jerguš), Šiška (sam.), Turňová (Roman), Grexa (Šiška), Belička (Jerguš), Turňová (Grexa), Turňová (Belička), Multán (Turňová), Multán (s.n)

Prvý zápas mal vyrovnaný úvod, potom sa prejavila lepšia technická dispozícia našich hráčov a najmä lepšia koncovka. V druhej časti sme pokračovali v dobrom výkone a pridali sme aj kombinačné akcie, ktoré bol zakončené peknými gólmi. Herne aj produktivitou exceloval Maťo Multán.
 
2. zápas
HK BREZNO - BE THE BEST"Blue" 7:7 (2:5, 5:2)
Góly BR: Turňová (Belička),Multán (Vajsochr), Multán (sam.), Turňová (Multán), Šiška (Jerguš), Multán (Grexa), Šiška (Belička)

Po prvom zápase sme mierne spyšneli a mysleli sme si, že góly si dá súper zrejme sám. Ten nás z omylu vyviedol, keď nám v prvej časti výsledkovo ušiel. Po dohovore sme zlepšili prístup aj výkon a podarilo sa nám zápas vyrovnať. Šiška exportným backhandom v závere zrovnal stav na 7:7 a tento moment sa neskôr ukázal ako kľúčový pre celý turnaj. 

3. zápas
HK BREZNO - HC HODONÍN (CZE) 4:6 (2:4,2:2)
Góly BR: Multán (Grexa), Šiška (s.n.), Grexa (s.n.), Multán (s.n.)
 
Jednoznačne najťažší zápas turnaja nás čakal na konci prvého hracieho dňa. Sedem "bojovníkov" sa bilo čo im sily stačili, no najmä v prvej časti nám súper strelil o dva góly viac než sme dokázali streliť my. Dobrou motiváciou bola skutočnosť, že sa bodovala každá odohratá časť a tak sme chceli body uchmatnúť aspoň za druhú časť. To sa nám po remíze 2:2 v druhej časti podarilo a posunulo nás to v tabuľke opäť nahor.
Po prvom hracom dni sme si čas spestrili kúpaliskom s množstvom atrakcií, kde hráči mohli zrelaxovať a dobre zregenerovať nielen fyzicky, ale najmä psychicky. 

4. zápas
HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 20:1 (10:0,10:1)
Góly BR: Multán (Berčík B.), Multán (sam.), Multán (Berčík B.), Multán (Berčík B.), Berčík B. (Grexa), Berčík B. (Grexa), Multán (Turňová), Multán (sam.), Jerguš (Berčík B.), Multán (Šiška), Berčík B. (sam.) Šiška (Belička), Multán (sam.), Multán (sam.), Multán (sam.), Turňová (Jerguš), Multán (Šiška), Turňová (Grexa), Šiška (Multán), Jerguš (Belička)

Rozbeh druhého hracieho dňa nám vyšiel, súpera sme prevalcovali hneď od začiatku. Hráči si zápas užili a kopec z nich sa presadilo aj strelecky. Hráčov som sa snažil tlačiť do kombinačných  riešení situácií čo viedlo k peknej hre.

5. zápas
HK BREZNO - BE THE BEST "White" 13:0 (5:0, 8:0)
Góly BR: Berčík B. (Šiška), Multán (sam.), Multán (Turňová), Grexa (sam.), Mután (Belička), Berčík B. (Multán), Turňová (Belička), Grexa (sam.), Multán (sam.), Multán (Turňová), Multán (sam.), Multán (Belička)
 
V našom poslednom zápase sme nechceli nič podceniť, pretože na druhé miesto nás posúvala len výhra v oboch častiach hry. Naši hráči však nepripustili žiadnu drámu a potvrdili, že aj oni majú svoje kvality. Jasne vyhrali proti selektu v oboch častiach a obsadili výborné druhé miesto.


Celkové poradie v turnaji: 1. HC Hodonín (CZE) 2. HK BREZNO 3. Be the Best "Blue" 4. HKM Zvolen 5. Be the Best "White" 6. HC Veľký Krtíš

Druhé miesto vzhľadom na ťažkosti pri nominácii na turnaj je jednoznačným úspechom. Hráči ukázali, že sa vedia zomknúť a ukázali jednoznačné napredovanie od zápasu k zápasu. Špeciálne poďakovanie patrí Oliverovi Vajsochrovi, za jeho kvalitné a spoľahlivé výkony, bez jeho účasti by sme sa turnaja nemohli zúčastniť. Všetci zúčastnení hráči si odnášajú spoločný pohár za druhé miesto, strieborné medaily, ale najmú nové zručnosti nacvičené a zdokonalené v zápasoch. No najmä si odnášajú príjemné spomienky na pekný turnaj strávený v príjemnom prostredí. Turnaj si pre nás odnáša ešte jedno naj, je to turnaj ktorý sme absolvovali v zatiaľ najskoršom termíne 5.-6. augusta. Bonusom turnaja bolo individuálne ocenenie Mateja Multána za najlepšieho strelca turnaja, keď sa mu podarilo nastrieľať za 5 zápasov 33 gólov. 

H E A D L I N E S