5. ROČNÍK -"U11" - REPORTY/ČLÁNKY

NADSTAVBOVÁ ČASŤ

SOBOTA 25.01.2020 - Zimný štadión Považská Bystrica 5. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 11:1 (2:1, 7:0, 2:0)

Piataci boli v tomto stretnutí výrazne oslabení, ale o to viac sa snažili. Dvanásť statočných bojovníkov hralo prvú časť výborne, dobre korčuľovali, súperovi nedávali priestor, pekne sa vzájomne dopĺňali. Po jednej z našich šancí sme sa presadili a viedli sme až do konca prvej tretiny, keď domáci dvakrát dostali puk do našej brány a otočili skóre. Druhá časť bola žiaľ ale úplne iná. Rýchlo sme inkasovali a to nás paralizovalo. Prestali sme vkladať do súbojov srdiečko, ustrnuli sme v pohybe, čo domáci využili a na ľade už bolo iba jedno mužstvo, túto časť sme prehrali 7:0. Detský hokej takéto psychologické kolapsy prináša často, deti sa učia mentálnej odolnosti. Práve to sme chceli od detí do tretej tretiny, urobiť za druhou tretinou čiaru a pozerať sa pred seba. Tretí mini zápas sme si dali za cieľ vyhrať. Zo začiatku sme ešte útočili, ale potom sme už väčšinu času len bránili, nakoľko nám začali ubúdať sily. Napokon sme záverečnú časť dobojovali so skóre 2:0. Keď hokejovo dozrieme a dokážeme udržať výkon 60 minút, budeme môcť v takýchto stretnutiach víťaziť.

SOBOTA 18.01.2020 - Zimný štadión Lučenec 4. Kolo
HC LUČENEC - HK BREZNO 1:9 (0:3, 0:3, 1:3)

Do zápasu sme nastúpili aktívnejšie ako náš super, prvých 10min sme sa oťukávali a šance boli na obidvoch stranách, druhých 10min sme dokázali dobrou kombinačnou hrou streliť tri góly a zabezpečiť si dobrý náskok pred súperom. Chalani výborne dodržiavali čo sme si povedali v šatni už pred zápasom a tak nás zápas veľmi bavil a boli sme po celý zápas lepším tímom. Na konci zápasu nás mohlo mrzieť jedine to, že sme súpera nechali skórovať a neudržali nášmu brankárovi čisté konto, zápas ale hodnotíme veľmi pozitívne

SOBOTA 11.01.2020 - Aréna Brezno 3. Kolo
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 3:18 (1:6, 1:7, 1:5)

Zápas sme nezačali dobre. Hneď v úvodnom striedaní sme akoby naznačili, že budeme pasívni a odovzdaní. Mali sme niekoľko pasáží v hre, kde sme sa snažili tento dojem odvrátiť, ale nevedeli sme výkon potvrdzovať v každom striedaní, keď sa pridala rezignácia brankára, bol z toho jednoznačný výsledok v prospech hostí. Neostáva nám iné, ako zabrať ešte viac v tréningu a do zápasov nastupovať s väčším odhodlaním.

SOBOTA 14.12.2019 - Zimný štadión Považská Bystrica 1. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 15:1 (5:0, 3:1, 7:0)

Chalanov sme napadali od začiatku na stráženie dôležitých priestorov na ľade a súdržnosť, nakoľko nás bolo iba na dve pätky postupne odchádzali sily a kvalita súpera nás zlomila, každopádne musíme chalanov pochváliť za dobrý tímový výkon a súdržnosť.

ZÁKLADNÁ ČASŤ

SOBOTA 30.11.2019 - Aréna Brezno 12. Kolo
HK BREZNO - HC LUČENEC 5:9 (1:0, 4:2, 0:7)

Piataci odohrali výborný zápas, lepšie povedané jeho 45', dovtedy postupne viedli 5:2 a zdalo sa, že kráčajú za štvrtým víťazstvom v sezóne. Potom však súper dokázal v krátkom slede znížiť na 5:4. Reagovali sme tajmautom, aby sme deti opäť skoncentrovali na svoj výkon. Tentoraz ale tajmout nepriniesol želaný efekt, súper pridal ďalšie tri rýchle góly. Z takejto situácie by sa sťažka zdvihli aj dospelí. Deti boli príliš frustrované a sklamané na to, aby dokázali zvrátiť neželaný priebeh. V silnom očakávaní víťazstva po druhej tretine prišlo veľké sklamanie, deti ale išli na maximum svojich možností, zato že psychicky neuniesli nepríjemnú sprchu ich haniť netreba, bude to pamätná a cenná skúsenosť do ich ďalšieho hokejového života. V konečnej tabuľke obsadili predposledné 5. miesto pred Lučencom. V nadstavbe ich ešte čaká zo severu Ružomberok, Považská Bystrica a Dubnica nad Váhom. Pre náš tím tvorený z polovice štvrtákmi bude táto časť určite prijateľnejšia a čakajú nás v nej vyrovnanejšie zápasy.

SOBOTA 23.10.2019 - Zimný štadión Prievidza 11. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 24:5 (7:1, 10:2, 7:2)

SOBOTA 16.11.2019 - JL Aréna  10. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 21:6 (5:2, 8:2, 8:2)

NEDEĽA 10.11.2019 - Aréna Brezno 14. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 0:10 (0:2, 0:4, 0:4)

V nedeľu sme sa posilnili o troch hráčov a brankára zo šestky a snažili sme sa o lepší výsledok. Prvá časť 0:2, ale strely 5:34 nasvedčujú snahu, ale zároveň veľkú prevahu hostí a unikátny výkon Cibuľu v bráne. Druhá časť bola dlho bezgólová, ale záver sme nezvládli 0:4. Tretia tretina znova podobne, desať minút bez gólu a nasledovala demonštrácia sily hostí a tretina skončila zhodne 0:4. Bojovnosť a posun vo výkone je napriek prehre vidieť, čo nám dáva nádej.

SOBOTA 09.11.2019 - Zimný štadión Zvolen 9. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 18:2 (5:0, 3:1, 10:1)

Piataci sa v sobotu museli obetovať a podporiť kolektív šiestakov, aby ho posunuli na ceste do top skupiny a podarilo sa, keď šiestaci získali cenný bod. Piatakom to zase otvorilo cestu k vyššiemu ice-timu a prebratia zodpovednosti. Prvá časť 5:0 a strely 20:0 nebola ideálna, skôr bojovná, ale bez ofenzívy. Druhá bola výborná, začali sme sa presadzovať aj ofenzívne, pri troche šťastia to mohlo byť ešte lepšie ako 3:1. Tretia tretina už bola o kondícii a stave brankára. Dvanásť unavených hráčov a indisponovaný brankár už nevedeli vážnejšie vzdorovať a prehrali tretinu 10:1. Berieme si cenný výkon v druhej tretine, ktorý nás napĺňa optimizmom.

ŠTVRTOK 19.10.2019 - Aréna Brezno 8. Kolo
HK BREZNO - MŠHKM PRIEVIDZA 2:12 (1:3, 1:7, 0:2)

NEDEĽA 27.10.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 7. Kolo
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 16:1 (4:0, 6:0, 6:1)

V zápase sme si dali za cieľ zlepšiť defenzívu aj ofenzívu z úvodného vzájomného zápasu (6:22). Prvá tretina naznačovala zlepšenú organizáciu v obrannom pásme, ale nedarilo sa nám smerom dopredu. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, stále sme sa trápili smerom dopredu, boli sme nepresní a ustrachaní. V defenzíve sme boli o čosi priepustnejší. Musíme sa v tréningu zlepšiť vo všetkých herných činnostiach, čo nám umožní otvoriť novú úroveň hokeja, na ktorej sú súperi ako Banská Bystrica.

SOBOTA 19.10.2019 - Aréna Brezno 6. Kolo
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 8:21 (2:6, 2:6, 4:9)

NEDEĽA 12.10.2019 - Zimný štadión Prievidza 5. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 16:4 (2:1, 8:1, 6:2)

Do Prievidze sme cestovali optimisticky naladení po predchádzajúcich výsledkoch oboch tímov. Realita bola iná, súper disponoval širšou skupinou lídrov a keď sa k tomu pridal bezduchý výkon našich herných vodcov, tak z toho bol boj prevažne v našej tretine. Snaha o lepší herný prejav priniesla opak, druhú časť sme ľahko a často inkasovali. To nasmerovalo ďalší vývoj k jednoznačnému výsledku. Tretia tretina priniesla viacero našich šancí po preskupení formácií, ale naďalej sme nedokázali eliminovať útoky súpera.

SOBOTA 05.10.2019 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 2:9 (0:4, 1:2, 1:3)

Piatakov čakal ťažký zápas. Preto sme sa v zadných radoch vystužili brankárom Cibuľom a v obrane Turňovou, ktorí pravidelne hrávajú za šiesty ročník. Ukázalo sa, že nám to pomohlo. Síce sme ani jednu z tretín nedokázali vyhrať, ale vďaka relatívne dobrému výsledku v obrane sme odohrali 60 minút dobrý zápas bez toho aby sa deti psychicky zložili ako tomu bolo v predchádzajúcich zápasoch s Bystricou a Mikulášom. Druhá tretina skončila 1:2, tretia 1:3, čo sú už hokejovejšie výsledky.

SOBOTA 28.09.2019 - Zimný štadión Lučenec 3. Kolo
HC LUČENEC - HK BREZNO 7:10 (1:4, 2:3, 4:3)

NEDEĽA 22.09.2019 - Zimný štadión Lučenec 13. Kolo
HC LUČENEC - HK BREZNO 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)

Po dvoch vysokých prehrách  potrebovali naši hráči najprv uveriť, že v tomto zápase môžu vyhrať. V prvej tretine strelili jeden gól a neinkasovali, čo im dodalo potrebné sebavedomie. Postupne preberali iniciatívu a ukázali veľa pekných kombinácií a strelili pekné góly. Veríme, že ich toto víťazstvo povzbudí do ďalšej snahy v treningoch.

SOBOTA 21.09.2019 - Aréna Brezno 2. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 6:22 (2:7, 2:8, 2:7)

Doplnený tím piatakov podával 14 minút koncentrovaný kolektívny výkon, potom ale neustál "sprchu" rýchlych gólov a dostal sa pod tlak. Druhá a tretia tretina sa niesli v podobnom duchu, mladí rytieri nedokázali udržať pozornosť a výkyvy v koncentrácii spôsobili vysoký rozdiel v skóre. Na lepší výsledok so súperom takejto kvality potrebujeme zvládnuť všetky striedanie, nie len niektoré.