6. ROČNÍK  "U12" / REPORTY - ČLÁNKY

NADSTAVBOVÁ ČASŤ TOP 8

SOBOTA 25.01.2020 - Aréna Brezno 6. Kolo
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:9 (0:5, 0:1, 1:3)

V sobotu narazili Horehronskí Rytieri na tých z Turca a narazili poriadne tvrdo. Hostia boli od začiatku aktívnejší a po štyroch hrúbkach v našej obrane a jednom excelentnom teči pod hornú žŕďku bol stav 0:5. Od druhej treriny sme zlepšili pohyb i nasadenie, no rozbehnutého súpera už bolo veľmi ťažké zastaviť. Martinčania nás predčili vo všetkých parametroch a zaslúžene zvíťazili.

MAKUŠA Patrik (11r. Brankár) "Začiatok zápasu vôbec nebol podľa našich predstáv. Hrali sme veľmi zľahka a to hráči Martina využili vo svoj prospech a za stavu 0:5 sme sa už mohli len veľmi ťažko vrátiť do zápasu. Druhá tretina už bola lepšia, len sa nám nedarilo streliť gól a za stavu 0:1 sme zápas nemohli otočiť. V tretej tretine sme strelili 1 gól a preto sme zápas prehrali.”

ŠIŠKA Vlado (10r. Obranca) “Začiatok zápasu sme úplne pokazili. Až druhú tretinu sme začali hrať lepšie, na striedačke sme sa aj začali povzbudzovať, ale už sa to dalo dotiahnuť len ťažko.”

NEDEĽA 19.01.2020 - ZImný štadión Považská Bystrica 5. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 8:2 (4:0, 1:2, 3:0)

SOBOTA 18.01.2020 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

SOBOTA 11.01.2020 - Aréna Brezno 3. Kolo
MHA MARTIN - HK BREZNO 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

SOBOTA 21.12.2019 - Aréna Brezno 2. Kolo
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 3:6 (2:3, 0:2, 1:1)

SOBOTA 14.12.2019 - Aréna Brezno 1. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 9:2 (3:1, 1:0, 5:1)

ZÁKLADNÁ ČASŤ

SOBOTA 30.11.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 12. Kolo
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA "RED" - HK BREZNO 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)

Šiestaci nastúpili v BB proti tímu Red, ktorý je rezervou tímu White. Horehronci mali super úvod, tri rýchle góly a parádne presilovky. To v konečnom dôsledku rozhodlo celý zápas a náš tím dokráčal za dôležitým víťazstvom 2:6 a potvrdením štvrtej postupovej priečky. Ako jediný žiačky tím budú šiestaci nastupovať v Top8 skupine, z južnej vetvy nám ostávajú Zvolen, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš a na sever budeme cestovať do Považskej Bystrice, Žiliny, Martina a na Oravu do Altisu. Tímu šiestakov gratulujeme a v ťažkej skupine držíme palce, aby ukázali oprávnenosť svojej kvalifikácie medzi najlepších.

SOBOTA 23.11.2019 - Aréna Brezno 11. Kolo
HC 07 WPC DETVA - HK BREZNO 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

SOBOTA 16.11.2019 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - MŠHKM PRIEVIDZA 2:5 (1:1, 1:4, 0:0)

NEDEĽA 10.11.2019 - Zimný štadión Banská Bystrica 14. Kolo
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA "WHITE" - HK BREZNO 6:2 (5:0, 0:2, 1:0)

Úvod ako zo zlého sna sa nám “podaril” v Banskej Bystrici. V čase 7:57 na tabuli svietilo hrozivé skóre 5:0. Rytieti však neostali svojej bojovnej povesti nič dlžní...dokázali sa otriasť, vyburcovať a vo zvyšných 52 minútach predviedli naozaj parádny výkon. Potrápili favorita i keď na body to už nestačilo. Napriek prehre a zbabranému úvodu skladáme hráčom poklonu za to, že nezložili zbrane a uhájili svoju Rytiersku česť. Tomáš KRUPČÍK 11 rokov (kapitán tímu): “Prvá tretina nám vôbrec nevyšla. Za prvých osem minút sme dostali až päť gólov. Od druhej tretiny sme  začali hrať a dali sme už aj dva góly. V tretej tretine sme pokračovali v dobrom výkone ale už sme nevyrovnali a dostali sme ešte jeden gól.”

SOBOTA 09.11.2019 - Aréna Brezno 9. Kolo
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:2 (0:1, 2:0, 0:1)

Ospalý úvod využili hostia na získanie náskoku a nebyť skvelých zákrokov Makušu, mohol byť rozdiel skóre aj vyšší. Po nevýraznej 10minútovke sa Rytieri zobudili a začali hrať oveľa aktívnejšie. Prostredná časť hry bola v našej réžii. Skóre sme otočili na 2:1 a škoda, že sme nevyužili viaceré vyložené príležitosti. V tretej tretine sme predviedli kompaktný defenzívny výkon podporený skvelým brankárom Cibuľom (od 30.minúty). V závere však prišli dve prísne vylúčenia a jedno z nich hostia využili. Rytierom patrí pochvala za predvedenú hru a treba povedať, že remíza bola zaslúžená. Stanislav HODA 11. rokov: “Sobotňajší zápas s LM skončil remízou. V prvej tretine sme inkasovali  1 gól, čo nás trochu rozhodilo. V druhej tretine sa nám podarilo streliť 2 góly, no v tretej tretine LM vyrovnal a do konca zápasu sa stav nezmenil.”

SOBOTA 30.10.2019 - Zimný štadión Rimavská Sobota 8. Kolo
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Vyrovnané stretnutie so skvelými brankármi na oboch stranách odohrali naši Rytieri proti Orlom v Rimavskej Sobote. O našom víťazstve rozhodla opäť skvelá práca pred oboma bránami. Súperovi sme dovolili minimum dorážok i keď hlavne v druhej tretine si domáci vytvorili tlak, no v ťažkých chvíľach nás podržal spoľahlivý brankár Makuša. Prvé dva góly sme strelili ako cez kopirák, keď po dôraznej práci v útočnom pásme sa pred bránkoviskom najlepšie orientoval disponovaný Mundier. Už v deviatej sekunde tretej časti sa po bleskovom prečíslení a skvelej prihrávke presadil Surový a na pár minút sme otupili útočnú snahu domácich. Orlom sa síce podarilo znížiť na 1:3, no po parádne zahranom buly v útočnom pásme vystrelil od modrej Hoda a puk skončil v sieti (1:4) Domáci v závere zo svojich šancí vyťažili len jediný gól a tak si Rytieri udržali potrebný náskok a do tabuľky pripisujú ďalšie víťazstvo.

SOBOTA 26.10.2019 - Aréna Brezno 7. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA RED 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)

SOBOTA 19.10.2019 - Zimný štadión Zvolen 6. Kolo
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 5:3 (0:0, 4:2, 1:1)

SOBOTA 12.10.2019 - Aréna Brezno 5. Kolo
HK BREZNO - HC 07 WPC KOLIBA DETVA 14:1 (5:0, 5:0, 4:1)

Rytieri v sobotu podali dominantný výkon. Súpera prevýšili herne, korčuliarsky i v nasadení a bojovnosti. “Čerešničkou na torte” boli krásne kombinačné aj individuálne akcie, pri ktorých muselo zaplesať srdce každého hokejového nadšenca. Napriek výraznému rozdielu skóre neustávali v snažení strielať ďalšie góly. Odmenou bol potlesk tribún a zatiaľ najvyššie víťazstvo v sezóne.

SOBOTA 05.10.2019 - Zimný štadión Prievidza 4. Kolo
MŠHKM PRIEVIDZA - HK BREZNO 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)

Do Prievidze sme pricestovali v skvelej atmosfére a už rozcvička na “suchu” predznamenala nadšený tímový výkon. Domáci síce začali veľmi aktívne a v prvej 5 minútovke nás nepustili za červenú čiaru. Rytieti však mali v bráne spoľahlivú oporu v podebe Makušu a to nám dávalo istotu. Z úvodného tlaku sme sa otriasli, podarilo sa nám využiť presilovú hru a v druhej časti pridať gól na 2:0. Domáci zo svojej aktivity vyťažili len jeden gól ale zvýšená bojovnosť Rytierov dostala mysky váh na našu stranu. Strelili sme 3 veľmi pekné góly, keď Kaniarik zužitkoval nezištné prihrávky spoluhráčov a zavŕšil čistý hetrik. Po ňom pridal dve presné strely Hoda. V tretej časti domáci vrhli všetky sily do útoku no skvelý Makuša pustil za svoj chrbát už len jeden puk. V závere sme nevyužili niekoľko brejkových situácií a tak si Rytieri odniesli z Prievidze víťazstvo 2:5.

SOBOTA 28.09.2019 - Aréna Brezno 3. Kolo
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 1:13 (1:6, 0:3, 0:4)

NEDEĽA 22.09.2019 - Aréna Brezno 13. Kolo
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 3:7 (3:2, 0:3, 0:2)

SOBOTA 21.09.2019 - JL Aréna 2. Kolo
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 7:1 (3:0, 0:1, 4:0)

SOBOTA 14.09.2019 - Aréna Brezno 1. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 6:3 (0:2, 4:1, 2:0)

Vlažný vstup “Rytierov” do zápasu využili hostia z Rimavkej Soboty na dvojgólové vedenie. Po prestávke sme zlepšili pohyb, početnosť streľby a hlavne dôraz pred oboma bránami (4 zo 6tich gólov sme strelili po dorážkach, ďalšie 2 po šikovných strealách a skvelom clonení). Táto zvýšená aktivita priniesla obrat skóre a od polovice zápasu sme už jasne súpera prevyšovali. Treba povedať, že hostia pricestovali len na dve kompletné formácie a kým fyzicky vládali, zápas mal vyrovnaný priebeh. Chválime našich Rytietov za kolektívny výkon, víťazstvo však nepreceňujeme a sústreďujeme sa už na nadchádzajúci víkend.