HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
8. ROČNÍK  "U14" - REPORTY/ČLÁNKY

 
 
SOBOTA 16.12.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 11:1 (3:0, 5:0, 3:1)
Góly: TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), TURŇA Oliver (MALECKÝ Martin, KLAJBAN Peter), BELAŇ Matúš (GOGA Jakub), GOGA Jakub (BELAŇ Matúš), KLAJBAN Peter (NOVYSEDLÁK Samuel), GOGA Jakub (BELAŇ Matúš), BELAŇ Matúš, VALLO Timotej, GOGA Jakub, MALECKÝ Martin (TURŇA Oliver, LUKAČOVIČ Hugo), LUKAČOVIČ Hugo (KLAJBAN Peter)
 
SOBOTA  09.12. 2017 - Zimný štadión Žilina
MsHKM ŽILINA - HK BREZNO 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly BR: KLAJBAN Peter (MORONG Marián)

Málo hladu po dorážkach, chýbajúci tlak v bránkovisku, neefektívna, nie nebezpečná streľba a absencia sebavedomia na puku. Toto sú hlavné dôvody prehry v Žiline. Máme šancu prinavrátiť väčšiu hravosť, občerstviť chuť na góly už do najbližšieho zápasu doma s LM. Mentálne sa nastavíme v tréningu a budeme bojovať zo všetkých síl. Timo VALLO: "Do zápasu sme nastúpili s 3 útokmi a 2 obranami. Petrovi Klajbanovi podarilo skórovať. Po góle sme si začali myslieť, že je to vyhratý zápas, čo sa nám v druhej tretine vypomstilo. Po inkasovaní gólu sme boli nervózni a nepozorní a z toho vyplynulo veľa faulov, kvôli ktorým sme inkasovali ďalšie góly. Podla mňa sme boli málo sústredený a to sa nám stalo osudným".

SOBOTA 02.12.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 4:6 (1:2, 1:1, 2:3)
Góly: GOGA Jakub (BELAŇ Matúš), KLAJBAN Peter, LUKAČOVIČ Hugo (NOVYSEDLÁK Samuel, TURŇA Oliver), GOGA Jakub (BELAŇ Matúš, NOVYSEDLÁK Samuel)
 
Môžem určite pochváliť a poďakovať chlapcom za bojovnosť aj prístup k zápasu. Mimoriadne vyrovnaný a kvalitný zápas odohrali obe družstvá, tentokrát so šťastnejším koncom pre hostí. Mrzieť nás bude niekoľko zosobnených chýb, pre ktoré sme neskórovali z dobrých šancí, resp. sme inkasovali. Takticky dobre, no individuálne potrebujeme pridať. TURŇA Oliver: "Dnešný zápas nevyšiel v náš prospech, nevedeli sme sa dostať z pásma a všetky puky sa vracali naspäť .Často sme prepadávali, z čoho sme dostali 4 góly. Keď bol stav 4:4 mali sme príležitosť otočiť zápas v náš prospech. To sa však nestalo a spravil to súper". MALECKÝ Martin: "Dnešný zápas sa nám nevydaril podľa predstáv. Aj napriek našej enormnej snahe sme nedoviedli zápas do víťazného konca. Mali sme po celý zápas hernú prevahu, ale naše šance sme nevyužili. Súper z náhodných akcií, po našej zlej obrannej činnosti, nám dal góly. Do budúcna musíme našu hru zjednodušiť v obrannom a útočnom pásme, aby sme boli úspešní".
 
SOBOTA  30.11. 2017 - Zimný štadión Púchov
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 
Góly BR: 
 
SOBOTA 25.11.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 8:2 (1:1, 2:0, 5:1)
Góly: TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver, ĎÖRDÍK Jakub), LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver), LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver), BELAŇ Matúš (LUKAČOVIČ Hugo , TURŇA Oliver), MALECKÝ Martin , VALLO Timotej (GOGA Jakub , ŠARINA Tomáš), GOGA Jakub 
 
SOBOTA  18.11. 2017 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)
Góly BR: BELAŇ Matúš (KOTRÍK Roman, MALECKÝ Martin), TURŇA Oliver (KLAJBAN Peter, LUKAČOVIČ Hugo),  MALECKÝ Martin (ĎÖRDÍK Jakub)
 
KÁNOVÁ Daniela: "Prvá tretina sa mi hrala najlepšie. Náš tím bol zorganizovaný, až na niektoré nepozorné chyby, ktoré nás stáli tri góly. Posledné dve tretiny sme sa snažili o najlepší výsledok, aký sme zo seba mohli dostať. Aj napriek tomu, že sme prehrali, ma zápas nesmierne bavil". 
ČERNÁK Pavol: "Prvú tretinu sme začali dobre,  no spravili sme chyby na modrej čiare, mal som tečované strely a dostali sme góly. Druhú tretinu sa mi darilo, mal som aj šťastie. Tretiu tretinu som mohol chytiť tie dva góly, ale bol to dobrý zápas. Množstvo dobrej práce sme ukázali v zápase. Tempo hry bolo vysoké a náročnosť na dodržiavanie taktickej disciplíny sa stupňovala. Môžem vysloviť spokojnosť s nasadením, aj túžbou po hokeji. Málo dôrazu v osobných súbojoch pri modrej čiare nás stálo lepší výsledok". 
 
SOBOTA 04.11.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HC LUČENEC 12:4 (7:0, 1:1, 4:3)
Góly: GOGA Jakub (BELAŇ Matúš)VALLO Timotej (MORONG Marián)FAŠKO Michal (MORONG Marián)GOGA Jakub (BELAŇ Matúš)GOGA Jakub (KOTRÍK Roman, BELAŇ Matúš)KLAJBAN Peter (ĎÖRDÍK Jakub, LUKAČOVIČ Hugo)MORONG Marián (KLAJBAN Peter, ĎÖRDÍK Jakub)BELAŇ Matúš (KOTRÍK Roman)TURŇA Oliver (ĎÖRDÍK Jakub, KLAJBAN Peter)BELAŇ Matúš (KOTRÍK RomanGOGA Jakub)BELAŇ Matúš (GOGA Jakub), MALECKÝ Martin (MORONG Marián, ĎÖRDÍK Jakub)
 
Nebolo pochýb od úvodného buly o tom, kto sa pokúša o hokej. Lučenec nepredstavoval prekážku našej kombinačnej hre. O väčšiu radosť z hry sme sa pripravili chvíľkovou stratou koncentrácie. Chlapci, ktorí hrajú aj v lige kadetov privítajú sobotné voľno. Pokúsime sa zregenerovať a dobiť baterky. Majo MORONG: Môj gól bol prvý v sezóne. Podaril sa mi vďaka peknej prihrávke od Klajbana pred bránu. Myslel som si, že som dal dve asistencie Timovi a Martinovi,ale doma som sa dozvedel, že som vraj dal aj tretiu a to Mišovi. Za vyhratý zápas a aj moju radosť z hry sa chcem poďakovať celému tímu. Maťo MALECKÝ: Hralo sa mi veľmi dobre. Mal som hlavu hore a rozdával som puky útočnikom. V obranom pásme som hral zodpovedne. V tretej tretine som si počkal na červenej čiare, na prihrávku do brejku. Zakončil som tvrdo a nekompromisne do ľavého horného rohu a rozbil som brankárovi fľašu.
 
UTOROK 31.10.2017 - Zimný štadión Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO  8:3 (3:0, 4:1, 1:2)
Góly BR: TURŇA Oliver (KLAJBAN Peter, LUKAČOVIČ Hugo), GOGA Jakub (ĎÖRDÍK Jakub), KOTRÍK Roman (GOGA Jakub)

Oliver Turňa a spol.: Na začiatku sme neboli koncentrovaní na hru a dokázali sa trikrát cez nás presadiť. Prvý gól bol po neúspešnej komunikácii a dva boli s predbránkového priestoru, kde sme si nepokryli hráčov. Druhú tretinu sme začali dobre, boli sme v nasadení a dokázali sme skórovať, ale druhú polovicu sme sa prestali sústrediť a znova sme dostali góly po nepokrytí hráčov. Tretiu tretinu sme začali hrať naplno a dokázali sme ju vyhrať 1:2. V dnešnom zápase sme hrali málo do tela a boli sme ,,mäkký" v osobných súbojoch. Z tohto zápasu by sme si mali veľa zobrať a ponaučiť sa z vlastných chýb.

SOBOTA  28.10. 2017 - Zimný štadión Liptovský Mikuláš
HT MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - HK BREZNO 4:7 (1:1, 2:1, 1:5)
Góly BR: LUKAČOVIČ Hugo (VALLO Timotej), KOTRÍK Roman (MALECKÝ Martin), GOGA Jakub (KOTRÍK Roman , MALECKÝ Martin), LUKAČOVIČ Hugo (KLAJBAN Peter), GOGA Jakub (BELAŇ Matúš), BELAŇ Matúš (GOGA Jakub), KOTRÍK Roman), GOGA Jakub (NOVYSEDLÁK Samuel)
 
Boli sme hokejovejší, aj keď priebeh zápasu tomu úplne nenasvedčoval. Trvalo nám strašne dlho, kým sme sa dostali do zakončenia. Mali by sme zjednodušiť hru v útočnom pásme. Máme na to riešenia, v tréningu na tom popracujeme. Samo NOVYSEDLÁK: Začiatok zápasu nám vyšiel, v prvom striedaní sme dali gól, potom sme sa uspokojili a mysleli sme si, že to pôjde samo a prestali sme hrať. Súper sa dostal do šance a dostali sme gól. V druhej tretine sme nehrali dobre, súper sa dostával do šancí a dal nám góly. Tretiu tretinu sme začali korčuľovať a hrať svoju hru, vytvárali sme si dobré šance a dali sme z nich góly, ku koncu sme mali zápas pod kontrolou a sme zaslùžene vyhrali 7:4. Mne sa hralo dobre, ku koncu zápasu som sa pobil a dostal som trest do konca zápasu. Roman KOTRÍK: Na začiatku sme boli aktívni, dali sme gól, potom sme prestali hrať a bolo vyrovnané. V druhej tretine sme strelili gól, no do konca tretiny sme dva dostali. V tretej tretine sme dorovnali a potom sa to už rozbehlo, keď sme dokázali prekonať brankára 3x za sebou. Onedlho sme však inkasovali, ale aj tak sme mali bodku za zápasom my, keď Jakub dokončil svoj hattrick. Mne osobne sa hralo dobre a som rád, že sme vyhrali.
 
SOBOTA 21.10.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MSHKM ŽILINA 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly BR: BELAŇ Matúš (KOTRÍK Roman, GOGA Jakub), KLAJBAN Peter, GOGA Jakub
 
Málo aktivity a pramálo húževnatosti sprevádzalo úvod zápasu. Individuálne sme mali navrch, ale kombinácia viazla.  Lepšie momenty priniesol až dôrazný pohovor v šatni. Ublížil nám pocit, že sa nič nemôže stať. Je nezodpovedné, ak lídri tímu pristúpia k zápasu vlažne. Enormné nasadenie v tretej tretine však prinieslo gólové ovocie. Môžem pochváliť hráčov za zvládnutie negatívnych emócií. Ťažké situácie sme trpezlivo ustáli. Akonáhle sa venujeme hre, náš výkon je pozoruhodný. Jakub GOGA: Vstup do zápasu nebol najlepší, nehrali sme to, čo vieme, pôsobili sme zaspato. Druhú tretinu sme súpera tlačili, no dostali sme gól. V tretej tretine sme sa snažili, Matúš vyrovnal na 1:1, Peter dal víťazný gól a ja som dal na konci záverečný gól na 3:1. Myslím si, že celkove sme hrali dobre. Jakub ĎORDÍK: Začiatok zápasu sme hrali zaspato, aj ja som sa tak cítil a nevedeli sme prekonať brankára. Toto potrestal súper a po góle sme boli zúfalí a do konca tretiny sme nedokázali skórovať. V druhej polovici tretej tretiny sme si povedali, že dosť a začali sme šliapať a dokázali sme otočiť zápas v náš prospech a poraziť Žilinu. 
 
SOBOTA  14.10. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:6 (2:2, 2:2, 0:2)
Góly BR: FAŠKO Michal (VALLO Timotej, ŠVEC Dominik), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), NOVYSEDLÁK Samuel (KLAJBAN Peter, GOGA Jakub), KLAJBAN Peter (KOTRÍK Roman), GOGA Jakub (KLAJBAN Peter, ŠVEC Dominik)

Súboj mladých Horehroncov s Baranmi mal od začiatku pravú hokejovú atmosféru so všetkým, čo ku kvalitnému hokeju patrí. Po dvoch lacných góloch v prvej tretine sme sa poučili a pokračovali zodpovednejšie. Zápas sa zlomil v náš prospech po nepremenenom trestnom strieľaní na našu bránu. Od toho momentu sme boli lepším tímom. Za predvedenú hru by sa určite nehanbili ani oveľa starší hráči. Dôraz, trpezlivosť a tímový výkon nás priviedli k cennému víťazstvu. Michael ĎURIŠ: Na začiatku zápasu sme boli veľmi aktívni. Už v prvých dvoch minútach sme strelili gól. Počas nášho vylúčenia som dostal gól, ktorý som mal chytiť. Najprekvapivejši gól, bol gól Olivera Turňu, po skončení jeho vylúčenia. Na začiatku druhej tretiny sme dostali gól a na to sme odpovedali gólom. Koncom druhej tretiny bol na mňa nájazd, ktorý bol pre mňa kľúčový. Už som vedel, že to spolu vyhráme.
Peter KLAJBAN: Nastúpili sme na zápas aktívne, no po prvom góle sme prestali korčuľovať, brankár nás veľmi nepodržal, ku koncu tretiny sme vyrovnali. Druhú tretinu sme boli aktívni, no súper sa dokázal presadiť a streliť nám dva góly. My sme sa nepoložili, stále sme korčuľovali a ako odmena bolo vyrovnanie na 4:4. Tretiu tretinu sme začali na plné obrátky, nepúšťali sme súpera do žiadnych vyložených šancí, dreli sme a podarilo sa nám streliť 2 góly. Zápas bol už len v našich rukách, užívali sme si hokej a hrali sme čo vieme. 4 minúty pred koncom nás na chvíľu zatlačili, no ustáli sme to, aj brankár nás už podržal. Posledné minúty sme hrali v ich pásme, stačilo udržať puk na našich paliciach. Vyhrali sme 6:4 zásluhou všetkých hráčov, aj tých, ktorí dostali ku koncu menej priestoru na ľade, ale potrebovali sme udržať víťazstvo a to sa nám aj podarilo.

SOBOTA 07.10.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly BR: VALLO Timotej (FAŠKO Michal (3), KOTRÍK Roman), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), 
TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo)

Zápas veľmi dobrej úrovne, s množstvom hokejových momentov na oboch stranách. Chválim defenzívnu prácu, obetavosť a vynaložené úsilie pre spoločný úspech. Hrali sme disciplinovane a počas celého zápasu sme súpera do vážneho tlaku nepustili. Záver sme takticky zvládli a zaslúžene sme vyhrali. Pavol Černák: Síce sme urobili nejaké chyby, ale boli sme lepší. Chcel som mať čisté konto, keby som pri 1.góle nespravil chybu s lapačkou. Určite viem chytať lepšie. Matúš Beláň: Vstup do zápasu bol z našej strany veľmi dobrý, strelili sme dva góly. Druhú tretinu nás súper dokázal zavrieť v pásme a podarilo sa mu vyrovnať, ale hneď sme dali tretí gól. Tretiu tretinu sme sa snažili prehusťovať stredné pásmo, čo sa nám aj darilo, ku koncu mal súper šance, no podarilo sa nám udržať výsledok do konca..

SOBOTA  30.09. 2017 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:9 (1:3, 1:3, 2:3)
Góly BR: TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ HugoKLAJBAN Peter), KOTRÍK Roman (GOGA JakubBELAŇ Matúš), 
MALECKÝ Martin (ŠARINA Tomáš), KLAJBAN Peter (NOVYSEDLÁK Samuel, LUKAČOVIČ Hugo), 
LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver, KLAJBAN Peter), GOGA Jakub, LUKAČOVIČ Hugo (ĎÖRDÍK Jakub), 
TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo, KLAJBAN Peter)

Po dvoch ťažkých prehrách doma sme túžili v Považskej hrať dobrý hokej s úspešným koncom pre nás. Všetci hráči pristúpili k svojim úlohám na ľade zodpovedne a výsledok sa dostavil.
Jakub ĎORĎÍK - "Úvod bol z našej strany veľmi ľahkovážny, prvá tretina skončila 1:3. V druhej tretine sme začali šlapať od prvého buly a dokázali sme skórovať. V tretej tretine sme už boli kus unavení, ale dokázali sme to zvládnuť a vyhrali sme."
Martin MALECKÝ - "Prvú tretinu sme začali v nízkom tempe. Ku koncu tretiny sa to zlepšilo a z našej aktivity sme dali gól. V druhej trenine sme mali veľmi dobré tempo. Dali sme veľa gólov, aj z jeden  presilovky, ktorý som dal ja. Tretiu tretinu nam chýbali sily a nevedeli sme sa až tak dobre presadiť. Mne sa hralo veľmi dobre, dal som gól, pobil som sa, ale ku koncu mi dochádzali sily."

SOBOTA 23.09.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 5:11 (2:4, 2:6, 1:1)
Góly BR: GOGA Jakub (KLAJBAN Peter), TURŇA Oliver (ŠVEC Dominik, VALLO Timotej), GOGA Jakub (ŠARINA Tomáš), KOTRÍK Roman (GOGA Jakub, NOVYSEDLÁK Samuel)

Celý zápas poznačilitri základné faktory. Citeľne nám chýbali zranení, resp. chorí kľúčoví hráči, prílišný rešpekt z hráčov súpera a spôsob akým veľmi ľahko inkasujeme góly. Napriek faktu, že sme boli aktívnym družstvom, aj sme súpera prestrieľali, Zvolen všetky svoje lepšie šance využil a nás to psychicky ubíjalo. Vždy keď sme sa nadychovali k tlaku a šli za obratom v skóre, dostali sme gól.

SOBOTA  05.10. 2017 - Zimný štadión Lučenec
HC LUČENEC - HK BREZNO 7:6 (1:2, 3:2, 3:2)
Góly BR: 

Dobre rozbehnutý zápas, kde sme boli lepším tímom, sme nedokázali psychicky ustáť do konca. Šesť strelených gólov by malo stačiť na víťazstvo pri dobre zvládnutej defenzíve. Som presvedčený o tom, že tento zápas bude pre nás poučný, lebo inak bol zbytočný.

ŠTVRTOK 31.08.2017 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MHA MARTIN 1:8 (0:1,1:6,0:1)
Góly BR: TUŇA Oliver (MELICHER Patrik)

S priveľkým rešpektom voči súperovi sme nastúpili na prvý ligový zápas. Výsledok je zrkadlom nedôraznej defenzívnej činnosti všetkých hráčov a bez ťahu na bránu sme tiež viac gólov nemohli streliť. Zlyhali sme v taktickej disciplíne a ani zlepšená hra v poslednej tretine nemohla zakryť fakt, že súper bol v tomto zápase silnejší. Hugo Lukačovič: V prvej tretine sme hrali ustráchane. Málo sme hrali do tela a slabšie korčuľovali. V druhej tretine sme nehrali na svojich postoch, takže sme dostali góly. Nevedeli sme sa dostať z pásma. V tretej tretine sme sa trošku zobudili, no bolo už neskoro. Oliver Turňa: Prvú tretinu sme hrali 0:1, vedeli sme súpera občas zavrieť, no v druhej tretine nás zavreli a dostali sme 6 gólov, čo nás zlomilo. Nepomohol ani gól, ktorý sme dali. Na začiatku 3. tretiny sme na nich vybehli a zavreli sme ich u nich v pásme, no gól sme nedali. Bolo tam ešte pár šancí no, nepremenili sme ich. Súper nám strelil ešte jeden gól na konečných 1:8. Kvôli nedôraznosti v predbránkovom priestore a nepokrývaní hráčov sme prehrali 1:8.

STREDA  09.08. 2017 - Zimný štadión Banská Bystrica - Prípravné stretnutie
HC 05 BANSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 6:4 (3:2,1:0,2:2)
Góly BR: KOVÁČIK R. (TURŇA), MELICHER (LUKAČOVIČ), LUKAČOVIČ (PAVLOVIČ), MELICHER (TURŇA)

Osmaci odohrali prvý prípravný zápas v Banskej Bystrici v oklieštenej zostave. Napriek tomu im chuť do hry nechýbala, hra mala spád, všetci sa snažili na hranici svojich možností. Naši chlapci napriek tomu, že celý zápas doťahovali náskok súpera hrali uvoľnene, škoda, že nevyužívali efektívnejšie svoje gólové príležitosti. Keby dokázali byť efektívnejší mohli myslieť na víťazstvo.

Oliver Turňa a spol.: Na začiatku sme neboli koncentrovaní na hru a dokázali sa trikrát cez nás presadiť. Prvý gól bol po neúspešnej komunikácii a dva boli s predbránkového priestoru, kde sme si nepokryli hráčov. Druhú tretinu sme začali dobre, boli sme v nasadení a dokázali sme skórovať, ale druhú polovicu sme sa prestali sústrediť a znova sme dostali góly po nepokrytí hráčov. Tretiu tretinu sme začali hrať naplno a dokázali sme ju vyhrať 1:2. V dnešnom zápase sme hrali málo do tela a boli sme ,,mäkký" v osobných súbojoch. Z tohto zápasu by sme si mali veľa zobrať a ponaučiť sa z vlastných chýb.

H E A D L I N E S