HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
DORAST - REPORTY/ČLÁNKY 2014/2015

 
SOBOTA 30.05.2015 - Námestie mesta Brezno
VYHLÁSENIE ANKETY ŠPORTOVEC ROKA 2015

V rámci osláv 750. výročia mesta Brezna a každoročnej ankety Športovec roka mesta Brezna, sa najúspešnejším kolektívom za rok 2014, stali hráči dorastu HKB.

Víťazmi sa stali: 88 Martin MIRILOVIČ, 87 Oliver GIERTL, 91 Jakub KOSTELNÝ, 12 Marek FIĽO18 Peter VESEL, 56 Matúš BODNÁR, 38 Ján SARVAŠ, 77 Martin FAŠKO - RUDÁŠ, 27 Marek KYSUCKÝ, 90 Matej MIKLOŠ, 15 Michal MELICHER, 9 Ladislav NEMEC, 8 Patrik LUPTÁK, 52 Félix PETRINEC, 77 Filip RYBÁR, 71 Tomáš SMIDA, 16 Matúš RÉTI, 19 Radovan ZÁHUMENSKÝ, 65 Dušan MUCHA, 10 Peter Daniel ŠEBEST, 28 Lukáš MESÁROŠ, 10 Matej POLIAK, 59 Filip GURA, 11 Július ŠVANTNER, 32 Nicolas BOŠKO

Tréner: Mgr. Ján PECNÍK
Asistent trénera: Marián BAUER
Vedúci mužstva: Juraj SMIDA

  

SOBOTA-NEDEĽA 28.-29.03.2015 - Aréna Brezno
HOKEJOVÝ TURNAJ - INTERNATIONAL ICE HOCKEY TOURNAMENT HKB 2015
 
1. zápas 
HK BREZNO – HC TIGERS VIENNA  6:3 (3:1, 3:2)
Góly BR: Kostelný (Bodnár, Faško-R.), Giertl, Giertl (Mirilovič), Mirilovič (Sarvaš, Smida), Sarvaš (Mirilovič, Rybár), Mirilovič (Sarvaš, Giertl)
 
2. zápas 
HK BREZNO – HC FRÝDEK MÍSTEK 4:2 (1:0, 3:2)
Góly BR: Mirilovič (Giertl, Sarvaš), Faško-R. (Kostelný, Boško), Šebest (Rybár), Šebest (Mirilovič, Giertl)
 
3. zápas
HK BREZNO – MHK RUŽOMBEROK 6:5 s.n. (2:2, 3:3, 1:0)
Góly BR: Mirilovič (Sarvaš), Faško-R., Kostelný (Petrinec, Marek), Giertl (Mirilovič, Kysucký), Sarvaš (Mirilovič, Giertl), rozhodujúci nájazd Faško-R.
(fotogaléria)
 
4. zápas
HK BREZNO – VSK TECHNIKA BRNO 4:1 (1:0, 3:1)
Góly BR: Mirilovič (Giertl, Sarvaš), Rybár (Šebest, Lupták), Faško-R. (Šebest), Giertl (Sarvaš, Mirilovič)
 
Konečné poradie:
1. HK BREZNO
2. HC Frýdek Místek
3. MHK Ružomberok
4. Technika Brno
5. HC Tigers Vienna

Posledný marcový víkend bol rozlúčkou so sezónou. Mužstvo dorastu v ňom privítalo na medzinárodnom turnaji tímy zo Slovenska (Ružomberok), Čiech (Frýdek-Mísek, Brno) a Rakúska (Brno). V turnaji sa stretol každý s každým v stretnutiach hraných 2x20 minút. Naši chlapci si postupne poradili v sobotu s Viedňou a Frýdkom-Místkom, po zápasovom programe spestrili turnaj hráčom súťaže zručnosti, v tvrdosti strely len o dva kilometre v hodine, výkonom 130 km/h, obsadil druhé miesto domáci Mirilovič, v korčuliarskej agilite zase Faško-Rudáš zaostal za víťazom len 0,17 sekundy, v súčinnosti trojíc naši chlapci o jeden zásah minuli finále aby nakoniec vyhral nájazdy brankár Brezna Boško. V nedeľu si chlapci poradili s Ružomberkom, síce až po samostatných nájazdoch ale  na záver zdolali jasne Brno. Po výborných výkonoch počas celej sezóny nás táto partia nesklamala ani v spoločnej rozlúčke na domácom turnaji, ktorý tentoraz vyhrala. Priestor v turnaji dostal široký káder, tak aby každý dostal impulz do prípravy na novú sezónu. Dorast ukončil sezónu najkrajším možným spôsobom a odvďačil sa klubu aj rodičom celkovým triumfom, za čo im právom patrí pochvala. 

DORAST UKONČIL SÚŤAŽNÚ SEZÓNU V PLAY OFF A SKONČIL NA KRÁSNOM 4. MIESTE  

Našich dorastencov čakalo finále sezóny v podobe playoff. Bohužiaľ nás nezastihlo v úplne ideálnom stave, keď postupne ochoreli viacerí chlapci už v posledných zápasoch základnej časti. Neostávalo nám nič iné, len sa pokúsiť o zázrak proti veľkému favoritovi z Trnavy, ktorý mal počas celej sezóny v tíme až  6 ruských hráčov( ANDREEV, GORBAHEV, GOEV, MUKHUTDINOV, LOMONOSOV, MUKHAMETOU a na zápasy play off bol posilnený o hráčov extraligového PHK Prešov ( DUDA, MIŠČÍK, PULŠÁK, VERČIMÁK) a dvoch ďalších ruských hráčov (VASILIEV, KORMILOV), z ktorých jeden je reprezentant Ruskej Federácie.

Prvý zápas sme na hosťujúcej pôde začali odhodlane, ale porazili sme sa sami obrovskými individuálnymi chybami hneď v úvodnej tretine. Vo zvyšku zápasu sme boli rovnocennými partnermi, ale napriek tomu sme prvý zápas prehrali 2:7.

Druhé stretnutie sme si museli vypiť kalich horkosti do úplného dna, keď na našich chlapcov dopadla okrem chorôb ešte aj únava z plného programu zápasov. Bol to štvrtý zápas za šesť dní. Keď sa k tomu
pridali veľké individuálne chyby a frustrácia zo sily súpera, tak výsledok bol jednoznačný 1:12.

Po dni voľna sa tretí zápas presunul domov. Pripravili sme sa na súpera najlepšie ako sa dalo, odhodlaní zabojovať a dokázať celej športovej verejnosti, že sa dokážeme popasovať aj s najväčšími favoritmi. Od začiatku stretnutia hrali všetci chlapci na hranici svojich možností a tak sme celý zápas boli Trnavčanom vyrovnaným súperom a bojovali sme do poslednej chvíle o cennú remízu a o šancu na prvé víťazstvo vo vyraďovacej časti. Súper s vypätím všetkých síl nakoniec ubránil tesné vedenie 5:4 a tak zaslúžene postúpil do finále 1. ligy a potvrdili, že v súčasnej forme a s kádrom aký majú k dispozícii, tak sú hlavným ašpirantom na miestenku do extraligy.

Napriek vypadnutiu z playoff chlapci dokázali, že bojovať do poslednej chvíle sa oplatí a keď k tomu pridali aj srdiečko, tak pripravili hlavne v domácom stretnutí jeden z najkrajších hokejových zážitkov pre divákov v novodobej histórii HK Brezno. Tento úspech by mal ešte viac podporiť hokej v Brezne a spojiť sily pre ďalšiu prácu, nakoľko to nie je len úspech dorastu, ale takisto je to o poctivej práci vedenia klubu a samozrejme všetkých mládežníckych trénerov, ktorí sa podieľajú na výchove týchto, ale aj ďalších iných mladých hokejistov v Brezne.

SOBOTA 21.02. 2015 - Aréna Brezno - PLAY OFF
HK BREZNO - HK GLADIATORS TRNAVA 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)
Góly BR: 56 BODNÁR Matúš (12 FIĽO Marek), 91 KOSTELNÝ Jakub (87 GIERTL Oliver), 87 GIERTL Oliver, 88 MIRILOVIČ Martin (90 MIKLOŠ Matej)
 
ŠTVRTOK  19.02. 2015 - Zimný štadión Trnava - PLAY OFF
HK GLADIATORS TRNAVA - HK BREZNO 12:1 (4:0, 6:1, 2:0)
Góly BR: 87 GIERTL Oliver
 
STREDA  18.02. 2015 - Zimný štadión Trnava - PLAY OFF
HK GLADIATORS TRNAVA - HK BREZNO 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)
Góly BR: 12 FIĽO Marek (88 MIRILOVIČ Martin), 52 PETRINEC Félix (38 SARVAŠ Ján)

15.02.2015 DORAST V PLAY OFF O EXTRALIGU

Sen sa stal skutočnosťou!!! Horehronskí "RYTIERI" dosiahli fantastický úspech, keď dnes 15.02.2015 o 13:30 hod. zavŕšili svoje pôsobenie v základnej časti 1.ligy dorastu v sezóne 2014/2015 víťazstvom na horúcej pôde MŠHK Prievidza, čím skončili v tabuľke na 4. mieste, ktoré nám zabezpečilo play off v boji o extraligu dorastu.

Dnes sa chalani zapísali do histórie nášho klubu. Po všetkých tých problémoch, ktoré sme mali v priebehu posledných 6 rokov a problémov, ktoré nás sprevádzali aj túto sezónu, je to priam zázrak. Mohol by som písať veľa, ale teraz to nie je podstatné.

Podstatné je, že tí, ktorí tento úspech dokázali preformovať z roviny snov do skutočnosti, dreli celú sezónu na tréningoch a zápasoch. Dreli a potili krv pre dosiahnutie cieľa a to doslovne. Posledné zápasy sme hrali na hrane, ktorá už ohrozovala zdravie hráčov. Boli chorí, v teplotách, na tabletách, ale hrali!!! Nepodľahli svojmu osobnému prospechu skrze hokejovej kariéry v extraligových kluboch, ktoré posilňovali pred play off a tak lanárili našich najlepších. Nestiahli ich ani rodičia, ani už spomínaní manažéri extraligistov, ako pár jedincov, ktorí pre svoj osobný prospech a prianie rodičov a manažérov, zradili tím v tej najdôležitejšej časti sezóny a opustili ho. Aj z tých čo ostali mali možnosti odísť do extraligy, ale neodišli a bojovali za svoj tím, za svoj klub za svoje mesto. Po play off nás posunul 1 bod a 1 gól.

Niekedy dávno som stvoril krédo nášho klubu unum corpus una anima una theam krédo, pod ktorým sme chceli, chceme a budeme chcieť robiť hokej na "HRONE"

A práve túto sezónu a hlavne posledné dva zápasy ukázali, že to nie je len nejaký latinský nápis pri hlavičke HK BREZNO. Je to niečo, čo musí mať hráč, funkcionár, fanúšik a každý ten, kto fandí a žije hokejom v Brezne priamo v srdci. Dnes naši "Rytieri" naplnili naše krédo do úplne poslednej možnej bodky.

Toto sú tí, ktorí ostali a bojovali z posledných síl do poslednej sekundy stretnutia a základnej časti.

Hráči:

PRUKNER Mikuláš, BODNÁR Matúš, FIĽO Marek, GIERTL Oliver, KOSTELNÝ Jakub, LUPTÁK Patrik, MIKLOŠMatej, MIRILOVIČ Martin, MUCHA Dušan, NEMEC Ladislav, PETRINEC Félix, RÉTI Matúš, SARVAŠ Ján, SMIDATomáš

Tréner: PECNÍK Ján, Asistent trénera: BAUER Marián, Vedúci mužstva: SMIDA Juraj

Len a jedine pre Vás Jedno veľké Ď A K U J E M E chalani !!!

Fotogaléria - (sobota - nedeľa)

NEDEĽA  15.02. 2015 - Zimný štadión Prievidza
MŠHK PRIEVIDZA - HK BREZNO 5:6 (1:4, 3:2, 1:0)
Góly BR: 12 FIĽO Marek (90 MIKLOŠ Matej), 12 FIĽO Marek (88 MIRILOVIČ Martin, 87 GIERTL Oliver), 88 MIRILOVIČ Martin (8 LUPTÁK Patrik), 88 MIRILOVIČ Martin (12 FIĽO Marek, 87 GIERTL Oliver), 88 MIRILOVIČ Martin, 56 BODNÁR Matúš (38 SARVAŠ Ján)

Dorast urobil cez víkend dva posledné kroky k postupu do play-off. Ako sa hovorí tie najťažšie. Našťastie si v oboch stretnutiach vytvoril veľmi dôležitú psychickú výhodu v podobe trojgólového vedenia. Chorobou preriedená zostava bojovala do poslednej chvíle pod obrovským tlakom, nakoľko stačilo zaváhanie v podobe straty čo i len jediného bodíka, ktorý stačil Senici na to aby našich dorastencov v tabuľke preskočila a zobrala im nádej bojovať v záverečnom play-off, v ktorom víťaz získa miestenku v baráži s posledným extraligistom. Všetci pevne veríme, že sa naši chlapci dokážu do stredy uzdraviť a zregenerovať, pretože vtedy sa začne prvé kolo na ľade favorizovanej, ale nie neporaziteľnej Trnavy. Všetci budeme pozorne sledovať ako sa našim chlapcom bude dariť, všetci im budeme držať palce a veriť, že z Trnavy dovezú aspoň jedno cenné víťazstvo.

SOBOTA  14.02. 2015 - Zimný štadión Prievidza
MŠHK PRIEVIDZA - HK BREZNO 3:6 (2:5, 1:1, 0:0)
Góly BR: 87 GIERTL Oliver (12 FIĽO Marek), 38 SARVAŠ Ján (91 KOSTELNÝ Jakub, 9 NEMEC Ladislav), 88 MIRILOVIČ Martin (12 FIĽO Marek, 87 GIERTL Oliver), 91 KOSTELNÝ Jakub (38 SARVAŠ Ján), 38 SARVAŠ Ján (12 FIĽO Marek, 91 KOSTELNÝ Jakub), 87 GIERTL Oliver (52 PETRINEC Félix)
 
NEDEĽA  08.02. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠHK PRIEVIDZA  6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
Góly BR: 38 SARVAŠ Ján (77 RYBÁR Filip, 8 LUPTÁK Patrik), 88 MIRILOVIČ Martin (87 GIERTL Oliver, 90 MIKLOŠ Matej), 77 RYBÁR Filip (38 SARVAŠ Ján), 77 RYBÁR Filip, 87 GIERTL Oliver (88 MIRILOVIČ Martin, 50 PRUKNER Mikuláš), 87 GIERTL Oliver (12 FIĽO Marek, 88 MIRILOVIČ Martin)

Druhý deň sme podobne ako v sobotu nastúpili proti Prievidzi, ale niektorí chlapci museli hrať so sebazaprením, pričom neboli celkom zdraví. Prvá tretina skončila bez gólov, ale súper bol lepší, nevyužil niekoľko hrubých chýb z našej strany a len vďaka dobrému výkonu brankára Pruknera sme neinkasovali. Druhá tretina nám strelecky vyšla nad očakávanie a postupne sme sa dostali k troj gólovému náskoku a tak sme išli do tretej časti hry za stavu 4:1. Záverečná časť hry sa už len dohrávala a celkovo sme výsledok ešte prikrášlili na celkových 6:2. Treba ale povedať, že súper nebol horší v tomto zápase a je nevyhnutné sa poučiť do zvyšku sezóny, lebo takéto výpadky koncentrácie nás môžu stáť veľmi dobre rozohranú sezónu. Napriek všetkému treba chlapcov opäť pochváliť v prom rade za dôležitých 6 bodov a pripraviť sa na posledné dva zápasy základnej časti, ktoré odohráme budúci víkend v Prievidzi. 

SOBOTA  07.02. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠHK PRIEVIDZA  8:1 (3:1, 2:0, 3:0)
Góly BR: 77 RYBÁR Filip (12 FIĽO Marek, 88 MIRILOVIČ Martin), 65 MUCHA Dušan (27 KYSUCKÝ Marek, 28 MESÁROŠ Lukáš), 88 MIRILOVIČ Martin (12 FIĽO Marek, 77 RYBÁR Filip), 91 KOSTELNÝ Jakub (27 KYSUCKÝ Marek, 28 MESÁROŠ Lukáš), 12 FIĽO Marek (77 RYBÁR Filip, 88 MIRILOVIČ Martin), 56 BODNÁR Matúš (91 KOSTELNÝ Jakub, 38 SARVAŠ Ján), 16 RÉTI Matúš (71 SMIDA Tomáš, 28 MESÁROŠ Lukáš), 15 MELICHER Michal (88 MIRILOVIČ Martin, 77 RYBÁR Filip)

Po minulo týždňovej tesnej prehre v Senici nastupovali naši chlapci na predposledný víkend základnej časti proti súperovi z Prievidze. V boji o postup do playoff sme si už nemohli dovoliť zaváhať a k tomu sme prispôsobili všetko aj keď sme sa museli zaobísť bez niektorých hráčov, ktorí si odpykávali trest, boli chorí alebo sa zúčastnili reprezentačnej akcii. Napriek tomu sme sa veľmi dobre s tým popasovali najmä v sobotu, kde sme od začiatku stretnutia vyhrávali ale treba povedať, že súper bol hlavne v prvej polovici zápasu veľmi vyrovnaný našim chlapcom. V druhej časti sme zlomili odpor súpera a postupne sme sa viac presadzovali strelecky až na celkových 8:1.

NEDEĽA  01.02. 2015 - Zimný štadión Senica
HK 91 SENICA - HK BREZNO 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly BR: 88 MIRILOVIČ Martin (19 RYBÁR Filip, 52 PETRINEC Félix)

Z pohľadu doterajšieho priebehu najdôležitejší zápas sezóny nás čakal proti Senici, ktorá je priamym konkurentom o playoff. Od začiatku stretnutia sa hral vysoko taktický boj v maximálnom nasadení z oboch strán. Väčšie šance si vypracovali naši chlapci ale do druhej tretiny sme išli bez gólov. Skóre v presilovke otvoril súper a po menšom zaváhaní pridal z brejku aj druhý gól. Chlapci neprestávali veriť v úspech a ešte v druhej časti hry znížili na 1:2. V poslednej tretine sa ďalej hral taktický boj a do konca zápasu naši chlapci robili všetko pre vyrovnanie. Bohužiaľ to nevyšlo ale chlapci si zaslúžia obrovskú pochvalu za celý víkend a najmä za nedeľný výkon. V Senici sme napriek prehre odohrali najlepší zápas v sezóne proti najlepšiemu súperovi, ktorý proti nám nastúpil. Pozitívum je, že postup do playoff máme v posledných štyroch kolách s Prievidzou stále vo svojich rukách.

SOBOTA  31.01. 2015 - Zimný štadión Nové Zámky
HC NOVÉ ZÁMKY -  HK BREZNO 2:7 (0:2, 2:3, 0:2)
Góly BR: 77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (38 SARVAŠ Ján, 91 KOSTELNÝ Jakub), 91 KOSTELNÝ Jakub (87 GIERTL Oliver), 87 GIERTL Oliver (88 MIRILOVIČ Martin), 38 SARVAŠ Ján (77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 91 KOSTELNÝ Jakub), 12 FIĽO Marek (88 MIRILOVIČ Martin, 87 GIERTL Oliver), 15 MELICHER Michal (87 GIERTL Oliver, 88 MIRILOVIČ Martin), 12 FIĽO Marek (9 NEMEC Ladislav)

Prvý zápas nás čakal nevyspytateľný súper z Nových Zámkov, ktorý stavia celú hru na kvalitnom brankárovi a ktorý dokázal už nie jednému súperovi z hornej časti tabuľky zobrať body. Prvá vyrovnaná tretina skončila šťastne 2:0 pre našich chlapcov. Mužstvo nie v jednej situácii podržal brankár Prukner. Postupne sme sa od druhej časti hry začali viac presadzovať a skóre narastalo na konečných 7:2. Veľmi dôležitý zápas pred nedeľou mužstvo zvládlo k spokojnosti.

NEDEĽA  25.01. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 6:5 (3:1, 2:2, 1:2)
Góly BR: 38 SARVAŠ Ján (15 MELICHER Michal), 91 KOSTELNÝ Jakub (38 SARVAŠ Ján), 56 BODNÁR Matúš (27 KYSUCKÝ Marek, 12 FIĽO Marek), 88 MIRILOVIČ Martin (87 GIERTL Oliver, 12 FIĽO Marek), 88 MIRILOVIČ Martin (15 MELICHER Michal, 87 GIERTL Oliver), 88 MIRILOVIČ Martin (87 GIERTL Oliver, 12 FIĽO Marek)
 
SOBOTA  24.01. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MHK DOLNÝ KUBÍN 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)
Góly BR: 88 MIRILOVIČ Martin (8 LUPTÁK Patrik), 87 GIERTL Oliver (88 MIRILOVIČ Martin, 12 FIĽO Marek), 12 FIĽO Marek (87 GIERTL Oliver, 88 MIRILOVIČ Martin), 87 GIERTL Oliver (12 FIĽO Marek, 88 MIRILOVIČ Martin), 77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (91 KOSTELNÝ Jakub, 38 SARVAŠ Ján), 8 LUPTÁK Patrik (87 GIERTL Oliver, 88 MIRILOVIČ Martin), 77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (38 SARVAŠ Ján)
 
NEDEĽA  18.01. 2015 - Zimný štadión Trebišov
MŠKM TREBIŠOV - HK BREZNO 2:7 (1:4, 0:1, 1:2)
Góly BR: 18 VESEL Peter (88 MIRILOVIČ Martin, 87 GIERTL Oliver), 91 KOSTELNÝ Jakub (77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 38 SARVAŠ Ján), 88 MIRILOVIČ Martin (18 VESEL Peter, 71 SMIDA Tomáš), 18 VESEL Peter (87 GIERTL Oliver, 15 MELICHER Michal), 88 MIRILOVIČ Martin (15 MELICHER Michal, 12 FIĽO Marek), 91 KOSTELNÝ Jakub (16 RÉTI Matúš), 28 MESÁROŠ Lukáš (87 GIERTL Oliver, 9 NEMEC Ladislav)

Na víkendový dvojzápas sme cestovali do Trebišova, ktorý patrí medzi slabších súperov a teda s jasným cieľom a to vyhrať 2 zápasy. Oba zápasy boli podobné, pričom od začiatku stretnutí sme dominovali a hral sa hokej v podstate na jednu bránu a našim jediným súperom bol brankár súpera. V priebehu stretnutí sme postupne dávali šancu aj chlapcom, ktorí menej hrávajú a tak sme postupne zapojili do hry všetky štyri formácie. Zápasy nám ukázali na čom je potrebné ešte pracovať a kde je ešte možné sa zlepšovať. Víkend je treba hodnotiť pozitívne hlavne preto, že sme nepripustili žiadne herné komplikácie a je potrebné sa pripraviť na ďalšie zápasy, ktoré budú podstatne ťažšie a rozhodnú o športovom výsledku našich chlapcov v tejto sezóne.

SOBOTA  17.01. 2015 - Zimný štadión Trebišov
MŠKM TREBIŠOV - HK BREZNO 3:7 (1:0, 1:6, 1:1)
Góly BR: 91 KOSTELNÝ Jakub (56 BODNÁR Matúš, 12 FIĽO Marek), 27 KYSUCKÝ Marek (65 MUCHA Dušan), 87 GIERTL Oliver (88 MIRILOVIČ Martin, 18 VESEL Peter), 18 VESEL Peter (87 GIERTL Oliver, 88 MIRILOVIČ Martin), 12 FIĽO Marek (52 PETRINEC Félix, 91 KOSTELNÝ Jakub), 56 BODNÁR Matúš (52 PETRINEC Félix, 12 FIĽO Marek), 87 GIERTL Oliver
 
NEDEĽA  11.01. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC LA STARS ST.POLTEN (AUT) 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Góly BR: 77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (87 GIERTL Oliver, 15 MELICHER Michal), 11 ŠVANTNER Július (56 BODNÁR Matúš, 27 KYSUCKÝ Marek), 90 MIKLOŠ Matej (88 MIRILOVIČ Martin, 87 GIERTL Oliver), 56 BODNÁR Matúš (77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 87 GIERTL Oliver)

Nedeľňajší zápas sa predstavilo v Brezne medzinárodne poskladané mužstvo  zo St. Poltenu. Od začiatku bol zápas maximálne vyrovnaný a hralo sa o prvý gól. Ten sa podaril dať našim chlapcom a získali malú výhodu, ale ešte pred tým chytil brankár Prukner nariadené trestné strieľanie. Prvá tretina napokon skončila výsledkom 3:1. V druhej časti hry sme gól nevideli a na oboch stranách sa veľmi dobre prezentovali najmä brankári. Na začiatku záverečnej tretiny sme dali rozhodujúci gól stretnutia po využitej presilovej hre. Do konca zápasu sme už ďalší gól nevideli aj keď si obidve mužstvá vytvorili niekoľko gólových šancí. Druhý víkendový zápas sme tak vyhrali 4:1. Za celý víkend treba chlapcov pochváliť hlavne za prístup k obom zápasom a aj preto stále môžeme bojovať o 4. miesto zaručujúce miestenku v playoff.

SOBOTA  10.01. 2015 - Aréna Brezno
HK BREZNO - ŠHK KŠK BRATISLAVA 11:2 (2:0, 4:1, 5:1)
Góly BR: 91 KOSTELNÝ Jakub (38 SARVAŠ Ján, 77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 12 FIĽO Marek (88 MIRILOVIČ Martin, 8 LUPTÁK Patrik), 12 FIĽO Marek (56 BODNÁR Matúš, 88 MIRILOVIČ Martin), 38 SARVAŠ Ján (77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 91 KOSTELNÝ Jakub), 56 BODNÁR Matúš (88 MIRILOVIČ Martin, 12 FIĽO Marek), 88 MIRILOVIČ Martin (56 BODNÁR Matúš), 65 MUCHA Dušan (19 ZÁHUMENSKÝ Radovan), 12 FIĽO Marek (88 MIRILOVIČ Martin, 56 BODNÁR Matúš), 91 KOSTELNÝ Jakub (77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 38 SARVAŠ Ján (77 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 16 RÉTI Matúš), 56 BODNÁR Matúš (88 MIRILOVIČ Martin, 90 MIKLOŠ Matej)

Bratislavské mužstvo prišlo do Brezna oslabené o niektorých hráčov, ktorý prvý vzájomný zápas rozhodli v neprospech nášho mužstva. Od začiatku stretnutia chlapci pristúpili zodpovedne k svojim športovým povinnostiam a súpera nepustili do vážnejšej príležitosti a na konci prvej časti hry dali dva góly, ktoré upokojili celé mužstvo. Od druhej tretiny sme sa začali viac strelecky presadzovať a postupne skóre narástlo na 6:1 po druhej časti hry. Chlapci nič nepodcenili ani v záverečnej tretine a tak sa predstavili na ľade aj chlapci, ktorí dostávajú menej príležitostí a aj napriek tomu skóre pekne narastalo v náš prospech na celkových 11:2.

NEDEĽA  21.12. 2014 - Zimný štadión Trnava
HK GLADIATORS TRNAVA - HK BREZNO  5:4 (0:2, 2:1, 3:1)
Góly BR: 27 KYSUCKÝ Marek (38 SARVAŠ Ján), 88 MIRILOVIČ Martin (10 ŠEBEST Peter Daniel), 87 GIERTL Oliver (10 ŠEBEST Peter Daniel, 88 MIRILOVIČ Martin), 87 GIERTL Oliver (88 MIRILOVIČ Martin)

Stratené body zo soboty chceli Horehronci ukradnúť v Trnave. Zápas výborne rozohrali a prvú tretinu ovládli dvomi gólmi. Domáci síce vyhrali druhé dejstvo, ale naši chlapci v nej tiež skórovali a držali jednogólové vedenie. Na naše nešťastie dokázali domáci streliť v poslednom dejstve tri dôležité góly a momentálne odsunuli našich chlapcov v tabuľke mimo play-off. Do konca sezóny ale ešte ostáva dostatok zápasov, v ktorých bude priestor dohnať stratu a vrátiť sa do hry o záverečné vyvrcholenie súťaže. V závere sa už ale musia chlapci spoľahnúť na zaváhania súperov pred nimi.  

SOBOTA  20.12. 2014 - Zimný štadión Piešťany
ŠHK 37 PIEŠŤANY - HK BREZNO 4:3 gws (2:2, 0:0, 1:1, 0:0)
Góly BR: 10 ŠEBEST Peter Daniel (87 GIERTL Oliver, 88 MIRILOVIČ Martin), 18 VESEL Peter (19 RYBÁR Filip, 12 FIĽO Marek), 8 LUPTÁK Patrik (19 RYBÁR Filip)

V tomto dôležitom stretnutí v boji o play-off nastúpili Brezňania odhodlaní získať body. Priebeh stretnutia k nim bol ale krutý a počas zápasu tri krát prehrávali, ukázali veľkú silu kolektívu a tri krát dokázali vyrovnať, posledný krát necelé tri minúty pred koncom riadnej hracej doby. Predĺženie gól neprinieslo a na rad prišla nájazdová lotéria. Žiaľ v nich boli šťastnejší domáci a tak po ťažkom boji získali naši chlapci len jeden bod. 

NEDEĽA  14.12. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 91 SENICA 6:7 gws (2:2, 3:4, 1:0, 0:0)
Góly BR: 88 MIRILOVIČ Martin (9 NEMEC Ladislav, 87 GIERTL Oliver), 12 FIĽO Marek (88 MIRILOVIČ Martin), 88 MIRILOVIČ Martin (87 GIERTL Oliver, 8 LUPTÁK Patrik), 18 VESEL Peter (27 KYSUCKÝ Marek, 32 BOŠKO Nicolas), 15 MELICHER Michal (18 VESEL Peter, 88 MIRILOVIČ Martin), 87 GIERTL Oliver (88 MIRILOVIČ Martin, 19 RYBÁR Filip)

Druhé stretnutie bolo veľmi dôležité pre obe mužstvá nakoľko to bol priamy súboj o štvrté postupové miesto do playoff. Podobne ako v sobotu nám vyšiel vstup do stretnutia, keď sme viedli 1:0 a aj 2:1 ale náskok sme do konca prvej tretiny neudržali a tak sme išli do šatní za vyrovnaného stavu 2:2. Nástup do druhej tretiny nám vyšiel nad očakávanie a za 5 minút sme dali 3 góly a zdalo sa, že zápas máme pod kontrolou. Sériou 2 vylúčení sme súpera pustili do kontaktných gólov, ktoré vyvrcholili aj vyrovnaním. po hrubej chybe pri striedaní sme dostali gól do šatne pár sekúnd pred koncom druhej časti hry. V poslednej časti oba tímy nastúpili koncentrovane a tak sa zákonite neopakovala druhá tretina s množstvom gólov. pokúšali sme sa o vyrovnanie ale to neprichádzalo, pretože obrana hostí odolávala našim chlapcom. Minútu pred koncom sme pristúpili k powerplay a v šestici sa nám podarilo vyrovnať. Základná hracia doba sa už len dohrávala a takisto predĺženie si obe mužstvá postrážili bez väčšej chyby. samostatné nájazdy dlho vyzerali, že ich vyhráme ale z posledného sa podarilo súperovi vyrovnať a v rozstrelovej sérii súper rozhodol o svojom víťazstve. Zápas bol z oboch strán výbornej kvality a takýchto športových momentov potrebujú chlapci čo najviac aby výkonnostne napredovali. 

SOBOTA  13.12. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK NOVÉ ZÁMKY 5:4 (1:2, 1:2, 3:0)
Góly BR: 18 VESEL Peter (88 MIRILOVIČ Martin, 87 GIERTL Oliver), 87 GIERTL Oliver (88 MIRILOVIČ Martin, 18 VESEL Peter), 19 RYBÁR Filip (12 FIĽO Marek, 15 MELICHER Michal), 87 GIERTL Oliver (88 MIRILOVIČ Martin, 15 MELICHER Michal), 19 RYBÁR Filip (10 ŠEBEST Peter Daniel, 12 FIĽO Marek)

Do víkendových zápasov sme nastupovali posilnený o dvoch našich odchovancov, ktorí pravidelne nastupujú v extraligovej Banskej Bystrici ale podobne to využili aj súperi, ktorí zaradili do zostavy hráčov pôsobiacich vo vyššej súťaži. Samotný zápas začal pre nás dobre a išli sme do vedenia ale súper trestal každé naše zaváhanie a preto sme po prvej tretine prehrávali 1:2. Druhá časť hry bola veľmi podobná a súper viedol už v polke zápasu 2:4. Od tej chvíle chlapci začali hrať na doraz svojich možností ale obrana súpera na čele s brankárom sa prekonávali. Podarilo sa nám ich zlomiť až 8 minút pred koncom, keď sme sa dostali kontaktným gólom opäť do zápasu. Päť minút pred koncom súper hrubo fauloval nášho hráča a päť minútovú presilovku sme využili na vyrovnávajúci a aj víťazný gól. Naši chlapci predviedli výborný výkon hlavne v druhej polke zápasu a za to si zaslúžia pochvalu ale aj za to, že sa napriek zlému vývoju stretnutia nevzdávali a hrali a bojovali do poslednej chvíle. 

NEDEĽA  07.12. 2014 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) 
Góly BR: 27 KYSUCKY Marek (91 KOSTELNÝ Jakub), 18 VESEL Peter (87 GIERTL Oliver, 9 NEMEC Ladislav), 87 GIERTL Oliver (88 MIRILOVIČ Martin) 

Do druhého víkendového stretnutia sme nastúpili proti súperovi posilnenému o niektorých mladých chlapcov z okolitých miest. Zápas bol od začiatku vyrovnaný a hralo sa o prvý gól, ktorý sa opäť podarilo dať našim chlapcom paradoxne vo vlastnej oslabovej hre, ktorý bol jediný v prvej časti. V druhej tretine sme pridali ďalšie dva góly ale treba povedať, že súper bol veľmi kvalitný a nie raz nás hlavne v našich oslabových hrách dostával pod tlak. V záverečnej časti hry mali obidve mužstvá niekoľko veľmi dobrých príležitostí ale obaja brankári si zastali svoje miesto veľmi dobre a aj preto už gól nepadol. Podarilo sa nám splniť víkendový cieľ a po dvoch veľmi ťažkých zápasoch sme sa udržali na štvrtej pozícii zaručujúcej účasť v playoff. Viac ako body teší samotná hra najmä v druhom zápase v Považskej Bystrici a kolektívny výkon celého mužstva.

SOBOTA  06.12. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MŠK PÚCHOV 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Góly BR: 88 MIRILOVIČ Martin (18 VESEL Peter, 87 GIERTL Oliver), 18 VESEL Peter (27 KYSUCKÝ Marek, 9 NEMEC Ladislav), 27 KYSUCKÝ Marek (87 GIERTL Oliver, 88 MIRILOVIČ Martin), 87 GIERTL Oliver (88 MIRILOVIČ Martin, 18 VESEL Peter), 91 KOSTELNÝ Jakub (87 GIERTL Oliver, 52 PETRINEC Félix)

V sobotu proti našim chlapcom nastúpil koncentrovaný súper, ktorý prišiel do Brezna s ambíciou bodovať. Veľmi vyspelou taktickou hrou držal našich chlapcov ďaleko od brány súpera a na každú šancu sme sa museli veľa narobiť. Po sérii menších šancí sa nám podarilo otvoriť skóre, čo bolo veľmi dôležité ale dlho sme sa z neho netešili a po presilovej hre súper vyrovnal a tak aj skončila prvá tretina. Hneď na začiatku druhej časti hry sa nám podarilo odskočiť už na dva góly a vyzeralo to, že zápas budeme kontrolovať ale opäť sa hostia dostali kontaktným gólom do stretnutia. Na začiatku tretej tretiny sme pridali štvrtý gól ale súper po tretí krát rýchlo odpovedal a znížil na 4:3. Takmer celý zvyšok poslednej časti hry sme bojovali a pokúšali sa udržal súpera čo najďalej od našej brány, čo sa nám aj darilo a v poslednej minúte hry sme pridali posledný gól stretnutia. Chlapci sa prvé víkendové stretnutie zaslúžia pochvalu, že zvládli ťažký zápas, kde už boli aj pod tlakom potrebného víťazstva. Pozitívom je, že sme sa mohli oprieť o všetky tri formácie a celé mužstvo ukázalo kolektívny výkon.

NEDEĽA  30.11. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MŠKM TREBIŠOV 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (8 LUPTÁK Patrik, 18 GIERTL Oliver), 6 MIKLOŠ Matej (18 GIERTL Oliver, 10 MIRILOVIČ Martin), 23 KOSTELNÝ Jakub (15 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin, 25 SMIDA Tomáš), 10 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 18 GIERTL Oliver)

Druhý zápas sme začali podstatne lepšie ako v sobotu, všetky tri formácie si dokázali vytvoriť množstvo šancí, ale proti nim stál výborný brankár hostí, ktorého sme roychytali k výbornému výkonu. Výsledkom toho bola bezgólová prvá tretina. Druhá tretina mala rovnaký obraz a stretnutie si užíval brankár hostí. Trebišov z ojedinelej šance skóroval a išiel do vedenia, v presilovej hre naši dokázali vyrovnať v polovici stretnutia, ale napriek ďalším šanciam už ďalší gól nestrelili. Hneď na začiatku tretej tretiny dokázali dorastenci Brezna využiť v presilovke zaváhanie najlepšieho hráča hostí, keď pustil za chrbát strelu z diaľky. Po pár minútach sa domáci dokázali opäť presadiť po dôraze v útočnom pásme a súpera sme definitívne zlomili. Postupne Brezňania strelili ďalšie dva góly a zopakovali výsledok zo soboty. Výsledkovo prevláda spokojnosť, do budúceho víkendu je ale potrebné sa herne zlepšiť, nakoľko našich dorastencov čakajú Púchov a Považská Bystrica, čo sú priami konkurenti v boji o play-off. 

SOBOTA  29.11. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MŠKM TREBIŠOV 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Góly BR: 18 GIERTL Oliver (17 KYSUCKÝ Marek, 6 MIKLOŠ Matej), 23 KOSTELNÝ Jakub (20 VESEL Peter), 13 PETRINEC Félix (20 VESEL Peter), 18 GIERTL Oliver (8 LUPTÁK Patrik, 9 NEMEC Ladislav), 21 POLIAK Matej (16 RÉTI Matúš, 25 SMIDA Tomáš)

Prvý z dvojice zápasov s papierovo slabším mužstvom zo spodku tabuľky ukázal, že žiadneho súpera nemožno podceniť. Od začiatku stretnutia mali naši chlapci viac z hry ale súper hrozil z niekoľkých brejkov, ktoré dokázala obrana spolu s brankárom eliminovať. Prvú treinu sme zaslúžene vyhrali 2:0. V druhej časti sa domáci súperovi prispôsobili, čo malo za následok bezgólový priebeh. Tretie dejstvo začali s odhodlaním odskočiť súperovi na tri góly, paradoxne, súper znížil, čo prinútilo našich dorastencov pridať. Postupne strelili tri góly a aj keď po nie ideálnom stretnutí si pripísali dôležité tri body.

NEDEĽA  23.11. 2014 - Zimný štadión Dolný Kubín
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO  4:7 (0:4, 1:3, 3:0)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (18 GIERTL Oliver, 10 MIRILOVIČ Martin), 20 VESEL Peter, 18 GIERTL Oliver (23 KOSTELNÝ Jakub, 25 SMIDA Tomáš), 18 GIERTL Oliver (23 KOSTELNÝ Jakub, 10 MIRILOVIČ Martin), 20 VESEL Peter (12 FIĽO Marek, 24 BODNÁR Matúš), 20 VESEL Peter (24 BODNÁR Matúš, 3 PETRINEC Félix), 6 MIKLOŠ Matej (18 GIERTL Oliver, 8 LUPTÁK Patrik)

V nedeľu po dôraznom dohovore odohrali mladí Brezňania úplne iný zápas. Zvládli prvú tretinu, v ktorej dominovali a vytvorili si v nej rozhodujúci náskok. V druhej navýšili umnou hrou už na 7:1 a to dávalo priestor všetkým hráčom na viac priestoru, ako aj debut brankára deviatakov. Viaceré vylúčenia dávali priestor súperovi korigovať skóre, ktoré nakoniec skončilo na 7:4 a to už bol výsledok podľa našich predstáv. Po nedeli mrzí sobotná strata ešte viac.

SOBOTA  22.11. 2014 - Zimný štadión Dolný Kubín
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO  2:1 x (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
Góly BR: 17 KYSUCKÝ Marek (21 POLIAK Matej, 22 GURA Filip)

Do Kubína cestovali dorastenci s cieľom získať tri body. Zápas ale neprebiehal podľa ich predstáv, nakoľko sa v útoku nevedeli presadiť. Snahu trénerov o vystupňovanie tempa hráči negovali dlhými striedaniami, ktorými chceli prehrať súpera. Efekt však bol úplne opačný nakoľko tempo namiesto stupňovania upadalo. Nakoniec zápas došiel až do predĺženia, v ktorom sa naši chlapci ubránili oslabeniu, ale pár sekúnd po ňom prepadol puk smolne cez chrbát nášho brankára a tak naši dorastenci stratili dva cenné body.

NEDEĽA  16.11. 2014 - Zimný štadión Bardejov
HC 46 BARDEJOV - HK BREZNO  2:6 (0:2, 0:3, 2:1)
Góly BR: 15 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 18 GIERTL Oliver (12 FIĽO Marek, 10 MIRILOVIČ Martin), 20 VESEL Peter (24 BODNÁR Matúš, 11 ŠVANTNER Július), 10 MIRILOVIČ Martin (12 FIĽO Marek, 18 GIERTL Oliver), 23 KOSTELNÝ Jakub (3 PETRINEC Félix), 20 VESEL Peter (10 MIRILOVIČ Martin) 

V druhom víkendovom zápase sme boli posilnení dvomi hráčmi starších žiakov, čo prispelo k stabilizácii kádra a od začiatku sme kontrolovali zápas. Dostali sme sa do vedenia 2:0 po prvej tretine ale bolo nevyhnutné sa poučiť zo sobotného zápasu, kedy sme takmer stratili sľubný náskok. V druhej časti hry sme skóre postupne navyšovali na celkových 5:0. V závere zápasu sme dali príležitosť aj náhradníkom ale zápas sme umnou hrou ukontrolovali. Pozitívom je, že sa strelecky presadili hráči zo všetkých pätiek a že sme splnili základný cieľ a to vyhrať obidva víkendové zápasy, po sérii nie celkom vydarených zápasov.

SOBOTA  15.11. 2014 - Zimný štadión Bardejov
HC 46 BARDEJOV - HK BREZNO  3:4 (0:3, 3:1, 0:0)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (24 BODNÁR Matúš, 9 NEMEC Ladislav), 23 KOSTELNÝ Jakub (20 VESEL Peter, 25 SMIDA Tomáš), 23 KOSTELNÝ Jakub (24 BODNÁR Matúš, 9 NEMEC Ladislav), 10 MIRILOVIČ Martin (12 FIĽO Marek, 8 LUPTÁK Patrik)

Do víkendu sme nastupovali už  trošku pod tlakom povinných bodov, po sérii ťažkých zápasov so súpermi s čela tabuľky.  Napriek tomu chlapci zvládli prvú tretinu a po herne vyrovnanom úvode sme vyhrávali 3:0 po hetriku Kostelného. Na začiatku druhej tretiny sme navýšili skóre na 4:0 a zdalo sa, že je zápas rozhodnutý. Prišlo poľavenie, za 10 minút dal super 3 góly a dostal nás  pod tlak a tretia tretina začínala takmer za vyrovnaného stavu. Poslednú časť hry sme dobre organizovanou hrou a s vypätím všetkých síl udržali a tak sme sa mohli tešiť z  prvého víkendového víťazstva. Chlapci sa hlavne svojim pričinením dostali do ťažkej situácie, ale na druhej strane ju v závere zápasu zvládli a prekonali veľmi ťažký záver zápasu.

NEDEĽA  09.11. 2014 - Zimný štadión St. Polten (AUT)
HC LA STARS St. POLTEN - HK BREZNO 9:3  (2:0,4:1,3:2)
Góly BR: 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin) 12 FIĽO Marek (10 MIRILOVIČ Martin), 9 NEMEC Ladislav (17 KYSUCKÝ Marek)

Do zápasu sme nastupovali proti súperovi ktorý bo výrazne posilnení  o niektorých zahraničných hráčov juniorskej EBEL ligy, ktorí využili možnosť hrať v tomto asociačnom termíne práve proti nám. Naše mužstvo sa mohlo konfrontovať s veľmi individuálne kvalitnými hokejistami, prevažne z Ruska. Prvé dve tretiny sme boli súperovi herne vyrovnaní a nevyužili sme niekoľko výborných príležitostí. Súper so svojimi naložil podstatne lepšie a dostal sa do vedenia. Napriek tomu treba našich chlapcov pochváliť, že boli schopní hrať hokej, ktorý už spomínané dve tretiny spĺňal vysoké kritériá a na druhej strane nám ukázal, na čom treba vo zvyšnej časti sezóny pracovať.

SOBOTA  08.11. 2014 - Zimný štadión Bratislava-Dúbravka
ŠHK KŠK BRATISLAVA - HK BREZNO 5:4 sn (1:1,2:2,1:1, 0:0) 
Góly BR: 18 GIERTL Oliver, 18 GIERTL Oliver, 12 FIĽO Marek, 12 FIĽO Marek

Do zápasu sme šli s cieľom prerušiť 8 zápasovú víťaznú šnúru súpera, aj napriek stratám niektorých hráčov, ktoré nás v priebehu týždňa postretli. Celý zápas bol vo výbornej hokejovej úrovni, ale prvé dve tretiny sme boli však vždy mierne pozadu a museli sme náskok súpera doťahovať. Prvýkrát sme sa dostali do vedenia až v tretej tretine a vyzeralo to, že výsledok udržíme, ale 4 minúty pred koncom zápasu dostal súper výhodu presilovej hry a aj ju využil. Ešte v riadnej hracej dobe sme nevyužili veľkú príležitosť a tak sa zápas dostal do predĺženia, kde si obe mužstvá všetko postrážili. Samostatné nájazdy zvládol súper lepšie, keďže jeden premenil a my bohužiaľ nie. Celkovo zápas treba hodnotiť ako veľmi kvalitný z oboch strán, na ktorom sa dá určite stavať a využiť ho do zvyšnej časti sezóny.

NEDEĽA  02.11. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - DEBRECENI HOKI KLUB (HUN) 4:5 gws (2:1, 1:3, 1:0, 0:0)
Góly BR: 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin, 9 NEMEC Ladislav), 20 VESEL Peter (12 FIĽO Marek, 7 SARVAŠ Ján), 18 GIERTL Oliver (13 PETRINEC Félix, 12 FIĽO Marek), 18 GIERTL Oliver (5 MELICHER Michal)

V druhom stretnutí sa naši dostali rýchlo do dvojgólového vedenia, čo im mohlo pomôcť, no paradoxne ich to až príliš upokojilo. To využil súper, ktorý akoby nestrácal sily a postupne otočil vývoj vo svoj prospech tromi gólmi. Vyrovnával Giertl v presilovke o dvoch hráčov po peknej prihrávke Petrinca. Súper ale opäť viedol a znovu vyrovnal Giertl, ktorý svoj prienik zakončil a sám aj dorazil puk do siete. Predĺženie neprinieslo rozuzlenie a tak prišli na rad samostatné nájazdy, najskôr gólom získal výhodu pre Brezno Sarvaš, ale potom sa súper dvakrát presadil a naši chlapci gól nestrelili a tak extra bod putuje do Maďarska. 

SOBOTA  01.11. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - DEBRECENI HOKI KLUB (HUN)  6:4 (3:2, 1:1, 2:1)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (12 FIĽO Marek, 10 MIRILOVIČ Martin), 19 ZÁHUMENSKÝ Radovan (7 SARVAŠ Ján), 10 MIRILOVIČ Martin (7 SARVAŠ Ján, 23 KOSTELNÝ Jakub), 20 VESEL Peter (24 BODNÁR Matúš), 24 BODNÁR Matúš (7 SARVAŠ Ján, 5 MELICHER Michal), 10 MIRILOVIČ Martin (13 PETRINEC Félix)

Súper pricestoval na dvojstretnutie do Brezna len s desiatimi korčuliarmi, ale každý z nich mal svoju kvalitu a tak sa hrali vyrovnané stretnutia. V sobotu stále vyhrávali naši dorastenci o jeden, či dva góly, ale húževnatý súper sa nechcel zlomiť. V závere nakoniec inkasoval do prázdnej brány šiesty gól a domáci získali tri cenné body.

NEDEĽA  26.10. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HK MLÁDEŽ MICHALOVCE  5:2 (0:0, 5:1, 0:1)
Góly BR:  20 VESEL Peter, 18 GIERTL Oliver (9 NEMEC Ladislav, 10 MIRILOVIČ Martin), 7 SARVAŠ Ján (15 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin, 9 NEMEC Ladislav), 18 GIERTL Oliver (8 LUPTÁK Patrik, 6 MIKLOŠ Matej)

Druhé stretnutie bolo v úvode opatrné, nikto nechcel inkasovať a dostať sa pod tlak. Tentoraz sa podarilo skórovať našim dorastencom, najskôr Vesel a potom Giertl priklonili pohodu na naše hokejky. Keď využil mladý Sarvaš, nováčik v drese dorastu presilovku o dvoch hráčov, vyzeralo to pre našich hráčov oveľa lepšie ako v sobotu. Následne sa dvakrát presadil Giertl, ktorý skompletizoval svoj hattrick. Hneď na to súper korigoval a takto aj skončila druhá tretina. V tretej tretine dostal súper možnosť hrať presilovku o dvoch hráčov a ponúknutú možnosť využil, keďže už nikto ďalšie presné zásahy nepridal, víťazstvo ostalo doma. Na týchto dvoch vzájomných stretnutiach v priebehu dvoch dní jasne vidieť, ako dôležitý je vstup do zápasu, ako aj nestrannosť a pozornosť rozhodcu, ktorý môže nevedomky výrazne ovplyvniť vývoj samotného diania na ľade.

SOBOTA  25.10. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HK MLÁDEŽ MICHALOVCE  1:8 (0:1, 0:3, 1:4)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin, 8 LUPTÁK Patrik)

Toto stretnutie výrazne ovplyvnil nekoncentrovaný výkon hlavného rozhodcu. Prvý gól sme inkasovali po prieniku cez obrancu, ktorý bol nedovolene bránený. Druhý z oslabenia o dvoch hráčov, kde minimálne druhý odpískaný faul, bol z kategórie nefaulov, následné oslabenie ešte využil súper na ďalší gól. Po takomto úvode má problém aj skúsenejší kolektív zdvihnúť hlavu a začať hrať hokej podľa vlastných predstáv, nepodarilo sa to ani našim dorastencom, skóre súper ešte navyšoval a naša zdecimovaná defenzívna časť hry mu to poľahky umožňovala.

NEDEĽA  19.10. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - HK GLADIATORS TRNAVA  0:2  (0:0, 0:0, 0:2)

Stretnutia s extraligovými parametrami odohrali obidve mužstvá v Brezne. Na gól sa čakalo až do začiatku tretej tretiny. Práve o ten sa do tých chvíľ hralo. Mužstvo, ktoré v takto vyrovnanom stretnutí strelí gól sa dostane do psychickej výhody. Napriek tlaku sa naši chlapci pokúšali o vyrovnanie, dostali sa k niekoľkým situáciám v blízkosti brány Trnavy, ale namiesto vyrovnania súper po buly v našom obrannom pásme navýšil na konečných 0:2. Napriek prehre treba vyzdvihnúť výkon chlapcov v tomto stretnutí, ktorý by mohol byť odrazovým mostík do nasledujúcich zápasov.

SOBOTA  18.10. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - ŠHK 37 PIEŠŤANY  0:8 (0:1, 0:3, 0:4)

Z objektívnych príčin nenastupoval dorast na toto stretnutie v plnej sile. Za týchto okolností výkon domáceho tímu na lídra súťaže  nestačil. Za daných okolností dostali priestor v hre hráči, ktorí by ho dostali menej a nazbierali tak skúsenosti so zdatným súperom, ktorý svojimi výkonmi ašpiruje na vyššiu súťaž.

NEDEĽA  12.10. 2014 - Zimný štadión Michalovce 
HKM MICHALOVCE - HK BREZNO  5:6 gws (1:2, 3:2, 1:1, 0:0)
Góly BR: 8 LUPTÁK Patrik (5 MELICHER Michal), 10 MIRILOVIČ Martin (18 GIERTL Oliver, 17 KYSUCKÝ Marek), 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin), 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin, 23 KOSTELNÝ Jakub), 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin, 6 MIKLOŠ Matej), 5 MELICHER Michal

V druhom stretnutí počas víkendu už domáci pôsobili oveľa živšie a hralo sa vyrovnané stretnutie, napriek tom naši dorastenci viedli počas celého stretnutia. Svoj náskok však neudržali a húževnatí východniari sa stále doťahovali, konečné skóre po 60 minútach bolo 5:5, predĺženie bolo bez gólov, nájazdy tentoraz vyšli našim atak si vezú z Michaloviec dva body

SOBOTA  11.10. 2014 - Zimný štadión Michalovce
HKM MICHALOVCE - HK BREZNO  3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub, 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin)

Dorastenci cestovali na dvojdňovku na východ, kde odohrali zápasy s domácimi Michalovcami. V sobotu to bol pre Brezňanov krutý zápas, hrali, tlačili súpera, tvorili hru. Domáci predviedli málo hokejových momentov, s výnimkou brankára a predsa im to stačilo na plný bodový zisk. Pomer striel bol z pohľadu našich mladíkov 46:19, ale nedokázali sa gólovo presadiť viac ako dvakrát a keď súper využil tri z azda piatich šancí, ktoré stáli za zmienku, bola z toho krutá prehra Brezna

NEDEĽA  05.10. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 17:3 (2:1, 7:1, 8:1)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (5 MELICHER Michal), 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin, 18 GIERTL Oliver), 18 GIERTL Oliver (20 VESEL Peter, 16 RÉTI Matúš), 23 KOSTELNÝ Jakub (18 GIERTL Oliver, 10 MIRILOVIČ Martin), 10 MIRILOVIČ Martin (18 GIERTL Oliver), 23 KOSTELNÝ Jakub (4 MUCHA Dušan, 13 PETRINEC Félix), 25 SMIDA Tomáš (15 FAŠKO - RUDÁŠ Martin, 4 MUCHA Dušan), 16 RÉTI Matúš (24 BODNÁR Matúš, 20 VESEL Peter), 20 VESEL Peter (24 BODNÁR Matúš, 16 RÉTI Matúš), 16 RÉTI Matúš (10 MIRILOVIČ Martin, 6 MIKLOŠ Matej), 13 PETRINEC Félix (25 SMIDA Tomáš), 24 BODNÁR Matúš (19 ZÁHUMENSKÝ Radovan, 20 VESEL Peter), 24 BODNÁR Matúš (5 MELICHER Michal, 19 ZÁHUMENSKÝ Radovan), 15 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (17 KYSUCKÝ Marek, 25 SMIDA Tomáš), 23 KOSTELNÝ Jakub (18 GIERTL Oliver, 9 NEMEC Ladislav), 20 VESEL Peter (24 BODNÁR Matúš, 19 ZÁHUMENSKÝ Radovan), 9 NEMEC Ladislav
 
SOBOTA  04.10. 2014 - Aréna Brezno 
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 10:0 (5:0, 1:0, 4:0)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (18 GIERTL Oliver, 10 MIRILOVIČ Martin), 24 BODNÁR Matúš (20 VESEL Peter), 22 GURA Filip (16 RÉTI Matúš), 6 MIKLOŠ Matej, 10 MIRILOVIČ Martin (18 GIERTL Oliver), 20 VESEL Peter (5 MELICHER Michal), 8 LUPTÁK Patrik (10 MIRILOVIČ Martin), 20 VESEL Peter (19 ZÁHUMENSKÝ Radovan), 20 VESEL Peter (19 ZÁHUMENSKÝ Radovan, 24 BODNÁR Matúš), 6 MIKLOŠ Matej (18 GIERTL Oliver)
 
NEDEĽA  28.09. 2014 - Zimný štadión Debrecín (HUN)
DHK DEBRECINI (HUN) vs HK BREZNO  0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly BR: 10 MIRILOVIČ Martin, 10 MIRILOVIČ Martin (12 FIĽO Marek, 24 BODNÁR Matúš)
 
SOBOTA  27.09. 2014 - Zimný štadión Debrecín (HUN)
DHK DEBRECINI (HUN) - HK BREZNO 3:2 gws (1:1, 0:1, 1:0, 0:0)
Góly BR: 9 NEMEC Ladislav (25 SMIDA Tomáš, 8 LUPTÁK Patrik), 23 KOSTELNÝ Jakub (12 FIĽO Marek, 8 LUPTÁK Patrik), 17 SZOKOLOV Artyom

V priebehu leta sa postupne formoval káder dorastu. Miestami to vôbec nevyzeralo dobre, ale napokon ako ukazujú výsledky úvodných kôl, sa zišla veľmi dobrá partia, ktorá bude v tejto sezóne vedená novou trénerskou dvojicou Pecník, Bauer. Chlapci si sezónu rozohrali fantasticky a po úvodných šiestich kolách sú na treťom mieste o bod za vedúcim Púchovom a Piešťanmi. Pevne veríme, že sa im po 44 kolách podarí umiestnenie do 4. miesta, ktoré im zariadi predĺženie sezóny v podobe play-off.

NEDEĽA  21.09. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA 7:3 (1:0, 4:0, 2:3)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin), 15 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 18 GIERTL Oliver), 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin), 12 FIĽO Marek (10 MIRILOVIČ Martin, 23 KOSTELNÝ Jakub), 23 KOSTELNÝ Jakub (24 BODNÁR Matúš, 19 ZÁHUMENSKÝ Radovan), 23 KOSTELNÝ Jakub (12 FIĽO Marek), 18 GIERTL Oliver
 
SOBOTA  20.09. 2014 - Zimný štadión Púchov 
MŠK PÚCHOV - HK BREZNO 5:4 x (2:0, 1:0, 1:4, 1:0)
Góly BR: 10 MIRILOVIČ Martin (12 FIĽO Marek), 20 VESEL Peter (24 BODNÁR Matúš, 19 ZÁHUMENSKÝ Radovan), 10 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 12 FIĽO Marek), 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin, 12 FIĽO Marek)
 
NEDEĽA  14.09. 2014 - Zimný štadión Ružomberok 
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 1:6 (0:0, 0:2, 1:4)
Góly BR: 10 MIRILOVIČ Martin (18 GIERTL Oliver, 3 PETRINEC Félix), 10 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 18 GIERTL Oliver), 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin), 12 FIĽO Marek (25 SMIDA Tomáš), 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin), 10 MIRILOVIČ Martin (18 GIERTL Oliver)
 
SOBOTA  13.09. 2014 - Zimný štadión Ružomberok
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin), 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin), 10 MIRILOVIČ Martin (24 BODNÁR Matúš), 21 POLIAK Matej (9 NEMEC Ladislav, 10 MIRILOVIČ Martin), 12 FIĽO Marek
 
NEDEĽA  07.09. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 46 BEMACO BARDEJOV  6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Góly BR: 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin), 10 MIRILOVIČ Martin (14 NEMEC Matej), 18 GIERTL Oliver (23 KOSTELNÝ Jakub, 10 MIRILOVIČ Martin), 10 MIRILOVIČ Martin (18 GIERTL Oliver), 13 MAKARA Martin (12 DURAČINSKÝ Marek, 19 PANÓC Filip), 12 DURAČINSKÝ Marek (13 MAKARA Martin, 25 Hmeľar Tomáš ), 18 GIERTL Oliver (10 MIRILOVIČ Martin, 23 KOSTELNÝ Jakub), 10 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 6 MIKLOŠ Matej) (Fotogaléria)
 
SOBOTA  06.09. 2014 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HC 46 BEMACO BARDEJOV 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Góly BR: 23 KOSTELNÝ Jakub (10 MIRILOVIČ Martin), 16 RÉTI Matúš (15 FAŠKO - RUDÁŠ Martin), 17 KYSUCKÝ Marek (15 FAŠKO - RUDÁŠ Martin,16 RÉTI Matúš), 17 KYSUCKÝ Marek (12 FIĽO Marek, 19 ZÁHUMENSKÝ Radovan), 10 MIRILOVIČ Martin (23 KOSTELNÝ Jakub, 17 KYSUCKÝ Marek), 17 KYSUCKÝ Marek (23 KOSTELNÝ Jakub, 10 MIRILOVIČ Martin), 15 FAŠKO - RUDÁŠ Martin (25 SMIDA Tomáš)(Fotogaléria)
 
SOBOTA  30.08. 2014 - Zimný štadión Ružomberok ( Prípravné stretnutie)
MHK RUŽOMBEROK - HK BREZNO 0:15
Góly BR:
 
SOBOTA  23.08. 2014 - Aréna Brezno ( Prípravné stretnutie)
HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 10:2
Góly BR:

H E A D L I N E S