HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
HK BREZNO - "MLÁDEŽ" - ARCHÍV

SEZÓNA 2017/2018

SOBOTA/NEDEĽA 05.-06.08.2017 Zimný štadión Veľký Krtíš
HOKEJOVÝ TURNAJ (3.-4. ROČNÍK)

Turnaj sa konal v miere exotickom prostredí a preto sme sa ho chceli zúčastniť, aby sme to okukli. Ďalším lákadlom bolo medzinárodné obsadenie s českým účastníkom turnaja s Hodonína. Ďalšími účastníkmi boli domáci hráči Veľkého Krtíša, HKM Zvolen a výbery Be the Best, ktoré mali dva tými.

1. zápas 
HK BREZO - HKM ZVOLEN 17:8 (7:3, 10:5)
Góly BR: Multán (Turňová), Multán (sam.), Multán (Belička), Multán (sam.), Multán (Belička), Multán (Jerguš), Jerguš (Multán), Multán (Turňová), Multán (Jerguš), Šiška (sam.), Turňová (Roman), Grexa (Šiška), Belička (Jerguš), Turňová (Grexa), Turňová (Belička), Multán (Turňová), Multán (s.n)

Prvý zápas mal vyrovnaný úvod, potom sa prejavila lepšia technická dispozícia našich hráčov a najmä lepšia koncovka. V druhej časti sme pokračovali v dobrom výkone a pridali sme aj kombinačné akcie, ktoré bol zakončené peknými gólmi. Herne aj produktivitou exceloval Maťo Multán.

2. zápas 
HK BREZNO - BE THE BEST "Blue" 7:7 (2:5, 5:2)
Góly BR: Turňová (Belička),Multán (Vajsochr), Multán (sam.), Turňová (Multán), Šiška (Jerguš), Multán (Grexa), Šiška (Belička)

Po prvom zápase sme mierne spyšneli a mysleli sme si, že góly si dá súper zrejme sám. Ten nás z omylu vyviedol, keď nám v prvej časti výsledkovo ušiel. Po dohovore sme zlepšili prístup aj výkon a podarilo sa nám zápas vyrovnať. Šiška exportným backhandom v závere zrovnal stav na 7:7 a tento moment sa neskôr ukázal ako kľúčový pre celý turnaj.

3. zápas 
HK BREZNO - HC HODONÍN (CZE) 4:6 (2:4,2:2)
Góly BR: Multán (Grexa), Šiška (s.n.), Grexa (s.n.), Multán (s.n.)

Jednoznačne najťažší zápas turnaja nás čakal na konci prvého hracieho dňa. Sedem "bojovníkov" sa bilo čo im sily stačili, no najmä v prvej časti nám súper strelil o dva góly viac než sme dokázali streliť my. Dobrou motiváciou bola skutočnosť, že sa bodovala každá odohratá časť a tak sme chceli body uchmatnúť aspoň za druhú časť. To sa nám po remíze 2:2 v druhej časti podarilo a posunulo nás to v tabuľke opäť nahor.

Po prvom hracom dni sme si čas spestrili kúpaliskom s množstvom atrakcií, kde hráči mohli zrelaxovať a dobre zregenerovať nielen fyzicky, ale najmä psychicky.

4. zápas 
HK BREZNO - HC VEĽKÝ KRTÍŠ 20:1 (10:0,10:1)
Góly BR: Multán (Berčík B.), Multán (sam.), Multán (Berčík B.), Multán (Berčík B.), Berčík B. (Grexa), Berčík B. (Grexa), Multán (Turňová), Multán (sam.), Jerguš (Berčík B.), Multán (Šiška), Berčík B. (sam.) Šiška (Belička), Multán (sam.), Multán (sam.), Multán (sam.), Turňová (Jerguš), Multán (Šiška), Turňová (Grexa), Šiška (Multán), Jerguš (Belička)

Rozbeh druhého hracieho dňa nám vyšiel, súpera sme prevalcovali hneď od začiatku. Hráči si zápas užili a kopec z nich sa presadilo aj strelecky. Hráčov som sa snažil tlačiť do kombinačných riešení situácií čo viedlo k peknej hre.

5. zápas 
HK BEZNO - BE THE BEST "White" 13:0 (5:0, 8:0)
Góly BR: Berčík B. (Šiška), Multán (sam.), Multán (Turňová), Grexa (sam.), Mután (Belička), Berčík B. (Multán), Turňová (Belička), Grexa (sam.), Multán (sam.), Multán (Turňová), Multán (sam.), Multán (Belička)

V našom poslednom zápase sme nechceli nič podceniť, pretože na druhé miesto nás posúvala len výhra v oboch častiach hry. Naši hráči však nepripustili žiadnu drámu a potvrdili, že aj oni majú svoje kvality. Jasne vyhrali proti selektu v oboch častiach a obsadili výborné druhé miesto.

Celkové poradie v turnaji: 
1. HODONÍN (CZE) 
2. HK BREZNO 
3. BE THE BEST "A" 
4. HKM ZVOLEN 
5. BE THE BEST "B" 
6. HC VEĽKÝ KRTÍŠ

Druhé miesto vzhľadom na ťažkosti pri nominácii na turnaj je jednoznačným úspechom. Hráči ukázali, že sa vedia zomknúť a ukázali jednoznačné napredovanie od zápasu k zápasu. Špeciálne poďakovanie patrí Oliverovi Vajsochrovi, za jeho kvalitné a spoľahlivé výkony, bez jeho účasti by sme sa turnaja nemohli zúčastniť. Všetci zúčastnení hráči si odnášajú spoločný pohár za druhé miesto, strieborné medaily, ale najmú nové zručnosti nacvičené a zdokonalené v zápasoch. No najmä si odnášajú príjemné spomienky na pekný turnaj strávený v príjemnom prostredí. Turnaj si pre nás odnáša ešte jedno naj, je to turnaj ktorý sme absolvovali v zatiaľ najskoršom termíne 5.-6. augusta. Bonusom turnaja bolo individuálne ocenenie Mateja Multána za najlepšieho strelca turnaja, keď sa mu podarilo nastrieľať za 5 zápasov 33 gólov.

SEZÓNA 2016/2017

XIII. ROČNÍK MEMORIÁLU LADISLAVA HORSKÉHO

So sezónou 2016/17 sa mladší žiaci HK BREZNO rozlúčili v domácom prostredí na 13. Ročníku memoriálu L.Horského. Pozvanie na turnaj priali MŠHK Mládež Prievidza a HC Petržalka. Každé z družstiev odohralo proti sebe po dva zápasy. Víťazom sa stali PANTERI z Petržalky, ktorí lepšie zvládli posledný rozhodujúci zápas proti našim RYTIEROM. Počas celého turnaja vládla skvelá priateľská atmosféra. Zápasy boli kvalitné, hráči predviedli mnoho krásnych akcií, ktoré fanúšikovia odmenili potleskom. Družstvo Prievidze pricestovalo bez niekoľkých kľúčových hráčov, čo sa prejavilo hlavne v druhej polovici turnaja. Naši RYTIERI podali kolektívny výkon a odmenou im boli strieborné medaily. Turnaj bol spestrený súťažou zručností, do ktorej sa zapojili všetci hráči. Pätica najlepších bola odmenená. Chceme sa poďakovať primátorovi mesta BREZNO pánovi Tomášovi Abelovi, ktorý podporil tento turnaj, tiež vedeniu HK BREZNO, zdravotnej službe, rozhodcom, dievčatám z časomiery a samozrejme rodičom. Bez pomoci týchto ľudí by nebolo možné zorganizovať 13.ročník Memoriálu L.Horského. Ešte raz ĎAKUJEME!

HK BREZNO - MLÁDEŽ PRIEVIDZA    6:1  /  MLÁDEŽ PRIEVIDZA - HC PETRŽALKA  2:4

HK BREZNO - HC PETRŽALKA          4:4  /   MLÁDEŽ PRIEVIDZA - HC PETRŽALKA 1:12

HK BREZNO - MLÁDEŽ PRIEVIDZA 10:1

HK BREZNO - HC PETRŽALKA         1:4

Najlepší jednotlivci:

Obranca  - Domink ŠVEC (HK Brezno),

Útočník    - Innocent HEČKO (HC Petržalka),

Brankár   -  Matúš MIHÁLIK (MŠHK mládež Prievidza)

Víťazi v súťaži zručností: Domnik ŠVEC, Marek MEDVEĎ (HK Brezno); Simon ŠULC, Hana FANČOVIČOVÁ (HC Petržalka); Filip BALÁŽ (MŠHK mládež Prievidza) 

SEZÓNA 2015/2016

NOVOROČNÝ TURNAJ HKB U13 2016

Vzhľadom na skutočnosť, že naši šiestaci odohrali turnaj v Považskej Bystrici, sme sa rozhodli zorganizovať turnaj aj pre kategóriu siedmakov. S prihliadnutím na ich počet (v turnaji sa ich predstavilo 9 + 1 brankár) sme však zvolili alternatívu spojenia s šiestakmi. Pozvali sme tými zo západného Slovenska, nakoľko sa s nimi bežne nekonfrontujeme, konkrétne Prievidzu, Topoľčany a Považskú Bystricu. Ich početnosť a postavenie v tabuľkách naznačovala vyrovnanosť nášho turnaja. Hralo sa zaujímavým systémom kde sa v skupine stretol, každý s každým a následná tabuľka určila súperov do bojov "play off" ktoré rozhodli o umiestnení v turnaji. Konkrétne 4.  3. tým z tabuľky sa stretli v zápase o 3. miesto, 1. a 2. tým sa stretli vo finále v boji o prvenstvo v turnaji.

PONDELOK 04.01. 2016 - Aréna Brezno
HK BREZNO - MŠHK MLÁDEŽ PRIEVIDZA 4:3 s.n. (1:1, 2:2)
Góly BR: Gérer (Turňa, Rosík), Zemko (Šarina), Zubák (Zemko), rozhodujúci nájazd Zemko

Prvý zápas v turnaji nebol z našej strany najlepší. Možno sa o to postaralo prílišné sebavedomie, možno podcenenie súpera. V zápase sme dominovali, ale v niekoľkých situáciách sme si nepostrážili  hráča priamo pred našou bránou. Tento fakt zdôrazňuje skutočnosť, že všetky góly mal na starosti jeden hráč súpera. Našu dominanciu sme vyjadrili gólmi až v poslednej časti zápasu, kedy sme vyrovnali zápas a v tlaku sme chceli rozhodnúť už v riadnom hracom čase. Body sme však ratovali až v nájazdoch, kedy nás podržal brankár Šimko a výhru zariadil Zemko. Najlepším hráčom v tomto zápase sa stal hráč s číslom 71 Matúš Zemko.

HK BREZNO - HC TOPOĽČANY 4:7 (1:2,3:5)
Góly BR: Bálint (Zemko, Zubák), Zubák (Zemko), Bálint (Zubák), Bálint (Zemko)

Súper disponoval väčším počtom siedmakov, čo znamenalo, že jeho výkon bol konzistnejší, než náš. V hre boli pasáže kedy sme súpera zatlačili no potom prišiel z našej strany zlý úsek hry a ten posadil na koňa disponovaného súpera, ktorý nám gólovo odskočil. Skúsili sme ešte stíhaciu jazdu a strelené góly nás na chvíľu nakopli, no rozdiel skóre bol priveľký. Najlepším hráčom v tomto zápase sa stal hráč s číslom 91 Marek Bálint.

HK BREZNO -  HK 95 PANTERS POVAŽSKá BYSTRICA 1:0 s.n.(0:0,0:0)
Gól BR: Matúš Zemko

Náš tretí súper mal pred našim vzájomným zápasom sto percentnú úspešnosť a v tabuľke za dve výhry 6 bodov. My sme sa však chceli na súpera vytiahnuť a výhrou si napraviť chuť. Tento zápas sa líšil od predošlých nasadením a pristupovaním k hráčom, kedy sme neváhali využívať fyzickú hru, čím sme súpera dokonale zneškodnili. Jedinou chybičkou bola naša zlá produktivita, keď sa nám ani zo šancí nepodarilo presadiť. Opäť tak prišli na rad samostatné nájazdy. Po dlhej sérii, kde sa na nás "bystričania" doťahovali sme nakoniec slávili úspech a autorom gólu bol opäť Matúš Zemko. Najlepším hráčom v tomto zápase sa stal hráč s číslom 50 Šimon Šimko (brankár domácich s čistým kontom.

Tabuľka po zápasoch v základnej skupine:
1. HK 95 Pov. Bystrica  3 zápasy  2 výhry 1 remíza a prehra po nájazdoch   7 bodov
2. HC Topoľčany  3 zápasy  2 výhry  1 prehra   6 bodov
3. HK BREZNO  3 zápasy  2 výhry po s.n.  1 prehra  4 body
4. HK Prievidza  3 zápasy 1 remíza a prehra po s.n.  2 prehry  1 bod

Zápas "play of" o tretie miesto
HK BREZNO - MŠHK MLÁDEŽ PRIEVIDZA 5:0 (2:0, 3:0)
Góly BR: Turňa (Zubák), Bálint (Zemko), Turňa (Bálint), Zubák (Zemko), Bálint (Kováčik R.)

Naši hráči konečne podali výkon, aký sme si od nich predstavovali od úvodu turnaja. Hrali s chuťou a ľahkosťou akoby si súpera v prvom duely oťukli a teraz už vedeli čo ich čaká. V prvej časti hry sme hráčov upozorňovali na podcenenie súpera a rovnako sme ich vyzývali k zodpovednosti v jednotlivých činnostiach. Druhá časť bola už jednoznačne v našej réžii a hráči si zápas užívali, škod, že takýto stav  prišiel v tejto fáze turnaja.

Vo finále sa stretli 1. a 2. tým z tabuľky základnej časti a síce HK Považská Bystrica : HC Topoľčany,, zápas sa skončil jasným víťazstvom Považskej Bystrice v pomere 6:0.

Konečné poradie:
1. HK 95 P. Bystrica 2. HC Topoľčany 3. HK BREZNO 4. HK Prievidza    

Turnaj splnil naše očakávania z pohľadu vyrovnanosti zápasov, svedčia o tom aj jednotlivé zápasy, keď každý mohol poraziť každého a rozhodovali skutočné maličkosti. Naši hráči potrebovali na rozbeh dva zápasy a  aj napriek trom výhram zo štyroch zápasov skončili "len" na treťom mieste. Tými ktoré sa v turnaji vyskytli však nie sú z pohľadu tradície či výchovy hráčov žiadny "zelenáči", preto musíme rešpektovať ich kvalitu. Ak by sme chceli pomýšľať na lepši umiestnenie museli by sme podávať lepšie výkony od prvého zápasu, rovnako produktivita bola kľúčová, nakoľko od nás bola produktívna iba prvá formácia, ktorej iba občas sekundovala druhá. Hráčom však nemôžeme uprieť snahu a treba povedať, že od lepšieho výsledku sme neboli ďaleko. Turnaj nás tak po vianočných prázdninách preveril, čo je však horšie na zoznam zranených pribudli dvaja hráči. Súperom ďakujeme, že merali nemalé vzdialenosti na náš turnaj dúfame, že sa im páčil formát turnaja, či jeho vyrovnanosť, ako aj samotná organizácia. Dúfame že sa u nás cítili príjemne a naša spolupráca bude aj naďalej pokračovať. 

KORDÍK CUP 2015 - 5.-6. ROČNÍK

Za účasti štvorice tímov sa odohral turnaj prevažne 6. ročníkov hokejových tried. Účastníci z Trnavy a Topoľčian sú prvoligisti s podobne situovanou mládežou ako my, a v ročníkoch 6.-7. je na tom veľmi podobne aj Považská Bystrica, ktorá nehrá prvú ligu iba pre nedostatok hráčov vo vyšších ročníkoch. Tieto skutočnosti sľubovali vyrovnané  zápasy.

NEDEĽA 27.12. 2015 - Zimný štadión Považská Bystrica
HK BREZNO - HC TOPOĽČANY 8:3 (2:1, 3:2, 3:0)
Góly BR: Turňa (Melicher, Faško), Faško (Turňa, Melicher), Turňa (Melicher, Faško), Turňa (Faško, Melicher), Melicher (Ďordík, Novysedlák), Melicher (Lukačovič, Turňa), Faško (Vallo), Vallo (Šarina)

S technickým súperom sme sa v úvode trochu potrápili, spoľahnúť sme sa mohli na produktivitu prevažne len jednej formácie. Ani po zmenách v zostave sa nám nepodarilo preniesť produktivitu do ďalších formácií. V polovici zápasu sme však Topoľčanom odskočili a naša hra sa mierne ukľudnila, čo sa odzrkadlilo aj na rozdiele v skóre. Túto pohodu sme chceli preniesť do druhého zápasu s domácou Považskou Bystricou.

HK 95 PANTERS POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 1:0 (0:0, 0:0, 1:0

Po minimálnej pauze sme nastúpili na ďalší duel hraný 3 x 15 minút čistého času. Čo sa ukázalo ako extrémne náročné pre kondíciu našich hráčov. Na podobné porcie záťaže nie sú ešte zvyknutí. V zápase sme nezačali najlepšie a súpera sme pustili do viacerých šancí. Neskôr sme si viacero gólových príležitostí vytvorili aj my, ale trestuhodne sme zblízka prestrelili bránu, či minuli puk po prihrávke pred odkrytú bránu súpera. Tieto chyby, ako aj skutočnosť, že sme nestrelili gól nás stáli výsledok tohto zápasu. Vývoj turnaja sa však pekne zamotal a do poslednej chvíle bol otvorený, čo sa postaralo o našu motiváciu do tretieho turnajového stretnutia s Trnavou.

HK BREZNO - HK TRNAVA 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Góly BR: Faško (Ďordík), Lukačovič (Ďordík), Turňa (Škantár, Melicher)

Pred zápasom sme si povedali, že rozhodujúca bude herná disciplína a dĺžka striedaní v náročnom zápase. Zámer nám však nie celkom vyšiel, nakoľko sme inkasovali hneď z prvej strely, keď súper dostal priveľa priestoru na zakončenie. Potom sme už začali plniť pokyny a v prvej tretine sa nám podarilo vyrovnať. V druhej časti hry sme urputným bojovaním strelili dva góly po dôraznej práci  našich hráčov. Je však nutné uznať, že našim hráčom chýbala najmä v zakončení ľahkosť  na góly sme sa doslova nadreli. V tretej tretine sme nechali za chrbtom zabudnutého hráča ktorý sa v rýchlosti pred brankárom nemýlil. Stále sme však figurovali na predbežnom prvom mieste v tabuľke turnaja. Po dvoch inkasovaných góloch jednom tečovanom a jednom nedôraze v obane sme už museli prijať prehru v tomto zápase.

Konečné poradie: 1. HK Trnava   2. HK 95 P. Bystrica    3. HK BREZNO     4. HC Topoľčany 

Individuálne ocenenie za svoju produktivitu zinkasoval Oliver Turňa ako najužitočnejší hráč turnaja.

Celkové tretie miesto v vyrovnanej konkurencii, nie je vysloveným prepadákom, ale vzhľadom na možnosti nášho tímu sa nám máli. Obzvlášť, keď prvenstvo v turnaji bolo viac než na dosah. Na lepší výsledok, by sme potrebovali lepšiu súhru vo formáciách, ako aj lepšie individuálne výkony hráčov, ktorí zaostali za svojimi možnosťami. Možnosť ukázať sa v lepšom svetle budú mať hráči už 4.1. 2016 v domácom turnaji, kde sa predstavia v zmiešanom tíme 6. a 7. ročníka. 

  

MEDZINÁRODNÝ HOKEJOVÝ TURNAJ STARŠÍCH ŽIAKOV

NEDEĽA 27.12. 2015 - Zimný štadión Ružomberok
HK BROCENI (LAT) - HK BREZNO 2:2 (0:1, 2:1)
Góly BR: Mikovíny (Kováčik, Marek), Auxt (Szöke A.)

Úvodný zápas bol poznačený vianočnou prestávkou, hráči sa pomaly dostávali do tempa. Napriek tomu sme umnou a bojovnou hrou, podporenou výkonmi brankárov dokázali súpera udržať na nule, my sme sa dvakrát po dôraznej dorážke presadili a až do poslednej minúty sme držali sľubný náskok. Vtedy sa ale súper prvýkrát presadil a keď mu vyšla aj záverečná power play bola z toho pre nás smutná deľba bodov.  

HK BREZNO - JUNOSŤ MINSK (BLR) 0:5 (0:3, 0:2)
Druhé nedeľné meranie síl sme začali vlažne a Bielorusi nás hneď v prvom striedaní potrestali. Potom sme mali sľubnú pasáž hry, ktorú sme ale nezakončili gólom, naopak sme inkasovali pri hre 4:4 a v oslabení. Rozbehnutého súpera sme v úvode zatlačili a nechceli sme mu dovoliť navýšiť náskok, opäť sa ale stalo to čo v prvej časti, udrel súper. Snahu o čestný úspech chlapcom uprieť nemožno, ale nepochopiteľne si predlžovali striedania, ktoré tak boli bez energie a chýbali sily na kvalitnejšie zakončenie.
 
PONDELOK 28.12. 2015 - Zimný štadión Ružomberok
MHKM SKALICA - HK BREZNO 3:2 (1:1, 2:1)
Góly BR: Berčík (Mikovíny, Matzenauer), Marek (Mikovíny)

V pondelok ráno sme sa stretli so Skalicou, mali sme ambíciu uspieť. Najskôr sme prehrávali aby sme do prestávky dôraznou akciou rodáka z Brezna, ktorý nás posilnil na turnaji, vyrovnali. Potom sme boli aktívnejším tímom, Skalica však efektívnejším. Najskôr sme inkasovali s nenápadnej akcie v oslabení a neskôr v presilovke po zaváhaní na útočnej modrej čiare. Tú istú presilovku sme o pár sekúnd využili a vrátili sa do zápasu, žiaľ už ani záverečná power play nám nepriniesla vyrovnanie, ktoré by sme si zaslúžili.

HK BREZNO - MHK RUŽOMBEROK 2:1 (0:1, 2:0)
Góly BR: Brucháč, Šimko

Dramatické stretnutie sme odohrali s domácim tímom, v ktorom sme už boli poriadne hladný po víťazstve. Inkasovaným gólom sme sa však dostali pod tlak. Pozitívne je, že až do samého konca sme ukazovali odhodlanie a nezlomnosť, za čo sme boli odmenení necelé tri minúty pred koncom, kedy sme v krátkom čase strelili dva góly a zažili tak opačné emócie oproti zápasu s Broceni.

MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO 3:5 (2:2, 1:3)
Góly BR: Šimko (Szöke A.), Repka (Matzenauer, Kafrík), Marek (Petrík), Šimko (Auxt), Marek 

Úvod ako zo zlého sna sme zažili v neskorom večernom stretnutí. Únava, nekoncentrovanosť, podcenenie súpera nás doviedli k rýchlej dvojgólovej strate. Až od toho momentu sme prepli na vyššie obrátky a dostali opakovane súpera pod súvislý tlak, z toho rezultovalo vyrovnanie. V druhej časti sme opäť inkasovali a boli sme pod časovým tlakom, nakoľko už nezostávalo veľa minút do konca. Po peknej kombinácii sa nám podarilo vyrovnať. Opäť sme sa nevyhli chybe a súperov hráč sa rútil sám na našu bránu, už poza prekonaného brankára však netrafil odkrytú bránu. Podľa známeho nedáš, dostaneš udrel opäť náš fantóm, najmladší hráč tímu Šimko a znovu rozhodol o našom víťazstve. Do prázdnej brány sme pri power play súpera pridali piaty gól.

UTOROK 29.12. 2015 - Zimný štadión Ružomberok
HK BREZNO - DBJSS DAUGAVPILS (LAT)  1:8 (0:4, 1:4)
Góly BR: Matzenauer (Petrík, Pončák)

Posledný zápas bol pre oba tímy dôležitý, bol to priamy súboj o tretie miesto. Nervozitu bolo cítiť na oboch stranách. Psychickú výhodu však po strelenom góle získali Lotyši. Následne sme nedisciplinovanosťou ponúkli súperovi dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú využil. Nervozita na našej strany napriek kroteniu stále narastala, namiesto venovaniu sa hre sme podliehali panike a venovali sme sa práci rozhodcov. Chlapci nechceli počúvať a do prestávky sme z toho ešte dvakrát pykali. Najmä po štvrtom góle bolo cítiť zlom v našej hre. Posledná tretina sa už niesla v duchu tvrdých zákrokov, šarvátok, neistých rozhodnutí rozhodcov, ktoré nás doviedli k najvyššej prehre a záverečnej hromadnej bitke. Zbytočná škvrna na záver inak slušného vystúpenia nášho tímu na turnaji.

Konečné poradie:

1. Junosť Minsk (BLR) – 11b, 2. HK Broceni (LAT) – 10b, 3. DBJSS Daugavpils 8b, 4. MHKM Skalica 6b, 5. HK BREZNO 5b, 6. HK Púchov (4b), 7. MHK Ružomberok 4b, 8. Eastern Penguins (SVK-východ) 3b, 9. MHK Dolný Kubín 3b

Chlapci odohrali kvalitne obsadený medzinárodný turnaj, v ktorom herne, mierne vyčnieval bieloruský Junosť Minsk, ostatné mužstvá boli vyrovnané, všetky zápasy mali iskru a náboj, veľa stretnutí skončilo nerozhodne a až do posledného stretnutia boli všetci v napätí, na ktorom mieste nakoniec skončia. Naši chlapci zažili pády aj vzlety, lekciu z pokory v poslednom stretnutí, kde sme mohli v prípade disciplinovanejšieho výkonu určite aj vyhrať. Konečné piate miesto z deviatich účastníkov sme mohli určite vylepšiť, čo trochu mrzí. Chlapci si ale za tri dni plné hokeja prešli testom fyzických aj psychických schopností. Čas a prostriedky použité na toto podujatie boli určite dobrou investíciou všetkých zainteresovaných.  

  

LETNÁ PRÍPRAVA MLÁDEŽE HKB

Výsledky výstupných testov v žiackych mužstvách HKB

Po absolvovaní všeobecnej časti prípravy sme opätovne otestovali žiakov HK Brezno, aby sme overili ich kondičné prírastky, ako aj efektivitu použitých tréningových metód a postupov. Vyhodnotili sme aj dochádzku chlapcov v percentách a treba povedať, že ešte stále máme v klube veľa neuvedomelých hráčov, ktorí sa hokeju nevenujú na 100%, jedným dychom treba dodať, že na to doplatia kolektívy, ktoré majú takýchto hráčov vo svojich radoch. Nakoniec urobte si každý vlastný názor podľa výsledkov a dochádzky v letnej príprave.

 

Prečo kondičná letná príprava…alebo ako začať novú sezónu?

Význam „suchej“ prípravy v mesiacoch máj-jún, spočíva vo vytvorení všeobecného pohybového základu, na ktorý sa od augusta stavia  nadstavba vo forme špeciálneho tréningu na ľade. S postupom času sa deti športu venujú menej než v minulosti a to sa prejavuje na ich celkovej pripravenosti. V tréningu na ľade nie je dostatok času na naprávanie týchto nedostatkov v obratnosti, sile, rýchlosti, ale aj v postoji, či držaní tela, Preto je veľký predpoklad, že ak hráč získa v lete dobrý všeobecný základ, na ľade sa môže venovať špeciálnym požiadavkám, ktoré mu hokej ukladá.

Počas leta sú pre každú kategóriu, od prípravky až po mužov, pripravené tréningové plány, ktoré rešpektujú špecifiká a potreby danej vekovej kategórie. Tréningy sa pochopiteľne odlišujú, pričom by sa zjednodušene dalo povedať, že čím je hokejista mladší, tým väčšia je to zábava, a s pribúdajúcim vekom vzrastá náročnosť, ako aj samotné objemy tréningov.
Letná príprava je špecifický tréningový proces, ktorý je okrem hokeja prospešný aj pre samotný bežný život detí. Okrem aerobných cvičení prevažne u starších hokejistov, sa veľká pozornosť venuje koordinačným schopnostiam, konkrétne rozvoju reakčných, či akceleračných schopností, orientácii, rovnováhe, všelobecne rozvoju rýchlosti a sily, najmä stredu tela (svalov trupu, či hlbokých brušných svalov, známych tiež ako „body core“). Tieto cvičenia pozitívne ovplyvňujú držanie tela, a tiež formujú správnu muskulatúru. Pozornosť sa venuje aj nápravným, či gymnastickým cvičeniam, nakoľko držanie hokejky a samotný hokejový postoj vedie k svalovej disbalancii, skracovaniu svalov, čo môže neskôr spôsobovať únavové, či iné zranenia.
Počas leta nezabúdame ani na zábavu a všetky tréningy sú koncipované hravou, či súťažnou formou. Cvičenia do tréningov sa zaraďujú podľa nových svetových trendov, pričom vychádzajú z požiadaviek hokeja.

Ak má teda niekto predstavu, že deťom stačí v týchto mesiacoch občasný ľad a letná príprava je nepodstatná, je na omyle.

Letná príprava všeobecne nie je u hokejistov obľúbená, ale každý rozumný hokejista, ktorý chce niečo v hokeji dosiahnuť bez nej nie je. Je to veľmi dôležitá časť roka pre hokejistu. Jeho sezóna sa vlastne začína už v lete. Kondíciu, silu a všetko zlepšenie naberie práve počas letnej sezóny.

Pokračovanie prípravy – predsúťažné obdobie HK Brezno

Prinášame Vám aktuálne informácie, ktoré sú v súčasnej dobe dostupné:

20.07.-25.07.2015 - Brankársky kemp J. Filc Aréna Brezno  (hráči juniorky a dorastu ako strelci )

27.07.-01.08.2015 - Brankársky kemp J. Filc Aréna Brezno (hráči dorastu a starších žiakov ako strelci)

27.07.-01.08.2015 - Všeobecný kemp HK Brezno – Vyšná Slaná (prihlásení hráči)

03.08.-08.08.2015 - Kemp na ľade HK Brezno – Aréna Brezno (prihlásení hráči)

od 09.08. 2015 - Plánovaný začiatok predsúťažného obdobia všetkých tímov

14.08.-16.08.2015 - Turnaj v Brezne (hráči ročníka 2003 a mladší)

15.08.-16.08.2015 - Plánovaný Turnaj v Spišskej n. V.  (hráči ročníka 2000 a mladší)

21.08.-23.08.2015 - Potvrdený Turnaj vo Liptovskom Mikuláši (hráči ročníka po sept. 2001, 2002 a ml.)

22.08.-23.08.2015 - Potvrdený Turnaj vo Zvolene (hráči ročníka 2000 a mladší)

29.08.-30.08.2015 - Potvrdený Turnaj v Leviciach(hráči ročníkapo sept. 2004, 2005 a mladší)

Pribežne budú dopĺňané ďalšie aktivity.

 

SEZÓNA 2014/2015

MEDZINÁRODNÝ TURNAJ MLÁDEŽE KU DŇU VÍŤAZSTVA SOLIGORSK (BLR) 2015

"Rytieri" HKB sa zúčastnili medzinárodného turnaja v Bieloruskom Soligorsku v Ice Aréne, ktorý bol venovaný DŇU VÍŤAZSTVA.

Naše mužstvo bolo jediným zahraničným účastníkom. Na tomto turnaji sme odohrali veľmi kvalitné zápasy aj keď to podľa výsledkov tak nevyzerá. Hráči, ktorí sa zúčastnili tohto turnaja nereprezentovali len náš klub ale aj našu krajinu, ich poctivý a zodpovedný výkon nás posunul až na prvé miesto. Najlepším strelcom turnaja sa stal Benjamín AUXT. Chcem sa poďakovať všetkým hráčom za reprezentáciu nášho klubu. Takisto rodičom, že im umožnili zúčastniť sa turnaja a nakoniec organizátorom z klubu Šachtor Soligorsk, ktorý nás na tento turnaj pozvali. ŠTEFANČÍK Marcel (tréner)

    

TURNOI INTERNATIONAL GUY BEY PARIS-MEUDON 2015

Report z 1. hracieho dňa.

PIATOK 08.05.2015 - Zimný štadión Meudon 
MEUDON (FRA) - HK BREZNO 2:7 (2:3,0:4)  
Góly BR: Šimko (Schvarzbacher, Zemko), Kidaj (Gerer), Mihaly (Zemko), Gerer (Mihaly, Zemko),  Zemko ( Gerer),  Bálint ( Schvarzbacher, Zemko), Bálint ( Šimko)

Prvý zápas s domácimi sme zvládli. Napriek dráme na konci prvého polčasu, sme zdôraznili našu prevahu 4 gólmi. A získali sme plný bodový zisk.

PIATOK 08.05.2015 - Zimný štadión Meudon 
NEUILLY SUR MARNE (FRA) - HK BREZNO 5:4 (4:0,1:4)  
Góly BR: Zubak (Mešťan), Šimko( Bálint), Šimko (Zubak), Šimko ( Schvarzbacher)

Výhra našim hráčom veľmi neprospela, úvod využil súper na 3 góly z prvých troch striel. Hra celého tímu nebola dobrá. Zlepšenie prišlo v druhom polčase ktorý sme vyhrali, no na remízu v zápase sme už dosť času nemali.

PIATOK 08.05.2015 - Zimný štadión Meudon 
HK BREZNO - COURBEVOIE (FRA) 1:3 (0:1,1:2)  
Góly BR: Šimko (Mešťan)

Vyrovnaný zápas rozhodli maličkosti, konkrétne naše chyby. Súper ich využil a my sme sa ťažko presadzovali napriek množstvu šancí. Škodou je, že sme nezískali body minimálne v druhom polčase.

PIATOK 08.05.2015 - Zimný štadión Meudon 
HK BREZNO - ICE HOCKEY ACADEMY (GER) 4:3 (3:1,1:2)  
Góly BR: Bálint (Šimko), Kováčik R. (Schvarzbacher, Bálint), Šimko ( Schvarzbacher, Zubák), Zubák (Schvarzbacher, Bálint);

S favoritom, nás čakal ťažký zápas, no hráči sa po tesnej prehre ukážkovo zomkli a ukázali charakter. Bojovali, hrali ako tím a podriadili sa tímovej stratégii. Dráme v závère sme sa však nevyhli, tentokrát sme však strelili víťazný gól, ktorý bol bodkou za prvým hracím dňom.

Report z 2. hracieho dňa.

Naši chlapci živia nádej na prvú štvorku, ktorá by im zaručila hru o medaile v nedeľu, preto im treba v dnešných troch náročných stretnutiach držať päste!!!

SOBOTA 09.05.2015 - Zimný štadión Meudon 
HK BREZNO - DUCKS DE DIJONS (FRA) 1:1 (1:0,0:1)  
Góly BR: Šimko (Kováčik R.)

V zápase sme boli favorizovaní a táto pozícia nám veľmi nesedela. Ráznu akciu zakončil líder tímu Šimko, no to bolo z gólov všetko. Výrazne pomáhala "káčerom" vynikajúca brankárka, ktorá zneškodnilia aj tvrdé strely našich hráčov. Náš sen o prvej štvorke v turnaji sa nám začal rozplívať, no nádej žila.

SOBOTA 09.05.2015 - Zimný štadión Meudon 
HK BREZNO - ISERLOHN (GER) 3:1 (2:1,1:0)  
Góly BR: Bálint(Šimko), Šimko(Bálint,Schvarzbacher), Zubák (Šimko)

Minuloročný víťaz turnaja, nemecký Iserlohn, vstúpil do zápasu bez rešpektu ale aj bez pokory. Bojovným výkonom, sme mu to spočítali, keď sme vyhrali prvú polovicu, a následne na konci druhej sme rozhodli exportným gólom Zubáka 7! sekúnd pred koncom zápasu. Výhra naznačila potenciál, udržala šancu na postup, ako aj vôľu nášho tímu, ktorú museli súperi rešpektovať.

SOBOTA 09.05.2015 - Zimný štadión Meudon 
HK BREZNO - COACHING HOCKEY SCHOOL (BEL) 2:2 (2:2,0:0)  
Góly BR: Gerer(kirdaj), bálint (šimko)

Zápas poznačila vážna osobná udalosť hráča, ktorú zistil tesne pred zápasom, hráči sa však zachovali veľmi pekne, keď kamaráta podržali a celá udalosť stmelila tím a donútila ho na chvíľu dospieť. Takto zomknutý a nabudený tím šliapal ako hodinky. Na postup do prvej štvorky sme potrebovali minimálne remízu za 3 body. V úvode sme rýchlo inkasovali, no neotriaslo to nami. Bojovali sme a zabrali všetky formácie, vývoj sme otočili a po dvoch góloch sme boli vo vedení. To sme však stratili, no cennú remízu sme udržali. Rozhodla šírka lavičky keďže sme striedali tri formácie oproti súperovým 2,5.

Ďalším bonusom je momentálna delená liderska pozícia v kanadskom bodovaní celého turnaja, ktorú okupuje Jakub Šimko s 13-timi bodmi.

NEDEĽA 10.05.2015 - Zimný štadión Meudon 
HK BREZNO - COURBEVOIE (FRA) 1:4 (0:2,1:2)  
Góly BR: Šimko (Mešťan)

Po vyrovnanom začiatku sme ľahkko inkasovali dva góly, čo v takto krátkom zápase vytvorí tlak a stres.Vôľa po víťazstve bola veľká, ale súper dokázal pokryť našu prvú formáciu.V ďalších nám chýbala strelecká produktivita. Po znížení však súper ďalším gólom pochoval naše šance na vyrovnanie. Chlapci však bojovali do poslednej chvíle.

Odhodlanie získať medailu v poslednom zápase nám bude dobrou motiváciou, kde sa stretneme s belgickým súperom, s ktorým sme včera remizovali.

NEDEĽA 10.05.2015 - Zimný štadión Meudon 
HK BREZNO - COACHING HOCKEY SCHOOL (BEL) 3:2PP (1:2,1:0, 1:0)  
Góly BR: Zubák (Schvarzbacher), Šimko (Bálint), Zemko (Šimko)

Naši chlapci nakoniec zvládli toto vypäté stretnutie, napriek tomu, že v ňom prehrávali po prvej polovici o gól.V tej druhej však celý tím poriadne zabral a vyrovnanie sa dostavilo. Snažili sme sa to rozhodnúť v predĺžení, nakoľko súper disponoval technicky dobre vybavenými hráčmi. Rozhodnutie prišlo keď sa vrátil Zemko a po nezištnej prihrávke Šimka rozhodol do odkrytej bránky.

Veľkú váhu tomuto tretiemu mužstvu dáva fakt, že sme mali najmladší káder na turnaji, keď zo 17 hráčov boli len traja narodení v prvej polovici roku 2002, šiesti ku koncu roka a ôsmi boli r.n. 2003, naviac sme sa opierali vyložene o hráčov vlastnej klubovej príslušnosti, kdežto viaceré tímy súperov boli regionálne "selekty". Chlapci sa nechali správne poblázniť, turnaj odohrali na hranici svojich možností, medzi štyroch najlepších postúpili vďaka heroickým výkonom pod tlakom, proti silným súperom, ale celkovo bolo radosť ich sledovať počas celého turnaja.

CHLAPCI PRE NÁS STE ZLATÍ, GRATULUJEME!!! 

 

TEAM WORK HKB

V poslednej dobe v hokeji slávia úspechy jedine tímy ktoré volia kolektívne poňatie hry. Preto sme sa rozhodli zorganizovať filmový podvečer, ktorý sa konal priamo v hokejovej šatni, v prostredí v ktorom decká zažívajú každodennú rutinu tréningu, kde sa bavia o hokejových, školských, či osobných záležitostiach. Je nutné pochopiť, to čo nedávno písal v jednom článku Jaromír Jágr, že hokej nie je len o "hodine či hodine a štvrť, povinne odkrútenej na ľade". S hokejom, ako aj s kolektívom musí žiť každý z nás a čím budú naše vzťahy pevnejšie tým bude silnejšia aj tá povestná reťaz, v ktorej rozhoduje sila práve najslabšieho spojenia. Decká ktoré "obetovali" svoj osobný čas pre kolektív zažili voľnú chvíľku s trochou zábavy, čo im snáď dodalo energiu a celé dianie na zimáku môžu vnímať z iného uhla. Teším sa na ďalšie "team-workové" akcie.

 
 
  

REGIONÁLNY VÝBER SR "U15" 

Dolný Kubín 28.10.2014

Po úvodných kolách v regionálnych výberoch, v ktorých HK Brezno zastupovala trojica hráčov (Sarvaš, Faško-Rudáš, Matzenauer) a jeden brankár (Pončák) práve prebieha výcvikový tábor v Dolnom Kubíne. Tam náš klub zastupuje dvojica Sarvaš, Faško-Rudáš. Dňa 28.10.2014 sa odohral zápas medzi výberom Východu a Západu. Naši zástupcovia stáli na strane víťazného Východu, ktorý triumfoval v pomere 5:3. Pri jednom góle asistoval Sarvaš, pri jednom aj Faško-Rudáš, ale ten pre svoje zlé postavenie rozhodca neuznal. Podstatnejšie ako osobné štatistiky je prezentácia schopností, nie len v zápase, ale aj tréningoch, ktoré v rámci tábora chlapci absolvujú pod dohľadom reprezentačných trénerov.
 
Všetci dúfame, že chlapci budú úspešní a budú zaradení aj do užšieho kádra SR U 15, rovnako šancu majú aj Matzenauer a Pončák, ktorí pri svedomitej tréningovej práci môžu získať opäť šancu prezentovať svoje zručnosti.

2. HOKEJOVÝ KEMP HKB NA ĽADE 2014 - ARÉNA BREZNO

V nadväznosti na letný kemp sa tento rok po druhýkrát uskutočnil hokejový kemp na ľade HK Brezno v termíne od 04.-10.8. 2014. Program kempu bol ozaj rozmanitý a plne využitý. Sme veľmi radi, že sme pre kemp mohli využiť práve domáce podmienky Arény Brezno, nakoľko sme v poslednej dobe doplnili vybavenie posilňovne a po ruke sme mali všetky potrebné športoviská. Kempu sa zúčastnila skupina 50-tich hráčov, ktorí boli rozdelení na dve skupiny a v nich na ďalšie dve podskupiny. Každú skupinu mali pod kontrolou dvaja hlavní tréneri a dvaja pomocní tréneri "helpery". Každá podskupina mala vytvorené tréningové plány, presne podľa veku hráčov v skupine. O brankárov sa staral špeciálne tréner, ktorý im okrem špeciálnej prípravy zabezpečoval aj všeobecné tréningy. Denný režim bol naplnený skutočne po okraj, nakoľko obe skupiny absolvovali denne dve tréningové jednotky na ľade, okrem nich suchý tréning, zameraný na koordináciu, či rýchlostné schopnosti, špecializovaný tréning "stickhandling-u", zameraný na prácu s hokejkou. Ďalšou zložkou denného režimu bola teória, kde sme si vysvetlili význam jednotlivých tréningov, ako aj základy herného systému. Regeneráciu nám poskytla plaváreň na Mazorníku. Počas kempu sme mali k dispozícii výdatné stravovanie 5x denne, ako aj pitný režim. Spestrením stravovania, ako aj kempového režimu bola večerná grilovačka, ktorá mala charakter stmeľovacej akcie pre hráčov. Počas týždenných tréningov absolvovali hráči všetky herné činnosti, no vzhľadom na začiatok prípravy sme špeciálny dôraz kládli najmä na korčuľovanie. Každý hráč, ktorý sa kempu zúčastnil, sa rozhodne výkonnostne posunul, no miera vzostupu výkonnosti záležala práve od prístupu hráčov, nielen k tréningom na ľade, ale aj tréningov mimo ľadu, ktoré počas kempu vykonávali. Za organizátorov kempu by sme chceli vyjadriť vďaku všetkým, čo organizácii Hokejového Kempu pomohli. Menovite firme HLP Grafik Brezno, za pomoc pri výrobe pamätných tričiek, pre účastníkov hokejového kempu. Pekárni u Flosníkov za pomoc, pri desiatovom stravovaní. Marošovi Živčákovi, za výborné služby pri stravovaní. Základnej škole Pionierska 2, za prenájom priestorov telocvične. MŠK Brezno, za bezproblémový priebeh celej akcie. 

Dúfame, že sme hráčom pomohli na ceste, za ich vytúženým hokejovým snom a taktiež dúfame, že budú mať pozitívne spomienky, ako na našu spoluprácu, tak aj na celý hokejový kemp. Video galéria

7. LETNÝ HOKEJOVÝ KEMP VYŠNÁ SLANÁ 2014

V termíne od 20.-26.7. sa uskutočnil 7. ročník obľúbeného projektu letného hokejového kempu. Prvoradou úlohou kempu je vyladenie formy všeobecnej prípravy, pred prechodom na ľad.
 
Nakoľko máme v Aréne Brezno tento rok ľadovú plochu konečne poriadne skoro, kemp sa konal už koncom júna. Opätovne sme si zvolili  rekreačné stredisko Július vo Vyšnej Slanej, nakoľko ponúka výborné podmienky na tvrdý tréning. Denný režim kempu sa skladal z rannej rozcvičky, prvej doobednej fázy tréningu, druhej poobednej fázy a večerných športových hier, či florbalových turnajov. Večery či voľnejšie časti dňa, nám spestrili tímové súťaže, či hry na budovanie kolektívu. Ako prilepšenia výdatnej stravy /5xdenne/ poslúžili aj večerné opekačky či grilovanie.
 
Každá skupina sa skladala z jedenástich hráčov, pričom každý mal vytvorený špeciálny tréningový plán vhodný práve pre svoj vek. Pochvalu za prístup si zaslúžia v podstate všetci hráči, ktorí sa kempu zúčastnili, lebo to urobili dobrovoľne, naviac, oproti svojim spoluhráčom, či súperom. Špeciálnu pochvalu si zaslúžia hráči najstaršej skupiny, nakoľko najtvrdší tréning s naozaj vysokým objemom zvládli bravúrne a dokázali sa „poblázniť“ a tvrdo makať, aj keď im už dochádzali baterky.
 
Do hodnotenia najlepších hráčov, však nespadalo len tréningové nasadenie, ale aj správanie hráčov v areály počas celého dňa. Pri rovnosti hodnotenia napomáhalo hodnotenie poriadku na izbách. Výsledkom teda boli hráči s najlepšou morálkou, prístupom a zmyslom pre poriadok.  Najlepším hráčom najmladšej skupiny sa stal Sebastián Murín,  za prostrednú skupinu bol najlepší Ján Laurinc a v najstaršej skupine si prvenstvo zaslúžil Adam Mikovíny. Víťazi získali poukážky na nákup v HockeyShope BaBal, v hodnote 20€.
 
Pomyselnú  výhru si však z kempu odnášajú všetci a zúžitkovať ju môžu hneď pri nástupe na ľad. Nás trénerov teší veľký záujem a dúfame, že aj o rok sa stretneme s takouto super skupinou mladých a ctižiadostivých hráčov. Video galéria

SEZÓNA 2013/2014

KANDIDÁTI NA REPREZENTAČNÝ DRES SLOVENSKA DO 15 ROKOV

Vo štvrtok 05.09.2013 sa v Partizánskom uskutočnil stredoslovenský regionálny výber adeptov na REPREZENTAČNÝ DRES DO 15 ROKOV. Výberu sa zúčastnilo 40 hráčov a 4 brankári z klubov 1. žiackej ligy. Už po štvrtý krát aj s účasťou Brezna. Pre tento rok si svojou dlhodobou pracovitosťou a výkonmi vybojovali účasť:

KOVÁČ Matúš - brankár 
KYSUCKÝ Marek - útočník
GIERTL Oliver - útočník

Najbližšia akcia, na ktorej sa predstaví už "zúžený" 22 členný stredoslovenský výber do 15 rokov, sa uskutoční práve v Brezne, kde 19.09.2013 o 12.00 hod., odohrá stretnutie proti domácemu HK BREZNO - DORAST. Z trojice hráčov HK Brezno sa do ďalšieho kola prebojoval GIERTL OLIVER.

Oliver držíme ti všetky možné údy, aby sa Ti podarilo dostať do finálneho kádra reprezentácie SR v ľadovom hokeji do 15 rokov.

 

HOKEJOVÉ LETO HKB 2013

     HK Brezno v spolupráci s trénermi organizuje v rámci skvalitnenia prípravy na sezónu tréningové tábory. Okrem hokejového kempu Zbojská 2013, kde sa ladí forma suchým - všeobecným tréningom, sme po prvýkrát organizovali aj hokejový kemp Levice 2013, kde sme sa zamerali na špeciálnu prípravu na ľade. Hokejový kemp Zbojská 2013 prebehol tohto roku v termíne od 11. - 16. 8. Denný režim bol naplnený od ranných hodín. Začínal budíčkom o 7:15, nasledovala rozcvička o 7:30, raňajky, od 9:00-11:00 prvá fáza tréningu, ktorá bola ladená na rozvoj kondičných schopností, rozvoj rýchlosti a špeciálnych zložiek sily. Po obede bol čas vyhradený na osobné voľno, určené na načerpanie síl, pred poobednou druhou fázou tréningu medzi 15:00-17:00. Táto fáza bola zameraná na technickú stránku športového výkonu. Venovali sme sa vedeniu puku, loptičiek, streľbe zo slideboardovej podložky, prípadne sme využívali koordinačné cvičenia. Po tréningu sme aktívne regenerovali v bazéne a využívali sme aj vírivku. Čas po večeri sme venovali florbalovému a futbalovému turnaju, resp. aktivitám utužujúcich partiu, štafetovým správam, hľadaním špiónov či najhroznejšej ceste duchov. V rámci vzdelávania sme zaradili hry prvej pomoci.  V kombinácii s množstvom teoretického materiálu o hokeji, sme prežili príjemný týždeň. Výborne sme sa všeobecne pripravili na nadstavbu, ktorou je špeciálna príprava. Pevne veríme, že si deti spomenú na tréningové cvičenia, ktoré môžu sami aktívne prevádzať doma. Veríme, že si spomenú na príjemnú partiu a zábavu, ktorú tu zažili. Deň po návrate zo Zbojskej sme sa s väčšinou hráčov presunuli na kemp do Levíc. V kempe bolo dokopy 47 detí, rozdelených do dvoch skupín, mladší do 12 rokov - U12, a starší do 15 rokov U15. Podobne ako Zbojská aj Levice boli stopercentne časovo vyplnené. Každá skupina trénovala dvakrát denne na ľade a okrem toho mala každá skupina jeden, až dva suché tréningy v telocvični, posilňovni, či na ihrisku. V priestore medzi tréningami sme sa venovali prednáškam o hokejových témach ako streľba, motivácia, prípadne sme sa venovali videoanalýze tréningov. Príjemným spestrením tréningového týždňa boli prípravné zápasy.

Hráči U12 odohrali  dva zápasy s domácimi Levicami a jeden so zahraničnou hokejovou akadémiou MAC Budapešť.

ŠTVRTOK 22.08.2013 - Zimný štadión Levice - "U12"
HK LEVICE - HK BREZNO 4:7
Góly BR: Štefančík(sam.), Zemko (Zubák), Mihály O.(Belko P.), Kafrík (Balcar), Balcar (sam.), Belko P.(Zemko, štefančík), Štefančík (Belko P.)

Zápas sme začali lepšie, no súper neskladal zbrane a doťahoval sa na nás. Potom však zabrali starší hráči. Ukázali sme niekoľko pekných kombinačných akcií a v hre sme začali mať navrh. Priestor na ľade dostali aj mladší hráči. Celkovo sme však vzhľadom na zloženie tímu boli s predvedenou hrou spokojní.

PIATOK 23.08.2013 - Zimný štadión Levice - "U12"
MAC BUDAPEŠŤ - HK BREZNO 8:4
Góly BR: Mihály M. (Kafrík), Mihály O. (Kafrík), Štefančík (Belko P.), Štefančík (Zemko)

Maďari sa do nás pustili po hlave, načo nie sme zvyknutí. Tejto skutočnosti sme sa však venovali viac ako priebehu hry. Viedli sme 3:1, no hráči kondične nestíhali vyrovnanému výberu súpera. Ten sa na nás dotiahol a v rozhodujúcich chvíľach skóroval. Bojovný výkon sme predvádzali do konca, no nestačilo to na výhru.

PIATOK 23.08.2013 - Zimný štadión Levice - "U10" (mini hokej)
MAC BUDAPEŠŤ - HK BREZNO 10:54
Góly BR: Štefančík 9, Zemko5, Zubák 6, Mihály M. 3, Kováčik R. 5, Lukačovič 7, Melicher 6, Ďőrdík 6, Novysedlák 3, Hýbela 3, Malecký 1, Medveď Oliver 1

Toto ihrisko a štýl hry našim chlapcom veľmi vyhovuje a úplne sa uvoľnili. Boli aktívni vytvárali si množstvo šancí, pekne kombinovali, no vyskytli sa  aj chyby, ktoré súper trestal. Celkovo sme  však súpera zvalcovali a poriadne prestrieľali.

Hráči U15 odohrali dva duely proti domácim Leviciam. V oboch dominovali, čo hodnotíme pozitívne, nakoľko ich súper bol na ľade o mesiac skôr.

PIATOK 23.08.2013 - Zimný štadión Levice - "U15"           
HK LEVICE - HK BREZNO 0:12
 
SOBOTA 24.08.2013 - Zimný štadión Levice - "U15"
HK LEVICE - HK BREZNO 2:11

Vďaka veľkej porcii ľadu v spojení so všeobecným tréningom, hráči dostali dobrý základ pred sezónou, ktorá už je za dverami. Zápasy boli dobrým spestrením prípravy ako aj reflexie tréningu, či herných nedostatkov, na ktoré sa môžeme do začatia sezóny zamerať. Po spracovaní materiálov z oboch kempov zverejníme videá, ktoré ukážu momenty z tréningov, či zápasov a poodhalia fungovanie na kempoch pre našich fanúšikov.

SEZÓNA 2012/2013

Tournoi international Guy Bey  MEUDON - FRANCE 2013

Medzinárodný turnaj v Meudone ( Francúzsko) založený v roku 1989, sa v roku 2000 premenoval na Guy Bey. Každoročne na v jarných mesiacoch sa na klzisku v Meudon-la-Foret schádza, viac ako 150 mladých hráčov z rôznych európskych krajín.

Meno a štátnu príslušnosť zúčastnených tímov od svojho vzniku podčiarkujú atraktivitu tejto súťaže nad rámec francúzskeho regiónu. Turnaja sa pravidelne zúčastňujú tími z týchto miest a štátov : 

Amiens, Reims, Rouen a Vírusy (Francúzsko), Ženeva, La Chaux-de-Fonds, Sion Reinach (Švajčiarsko), Kaliningrad a Moskva (Rusko), B R E Z N O (SLOVENSKO), Kyjev (Ukrajina), Bayreuth a Kreffeld Duisburg (Nemecko), Salo (Fínsko), Romford (Anglicko), Esjberg (Dánsko), Rotterdam a Utrecht (Holandsko Holandsko), Göteborg (Švédsko), Milan (Iltalie) Leuven (Belgicko) .

HK BREZNO VYCESTOVALO:

Realizačný tím: Turňa Tomáš, Cpin Ján, Lupták Roman, Belko Ján

Brankári: Laurinc, Bušniak

Hráči: Sarvaš, Balcar, Repka, Faško-Rudáš, Matzenauer, Belko M., Drugár, Mihaly, Križian, Nikel, Piliar, Oravkin, Belko P., Kafrík, Kováčik, Škorvánek

PRIEBEH TURNAJA

SOBOTA 18.05.2013 - Zimný štadión Meudon          
HK BREZNO - MEUDON 4:0 (2:0,2:0)
Góly BR: Faško-Rudáš (Sarvaš, Matzenauer), Faško-Rudáš (Sarvaš), Faško-Rudáš (Matzenauer), Faško-Rudáš (Matzenauer, Repka)

V úvodnom stretnutí na turnaji sme sa rozbiehali postupne, herne to ešte nebol úplne dokonalý výkon, ale v oboch častiach sme dokázali po dva krát skórovať vďaka Faško-Rudášovi, ktorý bol v tomto stretnutí našim jediným strelcom. Sústredenosť brankárov pri ojedinelých ohrozeniach našej bránky bola istotou , ktorú sme potrebovali na to, aby sme naše prvé vystúpenie dotiahli do víťazného konca . Do ďalšieho stretnutia sme si predsavzali, že zlepšíme kombináciu v strednej tretine a prechod do útočného pásma, ktorý bol našou slabinou.

SOBOTA 18.05.2013 - Zimný štadión Meudon          
HK BREZNO - MOSKITOS ESSEN (GER) 6:3 (4:1,2:2)
Góly BR: Matzenauer (Faško-Rudáš), Belko M. (Drugár), Škorvánek (Kováčik, Kafrík), Faško-Rudáš (Matzenauer), Križian (Drugár), Matzenauer (Faško-Rudáš)

V zápase so súperom z Nemecka sme boli od začiatku jednoznačne dominantnejšie mužstvo, v rozlete nás mierne pribrzdil vlastný gól, potom sme ale dvakrát skórovali po pekných kombináciách a tým sme eliminovali sporadické útočné snahy súpera. Druhá časť zápasu bola zbytočne nervózna vďaka niekoľkým kontroverzným rozhodnutiam rozhodcu a vyvrcholilo to šarvátkou, za ktorú sme mali suspendovaného brankára na ďalšie stretnutie. Dôležité je, že sa presadili všetky formácie a zlepšoval sa náš herný prejav.

SOBOTA 18.05.2013 - Zimný štadión Meudon          
HK BREZNO - DUNKERQUE (FRA)5:1 (2:1,3:0)
Góly BR: Matzenauer (Sarvaš, Faško-Rudáš), Belko P. ( Kováčik), Matzenauer (Faško-Rudáš), Belko M. (Nikel), Sarvaš (Faško-Rudáš)

V treťom stretnutí počas dňa, bolo dôležité udržať koncetráciu a po dvoch predchádzajúcich výhrach ostať pri zemi. Začali sme dobre, dostali sme sa do vedenia, ale súper v presilovke vyrovnal. Druhý gól zariadil tretí útok, ktorý je milým prekvapením v doterajšom priebehu turnaja. Ďalší priebeh zápasu priklonila definitívne na našu stranu prvá formácia, ktorá je lídrom nášho mužstva a pridala sa aj druhá päťka po peknej akcii. Vďaka tomuto víťazstvu sme vyhrali skupinu B a spolu s druhým Meudonom a prvými dvomi mužstvami A skupiny, Strasbourgom a Lionsstone, budeme zajtra bojovať o medaily.

Nedeľný program bol ešte bohatší ako sobotný a preto boli zápasy skrátené na 2x10 minút hrubého času. V takto krátkom čase nemusí vyhrať vždy lepšie mužstvo.

Skupina PLAY OFF (1. - 4. miesto) 2x10 min.

NEDEĽA 19.05.2013 - Zimný štadión Meudon          
MEUDON - HK BREZNO 3:5, (3:3, 0:2)
Góly BR: Sarvaš (Faško-Rudáš, Repka), Kováčik (Belko P.), Faško-Rudáš (Sarvaš, Matzenauer) Sarvaš (Faško-Rudáš), Belko P. (Kováčik)

Druhé vzájomné meranie síl s hostiteľom sme začali suverénne a bolo cítiť rešpekt súpera. Za stavu 3:1, sme mierne poľavili a dovolili sme domácim vyrovnať. Neskôr sme si dvoma gólmi vybojovali cenné body v skupine o medaily.

NEDEĽA 19.05.2013 - Zimný štadión Meudon          
HK BREZNO - LINSTONE 1:1, (0:1, 1:0)
Góly BR: Faško-Rudáš (Matzenauer, Sarvaš)

Z nášho pohľadu s najväčiším rivalom sme hrali druhé, nedeľné stretnutie. Po chybe v organizácii obranného pásma sme inkasovali ako prví a dostali sme sa pod tlak. Súper stále hrozil a my sme nemali až toľko priestoru v útoku, ako v predchádzajúcich stretnutiach. Vyrovnať sa nám podarilo po nacvičenom signále na buly. Kedže sme už ďalšie šance v závere nepremenili, museli sme sa uspokojiť aspoň s remízov.

NEDEĽA 19.05.2013 - Zimný štadión Meudon          
HK BREZNO - STRASBOURG 2:2, (0:1,2:1)
Góly BR: Sarvaš (Matzenauer, Faško-Rudáš), Sarvaš (Matzenauer, Faško-Rudáš)
 
V tomto rozhodujúcom zápase o finále sme potrebovali minimálne remizovať a boli sme preto ochotní obetovať všetko. Ako ukázal zápas, smolu na turnaji sme si ešte nevyčerpali. Vlastným gólom sme si opäť vytvorili stresujúcu situáciu, ktorá vyvrcholila do prílišnej útočnej snahy a z následnej chyby na útočnej modrej čiare sme z brejku inkasovali na 2:0. V tej chvíli sa nám účasť vo finále poriadne vzdialila. Času bolo málo a pribúdal tlak. Nádej nám vykresala prvá formácia, ktorá po veľkom tlaku a dôraze dokázala puk pretlačiť do brány. Stále sme však prehrávali a čas v týchto chvíľach doslova letel. Najemotívnejší moment prišiel 25 sekúnd pred koncom, kedy sa rovnakým spôsobom opäť presadila prvá formácia. Všetci hráči zúročili našu dôveru a ukázali ohromnú vôľu po víťazstve, ktorá im otvorila cestu do finále.

FINÁLE: 2x20 min.

NEDEĽA 19.05.2013 - Zimný štadión Meudon          
HK BREZNO - STRASBOURG 6:1, (3:1, 3:0)
Góly BR: Faško-Rudáš (Matzenauer), Sarvaš (Matzenauer, Faško-Rudáš), Križian (Nikel), Faško-Rudáš (Repka), Matzenauer (Faško-Rudáš, Sarvaš), Faško-Rudáš (Matzenauer)

Posledné stretnutie v skupine play-off, ktoré prehral Meudon s Lionstone, rozhodlo o tom, že sme sa vo finále stretli opäť so Strasbourgom. Všetci sme boli presvedčení o tom, že ak z chlapcov dokážeme dostať maximum, nemôžeme mať s francúzskym súperom problém vyhrať, pretože v predĺženom čase vo finále na 2x20 minút sa musí prejaviť kvalita a odpadne prehnaný psychický tlak z predchádzajúcich ministretnutí. Rolu favorita sme začali potvrdzovať lepším pohybom a šancami hneď od začiatku. Z tlaku sme vyťažili dva rýchle góly, najmä druhý bol ukážkou našej kombinačnej dominancie, keď po akcii na jeden dotyk zakončoval Sarvaš do práznej brány. Potom sme nedôrazním bránením dovolili súperovi znížiť. Bol to však jeho jediný gólový moment. Dôležitý gól na tri jedna pridala v presilovke naša druhá formácia. V druhej časti opäť excelovala najlepšia formácia na turnaji, ktorá pridala ďalšie tri góly a spečatila náš triumf na medzinárodnom turnaji.

Oslavy na ľade po finálovom zápase sprevádzali úprimné a uznanlivé gratulácie všetkých zúčastnených družstiev. Hráči HK Brezno počas turnaja predvádzali atraktívny útočný hokej podporený kvalitnou defenzívou. Súperom navyše odoberali radosť z hry aj výkony oboch našich brankárov. Počas celého turnaja sme nenašli premožiteľa, k čomu výrazným spôsobom pomohli účasti na tréningoch vo Zvolene a v Námestove.
Veľká vďaka patrí organizátorovi turnaja Damienovi Parmentierovi, ktorý nezištne a obetavo pomáhal nášmu tímu počas celého pobytu. Rodičia hráčov Meudonu s ochotou a samozrejmosťou plnili potreby a želania našim chlapcom. Jazykovú bariéru kvôli absentujúcim znalostiam anglického jazyka však prekonávali niektorí častokrát úsmevne.
Pozvanie do Brezna naši meudonskí priatelia prijali a dúfame, že v decembri sa im za ich pohostinnosť a srdečnosť, ktorú nám preukazovali, budeme môcť zavďačiť. (Fotogaléria)

SEZÓNA 2015/2016

H E A D L I N E S