HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

----- unum corpus una anima una theam -----
    

Je hokej drahý šport?

HKB zapožičiava výstroj pre VŠETKÝCH hráčov bezplatne. Platí sa len "recyklačný" poplatok, ktorý pokrýva, pranie, repasovanie a údržbu výstroje. Príspevky v HKB za tréningy sú rôzne. Závisia od kategórie, v ktorej hokejista hrá a sú stanovené vo výške: 

Aké veci potrebujem na hokej?

Na začiatok ti stačí hokejka, korčule, chuť a vôľa začať. Ostatné časti výstroja sú v HKB k dispozícii na zapožičanie.

Je hokej ťažký šport?

Hokej je hlavne všestranný šport. Hokej naučí dieťa koordinácii pohybov, rýchlosti, fyzickej a psychickej odolnosti, hokej tiež buduje všeobecnú športovú pripravenosť dieťaťa. Na začiatku je to skôr zábava ako ťažký šport.

Koľko musím mať rokov?

Ideálny vek na začiatok je 5 – 7 rokov, ale napríklad Peter Bondra začal hrávať hokej ako 10-ročný, takže hoci má dieťa viac rokov, dvere má otvorené.

Akú dlhú hokejku potrebujem?

Ideálna dĺžka hokejky je taká, že keď si ju stojaci hráč (na korčuliach) postaví pred seba, siaha mu medzi bradu a konček nosa.

Dostanem aj pekný dres?

Samozrejme, HKB deťom zapožičia dres, v ktorých trénujú a hrajú zápasy.

Môžem hrať aj s kamarátmi?

Samozrejme, priveď so sebou na štadión aj svojich kamarátov, nech máte čím viac zábavy!

Prečo má brankár iný výstroj?

Výstroj každého hráča je zhotovený presne na účely, ktoré hráč na ľade plní. Útočníci a obrancovia majú výstroj prispôsobený tomu, že potrebujú byť na ľade obratní a rýchlo korčuľujúci. Brankár má špeciálny výstroj, aby bol schopný zabrániť čo najväčšiemu počtu gólov, ale tiež aby ho neobmedzoval v pohybe a obratnosti.